Skocz do zawartości

Polecane posty

Drodzy Użytkownicy,

Zwracam się do Was z pytaniem czym powinien się charakteryzować, jak wyglądać Wasz wymarzony webmail ?

Opiszcie czego oczekujecie od klienta pocztowego, jakich funkcjonalności, czego spodziewalibyście się po interfejsie?

 

Najbardziej rozbudowane i pomocne odpowiedzi z pewnością zostaną nagrodzone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wymarzony webmail

Zacznę dość dziwnie ale od strony estetycznej. Powinny zostać użyte kolory, które nie będą jakoś mocno razić po oczach, jak dla mnie dobre są różne palety szarości i niebieskiego z delikatnymi ikonkami i akcentami bardziej jaskrawej zieleni, czerwieni, żółtego. Ikonki niech będą stosunkowo płaskie, tak, żeby było im bliżej do 2D aniżeli 3D. Nieaktywne ikony powinny być lekko poszarzałe. Układ powinien być elastyczny, tak, żeby użytkownik mógł wybrać sobie tak jak w thunderbird co jak ma się wyświetlać

Lista maili:Czcionka użyta przy liście emaili, powinna być czarna na białym tle, niech to co najważniejsze będzie dobrze widoczne. Powinna być opcja wyboru ile wiadomości ma się wyświetlać na jednej stronie. Wembail powinien mieć również opcję podglądu wiadomości pod listą. Przydałaby się opcja zmieniania szerokości pól nadwca, data, temat itd. Poszczególne wiadomości na podstawie filtrów powinny być odpowiednio oznaczane. Mile widziane byłoby również "wątkowanie" maili. Lista powinna mieć też taką opcję, żeby można było od razu przeciągać maile do poszczególnych folderów (przeciągnij i upuść).

Wyświetlanie maili: Oprócz nadawcy, tematu, daty, ciekawą opcją byłoby wyświetlanie szczegółów technicznych dotyczących wiadomości (IP nadawcy i takie tam), na zasadzie jakiejś listy schowanej pod plusem, służącym do rozwijania. Z poziomu wiadomości możliwość dodania nadawcy do książki adresowej. Załączniki powinny być widoczne natychmiast, a nie gdzieś na końcu maila.

Pisanie maili: Po pierwsze możliwość dodawania pól odbiorca ukryty odbiorca itd, a nie tak, że użytkownik się zastanawia czy może wpisać po średniku, czy musi używać nawiasów czy nie. Przy wpisywaniu odbiorcy powinny pojawiać się odpowiedzi, fajna byłaby też gotowa lista mailingowa. Możliwość wybioru nadawcy, na zasadzie możemy sobie zdefiniować nadawca Janek, lub Jan Kowalski, takie rozwijane pole wyboru. Kolejno przyzwoite opcje edytora HTML. Załączniki podczas ładowania muszą mieć jakiś pasek postępu. Dobrą opcją byłaby możliwość wybierania wielu załączników lub całego folderu. Przy edytorze oczywiście musi być terz opcja wyboru potwierdzenia odbioru i dostarczenia oraz priorytet. Przydałoby się również wybieranie szablonów maila/papeterii oraz automatycznego podpisu, zdefiniowanego wcześniej a wybieranego z listy rozwijanej. Sprawdzanie pisowni? Wystarczy w firefox.

Kalendarz niech będzie osobnym elementem a nie czymś zagracającym pulpit skrzynki pocztowej, ale przydałby się jakiś mały zegarek z obecną datą. Na zasadzie napisu.

Książka adresowa powinna posiadać wyszukiwarkę kontaktów i trochę więcej opcji niż imię i nazwisko oraz email. Dobrą rzeczą byłaby możliwość importu danych z popularnych programów pocztowych.

I to co najjjjjjjjjjjjważniejsze. Szybkość!

Tylko czy da się zawrzeć funkcje porządnego programu pocztowego w webmailu nie tracąc przy tym na jego szybkości?

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz

Mój wymarzony webmail? Chyba już taki istnieje - GMail doskonale spełnią swoje zadania i jak dla mnie, jest wzorem do naśladowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gmail jest całkiem fajny. Jeżeli jestem gdzieś poza domem, a potrzebuję skorzystać z poczty to wystarcza mi spokojnie roundcube. Jest przejrzysty, całkiem szybki i ergonomiczny. Bardzo podobała mi się zimbra, ale niestety nie spotkałem ISP który miałbym ją na pokładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dla mnie najlepszym webmailem jest RoundCube. Jest po Polsku, ma sporo opcji, przejrzysty, łagodne kolory, działa szybko i bez jakiś problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Mój wymarzony webmail? Chyba już taki istnieje - GMail doskonale spełnią swoje zadania i jak dla mnie, jest wzorem do naśladowania.

Uważam tak samo :)

Dodatkowo opcja GMail for domains, robi z tego ciekawe narzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilkukrotnie przewija się GMail jako narzędzie godne naśladowania. Jest to niewątpliwie prawda, ale czy Wy, Użytkownicy i fani GMaila moglibyście powiedzieć co najbardziej Was do niego przekonuje, jakie funkcje uważacie za najbardziej przydatne, użyteczne. A może jednak chcielibyście coś zmienić w GMailu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Wiesz, z czasem wszystko sie przydaje :P

Ostatnio np. Excela brakowalo, to jest Google Doc

 

Kalendarz pieknie synchronizuje sie z telefonem.(ms exchange)

 

Skrotem - GMaila cenie za interfejs, i wieloplatformowosc (komputer, iphone, telefon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gmail to syf. Antyspam tragiczny, no i w ogóle - nie rozumiem jak można tak ufać darmowej poczcie prowadzonej przez jeden wielki szpiegowsko-archiwizujący mechanizm wątpliwego pochodzenia.. muszę mieć jedną skrzynkę w tym syfie i od razu zrobiłem przekierowanie na ludzkie konto e-mail.

 

Wymarzony webmail? Roundcube + trochę zmian. Fajny był poprzedni webmail home.pl, teraz to jest masakryczne gówno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie ze Sponsi, wczesniejszy webmail home.pl byl jak dla mnie idealny pod wzgledem design'u.

Aktualnie jest to typowy onet...

 

Jak dla mnie prostota i funkcjonalnosc jest na pierwszym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się i ja ;)

 

Do tej pory korzystałem z RoundCube i byłem bardzo zadowolony, lecz zmuszony byłem na zmianę usługodawcy hostingowego. Nowy usługodawca niestety nie posiada RoundCube. Ma on jednak do dyspozycji dla klientów squirrelmail, atmail. ten ostatni niestety ma jakąś wadę bo nie zapisuje wysylanych e-maili (w ustawiawieniach też nic nie znalazłem), więc jestem zdany na squirrmail. Pozwolę sobie jeszcze i ja zapytać skoro powstał taki ciekawy temat. A co sądzicie o wymienionym wyżej squirrmail ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że już nic więcej się tu nie dzieje. Mam nadzieję, że za jakiś czas zobaczymy demo tego webmaila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory korzystałem z RoundCube i byłem bardzo zadowolony, lecz zmuszony byłem na zmianę usługodawcy hostingowego. Nowy usługodawca niestety nie posiada RoundCube.

Roundcube to normalny klient IMAP, więc bez problemu możesz go sobie własnoręcznie zainstalować na swoim koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×