Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

otóż otwieram kilka serwisów www i nie chcę się martwić o coś takiego jak limity transferu. Znalazłem w sieci firmę Group5, która takowych nie posiada. Puki co pracuje mi się na nich bardzo dobrze. Czy ktoś już ma jakieś większe doświadczenia z tą firmą?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat który podałeś dawno został zamknięty. Może się ktoś podzieli aktualną opinią? Tym bardziej, że firma jest warta uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej, że firma jest warta uwagi

 

Bo ma nielimitowane konta?

 

Jest wiele firm na forum na 100% sprawdzonych i wartych uwagi.

Zanim coś kupisz nielimitowanego, sprawdź regulamin.

 

No i warto udać się do urzędu patentowego, sam bym kupił taki dysk do firmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest wiele firm na forum na 100% sprawdzonych i wartych uwagi.

Zanim coś kupisz nielimotowanego, sprawdź reglamin.

 

Ja rozumiem, że Pan prowadzi własną firmę i oczywiste jest, że nie będzie Pan polecał nic innego (może poza "zaprzyjaźnionymi" tego typu usługami). Lecz prosił bym o uzasadnienie czytania regulaminu, bo ja nic tak takiego nie znalazłem, co mogło by mnie niepokoić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że interpetację regulaminu powinna zrobić firma o której usługi zabiegasz.

A z tym polecaniem, to nie masz racji. Nie raz na forum polecałem konkurencyjne firmy.

 

Jeżeli myślisz że bardzo mi zależy, aby "złapać" jednego klienta. Bardzo się mylisz, nie taką politykę prowadzi nasza firma.

Ja dałem Ci tylko radę, przeczytaj regulamin. To co Ty zrobisz, to już Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat do kosza.

 

Po 1 - większość nie zwróciła nawet uwagi, że w00x podał inny adres - group5.com.pl - baa link jest z reflinkiem. Sprawdźcie źródło strony.

 

Po 2 - mimo iż temat to opinie to już został rozmyty przez tych co mają zawsze najwięcej do powiedzenia - opinie powinni wyrażać ci co korzystają z danej usługi, nie rozumiem pisania dla pisania.

 

Po 3 - jeden wielki OT mój post też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały problem w dyskusji na temat Group5 polega na tym, że niektórzy ludzie zbyt dosłownie biorą hasło "nielimitowany".

 

Wiadomo, że nie istnieje na świecie (chyba) żadna rzecz, która byłaby nielimitowana.

Ja ofertę "nielimitowana" rozumiem w ten sposób, że jak będę potrzebował 1gb miejsca to dostanę 1gb, a jak będę potrzebował 500gb to podepną następny dysk HDD i dostanę owe 500gb.

 

A niektórzy wystawiają Group5 złą ocenę, twierdząc że nie ma czegoś takiego jak "nielimitowane". I podają jako przykład brak istnienia dysku HDD o nielimitowanej pojemności. Według mnie jest to śmieszne, bo całkowicie mijają się z tematem i w sumie sami się ośmieszają, sprowadzając dyskusje pt. "Czy Group5 jest dobre" do dyskutowania nt. nieistniejących dysków HDD bez limitu.

 

Proponuję, aby wypowiadać się na tematy typu: obsługa klienta, niezawodność hostingu, szybkość baz danych, etc. A nie jakieś filozoficzne rozprawki o tym, czy pojęcie "nielimitowane" jest zasadne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, proszę o nie wypowiadanie się ludzi powiązanych z innymi firmami hostingowymi - to nie jest temat do tego przeznaczony. Proszę o opinie ludzi, którzy z usług Group5 korzystali/korzystają co zresztą zaznaczyłem w pierwszym poście.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ofertę "nielimitowana" rozumiem w ten sposób, że jak będę potrzebował 1gb miejsca to dostanę 1gb, a jak będę potrzebował 500gb to podepną następny dysk HDD i dostanę owe 500gb.

 

To źle rozumiesz. Za regulaminem group5

3. Przyrost zajętości powierzchni konta wynosi max. 1GB/ dobę.

 

Czyli jak będziesz potrzebował 500GB to prawie półtora roku na to poczekasz.

 

Poza tym pamiętaj czego NIE możesz zrobić z tym Twoim 500 GB

 

5. Zabronione jest tworzenie na serwerach group5.pl serwisów typu download/upload

oraz mirrorów stron, zabronione jest również archiwizowanie na serwery group5.pl

innych serwerów lub stron internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawa wygląda inaczej. Jeżeli komuś potrzebna jest taka przestrzeń "na zaraz" wybiera opcje serwerów dedykowanych. Jeżeli chodzi o zwykły hosting nie powinno być problemów z dobowym limitem, bo jest to i tak masa danych. Zresztą która firma hostingowa by się utrzymała... w tym przedziale cenowym większość hostingów oferuje mniej-więcej 20GB/m-c. czyli wychodzi na to, że nieco po połowie miesiąca strona by nie funkcjonowała bo limit był by przekroczony! Nawet niech będzie 40GB/m-c co zostanie? Weźmy także pod uwagę ruch gości odwiedzających stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zainteresowałem się wraz z kolegą ofertą group5.pl.

 

 

Ze względu na czasową ogromną odwiedzalność (np. galerie internetowe z wydarzeń kulturalnych, wydarzeń w kraju itp), poszukujemy hostingu który nie będzie jednoznacznie 'limitował' miesięcznego transferu.

Chodzi po prostu o to, że w jednym miesiącu mamy transfer na poziomie 5GB, ale np. ten miesiąc mamy około 150GB ze względu na umieszczenie galerii którą odwiedzało nawet 5tys osób dziennie (galeria 400zdjęć).

Nie tworzymy tego projektu komercyjnie, tylko z pasji do fotografii, tak więc nie mamy wielkiego zasobu portfela (piszę o tym bo wiem że powinniśmy najlepiej wykupić 'Dedyka').

 

 

Po kontakcie - z zapytaniami o wyjaśnienie kwestii regulaminowych - do firmy group5 mamy bardzo mieszane uczucia. W sumie to sami nie wiemy czy tworzenie galerii internetowych jest w tym hostingu dozwolone czy nie...

 

Po głębszym zastanowieniu prawdopodobnie nie skorzystamy z usług firmy Group5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawa wygląda inaczej. Jeżeli komuś potrzebna jest taka przestrzeń "na zaraz" wybiera opcje serwerów dedykowanych. Jeżeli chodzi o zwykły hosting nie powinno być problemów z dobowym limitem, bo jest to i tak masa danych. Zresztą która firma hostingowa by się utrzymała... w tym przedziale cenowym większość hostingów oferuje mniej-więcej 20GB/m-c. czyli wychodzi na to, że nieco po połowie miesiąca strona by nie funkcjonowała bo limit był by przekroczony! Nawet niech będzie 40GB/m-c co zostanie? Weźmy także pod uwagę ruch gości odwiedzających stronę.

 

nie rozumiem tej wypowiedzi ... chyba pomieszały Ci się powierzchnia konta z transferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do wszystkich potencjalnych klientów.

ODRADZAM

Zostałem wyrzucony za .... zwrócenie uwagi że brak cennika, oraz regulaminu usługi który by oznaczał za co się płaci. Przykład - konto roczne ma 3 domeny gratis. W/g literalnej treści 3 domeny są gratis na zawsze, gdyż nie istnieje żaden inny cennik poza stroną oficjalną. Wytłumaczenie Group5 to - że to taki Amerykańsi standard usługi !!! Jak dla mnie to zwykłe oszustwo - inne firmy pisza wprost że domeny sa np. na rok w cenie.

 

Kolejny przykład IGNORANCJI lub jak kto woli PROFESJONALIZMU to założenie bana na IP za ..... zgłoszenia niepoprawnego działania stony internetowej. Jedyne co dział technczny potrafił zrobic to ... ustawić status zgłoszeń na zamknięty i ustawić bana na IP. Szkoda że nie pofatygowali się i nie zbanowali całego zakresu dynamicznych IP UPC/NEOSTRADY/ORANGE/ERY/POLKOMTELA i PLAY.

 

Brak kontaktu e-mail do Amerykańskiego właściciela to kolejne kpienie z klientów.

 

Oto treści zgłoszeń:

Brak polskich znaków

W dalszym ciągu twierdzę, ze osoby prowadzące stronę zgodnie z zasadą ZERO TOLERANCJI 100% IGNORANCJI nie mają zielonego pojęcia o tym co robią!

 

Radzę zobaczyć co się wyświetla w oknach otwieranych ze strony głównej

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCI -> WIĘCEJ - no i pytanie: GDZIE SĄ POLSKIE ZNAKI?

 

E-comerce i e-marketing - o ile jeszcze pierwsze pozycje pokazują informacje o przygotowywaniu ofert to pozostałe pod nimi wywalają do strony głównej.

 

W sumie to się pewnie czepiam i jak znam życie to odpowiedzią działu technicznego (której zapewnie i tak nie otrzymam) będzie stwierdzenie że to taki AMERYKAŃSKI standard.

 

Profesjonalizm pełną gębą!

/////////////////////////////////////////////////////////

Wystarczy poklikać w logo Group5

 

Forbidden

You don't have permission to access /?go=emarketing on this server.

--------------------------------------------------------------------------------

www.group5.pl

 

No szkoda słów - byle jaki przedszkolak zrobi lepszą stronę

 

permission - toż to AMERYKAŃSKI STANDARD obsługi

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Faktury po zmianie danych

Od kiedy w amerykańskim prawie jest możliwośc zmiany treści faktury? Szczególnie zmiany DANYCH kontrahenta? Zmieniając wpis w panelu uzyskujemy fakturę wystawioną na całkiem inną osobę. Czy to też jest AMERYKAŃSKI standard ? - brak odpowiedzi

 

 

 

Jak widać Ameryański standard (takie określenie otrzymałem podczas rozmowy telefonicznej) opiera sie na totalnym olewaniu klienta, i ukrywaniu własnych niekompetencji poprzez banowanie i kasowanie kont tym którzy zadają niewygodne pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już podobny temat na innym forum ale uzyskałem tylko dwie odpowiedzi, co jest dla mnie za mało aby podjąć decyzję na temat zakupu konta.

 

Chciałbym poznać opinie użytkowników kont hostingowych dostarczanych przez group5.pl. Interesują mnie opinie osób które mają konto conajmniej 3-4 miesiące. Z istotnych informacji chodzi mi o dostepność, awarie i tego typu sprawy - jak to wygląda w group5.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

poczytaj sobie ten temat: http://www.webhostin...5-opinie-group5 może znajdziesz coś dla siebie

 

 

Przeczytaj mój post jeszcze raz zanim udzielisz na niego odpowiedzi i nabijesz sobie posta - o opinie prosiłem użytkowników posiadajacych konta conajmniej 3-4 miesiące i opinie na dzień dzisiejszy na nie o link z poztami z marca 2010 !!!

 

Nie jesteś userem group5.pl, nie masz widzy o działaniu usługi więc nie rozumiem po co ten post ?

Edytowano przez mkbowl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że moje posty zostały usunięte - bez powodu - pisze ponownie w tym temacie:

 

 

 

Pisałem już podobny temat na innym forum ale uzyskałem tylko dwie odpowiedzi, co jest dla mnie za mało aby podjąć decyzję na temat zakupu konta.

 

Chciałbym poznać opinie użytkowników kont hostingowych dostarczanych przez group5.pl. Interesują mnie opinie osób które mają konto conajmniej 3-4 miesiące. Z istotnych informacji chodzi mi o dostepność, awarie i tego typu sprawy - jak to wygląda w group5.pl.

Edytowano przez mkbowl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po to , że za chwilę może pojawić się z 5 osób dopiero co zarejestrowanych i wychwalać firmę pod niebiosa, albo mieszać ją z błotem.

i w jaki sposób takie posty pomogą Ci w podjęciu decyzji ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie rozumiem po co ten OT?

 

Zadałem proste pytanie - zaznaczeniem, że opini oczekuję od uzytkowników ze stażem dłuzszym niż 3 miesiące, żeby wyeliminowac opinie typu - mam tam konto testowe od wczoraj i wszystko ok - nie rozumiem po co ten OT?

 

Wydawało mi się że skoto wht jest forum branżowym to otrzymam adekwatne do poziomu forum odpowiedzi w temacie - jednak chyba sie myliłem.

Edytowano przez mkbowl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nie rozumiesz,

zadowoli Cię jeżeli za chwilę założę 5 kont na forum i w każdym opisze - jako różne osoby - że mam konto od 4 miesięcy i jest super chruper ?

właśnie o taką weryfikację chodziło Bluemanowi jak się domyślam,

 

jak zauważyłeś to forum branżowe, więc samo to, że nikt na firmę nie najeżdża juz jest dużym plusem, bo jak wiadomo: jest dobrze to jest cisza, coś sie dzieje to zaczyna się płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to podkreślenie w poście było odniesieniem do - http://www.webhostingtalk.pl/topic/30766-opinie-group5pl/ - który został usuniety.

 

Możliwe, że masz rację co do tego, że jak cisza to źle być raczej nie może bo zawsze jeśli komuś coś nie pasuje szybiej napisze to na forum niz jak jest mu Ok bo wtedy uważa to za normę. Przeszukałem wątek host is down i tematów o group5 nie znalazłem żeby coś się sypało, więc pozostaje chyba tylko przekonać się na własnej skórze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×