Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bonifacy

[livenet.pl] Serwer dedykowany

Polecane posty

Witam,

 

Wiem ze jest duzo tematow o tym ale polowa jest juz stara i duzo moglo się pozmieniać.

A więc

 

Co sadzicie o firmie livenet.pl? Chcialbym u nic zamówić serwer dedykowany do gry "tibia" do kladnie na "ots" wlasny serwer(nie komentujcie tego). Serwer do tej gry musi byc stabilny bo polaczenie musi byc 24/7. Zamówić chce host.magic (na start wystarczy). Trochę nie chce mi sie wieżyc bo 200 zl to cos tanio i jeszcze windowsa mozna wybrac.

Opiszcie co sądzicie o tej firmie czy warto wydac te 200zl bo nie chce w ciemno inwestować.

Napiszcie co sądzicie bd bardzo wdzieczny.

 

 

 

Pozdrawiam.

 

P.S

Zapomniałem dodac.. z tego co wyczytalem to livenet.pl sprzedaje zwyke serwery dedykowane nie zadne VPS i RPS tak?

Bo nie jest napisanie Serwer vps tylko po prostu serwer dedykowany więc zapytam was bo sie bardziej znacie odemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Livenet sprzedaje serwery dedykowane. Ja najbardziej lubię livenet za to, że bez problemów można za jednorazową opłatą rozbudować swój serwer. Serwer mam od ~2 lat. Były lepsze i gorsze czasy- unstable sieć i zasilanie. Obecnie wszystko działa ok i myślę że serwer spełni twoje oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@err

Czy to prawda ze są czesto restarty?

 

@lolek ;)

Rozumiem ze masz u nich serwer tak? Kiedy ostatni raz miales jakis problem z nimi?

 

 

Troche mnie zdziwiła cena tych dedykow bo tanie są ze nie wiem, więc pomyslałem ze są nie stabilne albo inne klopoty z nimi są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@err

Czy to prawda ze są czesto restarty?

 

 

 

Troche mnie zdziwiła cena tych dedykow bo tanie są ze nie wiem, więc pomyslałem ze są nie stabilne albo inne klopoty z nimi są.

 

chyba że sam sobie będziesz te restarty robił

 

za taką cenę nic lepszego nie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem za 200 zl to i tak dobry tylko wiecie nie chce wydac tych 200 zl zeby co 1h byl restart.

 

mam u nich kilka serwerów i restartów nie robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@err

Czy to prawda ze są czesto restarty?

 

@lolek ;)

Rozumiem ze masz u nich serwer tak? Kiedy ostatni raz miales jakis problem z nimi?

 

 

Troche mnie zdziwiła cena tych dedykow bo tanie są ze nie wiem, więc pomyslałem ze są nie stabilne albo inne klopoty z nimi są.

 

Zdarzały się problemy z zasilaniem, jednak obecnie jest (chyba?) wszystko ok. Nie były to oczywiście rebooty co 1h, ale utrudniały działanie. Obecnie sporo firm z przedziału vps oraz shared ma tam dedyki, a na pewno nie trzymali by kont klientów na serwerach w firmie gdzie są ciągłe rebooty czy pady sieci. Jak za tą cene oferta jest bardzo dobra.

 

Wady:

 

- Brak panelu do rebootu

- Brak wykresów/licznika użycia łącza

 

Zalety:

 

- możliwe oferty dobrane pod klienta

- dobry stosunek możliwości/cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wady:

 

- Brak panelu do rebootu

- Brak wykresów/licznika użycia łącza

 

 

 

Witam, mam u nich dedyka ok 1,5 roku. ładnie śmiga, ogólnie polecam.

 

Rozmawiałem ostatnio z panem Grzegorzem i do 2 miesiecy niby ma być ten panel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki za opinie.

 

Rozumiem ze polecacie na start tą firme : )

 

A propo brak panelu do rebootu to znaczy ze? Wiecie nie znam sie na tym za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

A propo brak panelu do rebootu to znaczy ze? Wiecie nie znam sie na tym za bardzo.

 

tzn. że jak padnie to łapiesz za telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam takie jeszcze jedno pytanko do osob ktore u nich maja serwer dedykowany. Kiedy ostatni raz dedyk wam padl? i czy jest to ostatnio czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam takie jeszcze jedno pytanko do osob ktore u nich maja serwer dedykowany. Kiedy ostatni raz dedyk wam padl? i czy jest to ostatnio czesto

 

to jest troche dziwne pytanie ponieważ:

każdy serwer może mieć inny hardware np. dyski / zasilacz / pcb / cpu

każdy serwer może być wpięty do innego UPS

każdy serwer może być wpięty do innego switcha

etc. etc. etc.

 

 

więc jeśli np. padnie jakiś ups czy switch to będzie poszkodowanych kilka / kilkanaście osób - nie zaś cała serwerownia, no chyba że padnie jakiś brzeg czy całość zasilania - ale o tym byś zapewne wyczytal w internecie np tu w host is down bo sporo ludzi by się odezwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×