Skocz do zawartości
Gość

VPS czy RPS a może Serwer Dedykowany

Polecane posty

Gość

Witam was

 

Posiadam kilka serwisów internetowych , strony odwiedzają dziennie 3000-4000 użytkowników. Planuję wprowadzić kilka nowych funkcji na stronie.

Zależy mi na bardzo dobrym serwerze VPS lub RPS ewent. Dedykowanym , budżet jest niewielki strony dają z reklam 250zł więc do tej kwoty chciałbym wybrać porządny Serwerek

 

W firmie Hitme.pl znalazłem ciekawą ofertę "BudgetVPS"

Parametry dość wysokie jak za tą cenę :

Procesor: do 100% (2800 Mhz) ico_14.gif Pamięć RAM: 1536 MB ico_14.gif Dysk: 30GB ico_14.gif Transfer: 200GB/mc ico_14.gif Adresy IP: 1Cena 49zł

Nasuwa się pytanie jaka to jest metoda wirtualizacji interesuje mnie jedynie XEN.

 

RPS firmy ovh.pl

Informacje techniczne Procesor AMD Phenom II X4 910

4x 2.6

L2: 2Mo, FSB: 1000MHzCztery rdzenie Architektura 32 - 64 bits Pamięć RAM 4 GB DDR 2 Przestrzeń dyskowa SAN 10 GB 20 GB Możliwość zwiększenia do 1 TB (1000 GB)

w pakiecie 10 GB

8PLN Netto /miesiąc (9.76PLN Brutto) 20PLN Netto /miesiąc (24.40PLN Brutto) 40PLN Netto /miesiąc (48.80PLN Brutto) Dostęp do dysku ISCSI Minimalny przepływ ISCSI 1 MB/sec Łącze 100 Mbps Przepustowość 100 Mbps Limit transferu nieograniczony Backup - yes.gif Stałe IP 1 adres IP Fail-over +1 adres

Bardzo dobra oferta za tą cenę , lecz nie znam tej firmy i jakości jej usług co do hitme.pl nie mam zastrzeżeń

 

 

Kolejna oferta firmy ovh.pl tym razem serwer dedykowany kimsufi

 

Procesor Marka Intel Model i7 920 Częstotliwość 4x 2x 2.66 GHz NIC GigaEthernet RAM 8 GB Dysk twardy 2 x 1 TBProszę was o poradę co wybrać .

 

Dodam też ze bardzo obciążam MYSQL , Używam live Streamingu. Oraz czasami stawiam znajomym serwery WWW czy poczty na wolnej przestrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPS nie da rady. Wiadomo, dedykowany byłby najlepszy. Ale ten VPS, który podałeś powienien dać rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hitme? W życiu, poczytaj sobie opinie użytkowników WHT na ich temat, supportu tam nie ma, nawet, gdy coś im się zepsuje.

Posiadam kilka serwisów internetowych , strony odwiedzają dziennie 3000-4000 użytkowników.

Tym bardziej nie powierzałbym losu swojego forum ignorantom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W VPSINN.PL mam pierwszy serwer VPS który mi utrzymuje tą całą infrastrukturę .

W Hitme.pl mam drugi serwer w którym utrzymuje się o dziwo do tej pory bez żadnych problemów słyszałem opowieści na temat hitme.pl ale nie miałem z nimi kłopotów nigdy

Klika razy w nocy były serwery serwisowane u nich ale nie zrobiło to większych strat w uptime. Chętnie bym przeszedł do firmy Linuxpl.com ta firma jest jedynie godna zaufania mam u nich konto www kilka lat i nigdy nie było problemu z tym kontem. Zastanawiam się nad ich ofertą czy warto

 

Gwarantowane zasoby procesora 55% (ok. 3,3 Ghz) Pamięć RAM do 1536 mb (gwarantowana 1024 mb) Dysk 60 gb Adresy IP 5 Transfer 180 gb / miesiąc Podstawowa pomoc tech. Tak Pełna Administracja serwerem opcja* Maksymalna liczba procesów 400

Wątpliwość sprawia mi tutaj aczkolwiek Panel HyperVM dziurawy jest jak szwajcarski ser a zależy mi na bezpieczeństwie serwera. Nie wiem czy HyperVM zostało poprawione miałem z nim styczność trochę czasu temu i były tylko kłopoty z tym panelem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPSa Ci nie polecam jeśli masz streaming i ogólnie duże obciążenie I/O. Na Twoim miejscu i z Twoim budżetem spróbowałbym albo u niemców (hetzner.de, server4you.de) lub holendrów (leaseweb.com), lub wziąć jakiegoś mocnego VPSa w naszej ojczyźnie ;)

 

btw, w takich widełkach cenowych jakie podałeś dla przykładowych ofert VPSów, cokolwiek powyżej gwarantowanych 512MB RAM jest dla mnie ewidentnym oversellingiem (ballooning, page sharing), no chyba że "serwer" jest czystej krwi pecetem :) (co przy dobrych komponentach nie musi być złym rozwiązaniem, przynajmniej do pewnego momentu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wybrałem hetzner.de

 

Najtańszy dedyk

AMD Athlon 64 3700+

2GB RAM

2 x 160 GB SATA

(Hardware-RAID 1)

Zastanawia mnie tylko fakt?

  • Traffic Unlimited

Czy to napewno jest łącze nie limitowane ? hmm okaże się w praniu.

Planuje tam wszystkie dane z moich serwerów przenieść pierwszy mój serwer dedykowany mam nadzieje ze okaże się trafnym zakupem , nie znam dobrze języka Niemieckiego ale z konfiguracją Sobię poradzę raczej gorzej z kontaktem z Supportem. Mam nadzieję ze wszystko będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

 

 

*There are no charges for overage. We will permanently restrict the connection speed to 10 MBit/s if more than 2000 GB/month are used. 100 MBit/s speed can be optionally restored by committing to pay 14,90 € (incl. VAT) per additional TB used.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli mam rozumieć ze są limity i po wykorzystaniu danego limitu mam zmniejszone łącze do 10mbits ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam nadzieję ze wyrobie się w 2TB transferu.

Temat można uznać za zakończony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×