Skocz do zawartości
johnny83

Jaki serwer pod joomle możecie polecić

Polecane posty

Na początek będę potrzebował serwer wirtualny, roczny koszt w granicach 150pln. Fajnie jak by mieli możliwość przeskoczenia na wyższy pakiet z miesiąca na miesiąc.

 

Słyszałem, że joomla z home.pl ma problemy, co do cen to też nie wyglądają zbyt dobrze, a przedłużenie domeny za ponad 120 pln pokazuje, że nadużywają swojej popularności.

 

Ovh miałem konto jeszcze jak byli darmowi na ovh.org i było ok, ale mają limity pt.: Ilość jednorazowych połączeń do bazy w 1 ms 10, co chyba nie jest za dobre dla joomli, która jest oparta na sql? Możecie to potwierdzić?

 

Słyszałem, że kei.pl oraz unixstorm.org, dobrze się sprawdzają, choć w przypadku kei to ceny mają dalekie od ideału.

 

Z czego wy korzystacie dla joomli 1.5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

To jakby zapytać: jaki garaż polecacie dla samochodu?

Oczywiście taki sam dla autobusu, jak i dla maluszka :)

 

Nie no a tak na serio, trzeba sprecyzować, jak wiele rzeczy / userów / modułów będziesz miał na stronie, jakie wymagania pod względem miejsca i transferu.

Aktualnie raczej nie da się nic konkretnego powiedzieć - w sumie tylko tyle, że joomlę uruchomisz niemal wszędzie gdzie masz PHP4+ i MySQL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wiele rzeczy: codziennie będzie dodawanych kilka artykułów

 

userów: startujemy od 0

 

modułów będziesz miał na stronie: zamykam się w 20 nie obciążających systemu, jednak codzienny run joomlapacka fajnie jak by nie wywalał jak to jest na darmowych serwerach :)

 

jakie wymagania pod względem miejsca: grosze, praktycznie sama treść- 20 mega na tą chwilę

 

i transferu: mogą być wrzucane czasem tutoriale z youtuba (chyba nie obciąża to mojego serwera), a tak to sama treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na joomle możesz zastosować w zasadzie każdy serwer współdzielony. Tymbardziej, jak pisałeś zaczynasz od 0.

Przejście na pakiet wyżej zaoferuje Ci każda firma, i to bez problemów.

Możesz wybrać pakiet nawet z 500 MB, powierzchni sukcesywnie zmieniając na wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

@lukasamd czysta joomla 1.5.15 ma kłopoty na serwerach z php 4, zobacz tutaj. Na dodatek php4 nie jest już od dawna wspierane.. Dlatego szukając serwera pod joomla 1.5.x brałbym pod uwagę tylko serwery z php co najmniej 5.2.x i MySQL 5.x.x. @johnny83 Dodatkowo zwróciłbym uwagę na domyślne ustawienie register_globals w php na off oraz display_errors też na off, w ostateczności może być serwer gdzie te 2 wartości można ustawić odpowiednio dla konkretnej domen lub konta.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej weź sobie kilka kont testowych, zobacz jak gdzie co działa i podejmij decyzję:), przy instalacji joomla zwróć uwagę czy coś ci podkreśla na czerwono. U wielu usługodawców spotkasz się również z możliwością korzystania z gotowego instalatora aplikacji (Fantastico/Installatron).

Przy podanych parametrach nie powinieneś mieć problemu, w przyszłości, jeżeli strona się rozwinie to pomyślisz nad ewentualnymi zmianami.

ze swojej strony jeżeli chodzi o tańsze konta to proponowałbym: ionic.pl; hekko.pl; webh.pl; unixstorm.org; vipower.pl; linuxpl.com; masternet.pl

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

@lukasamd czysta joomla 1.5.15 ma kłopoty na serwerach z php 4, zobacz tutaj. Na dodatek php4 nie jest już od dawna wspierane.. Dlatego szukając serwera pod joomla 1.5.x brałbym pod uwagę tylko serwery z php co najmniej 5.2.x i MySQL 5.x.x.

 

 

A czy gdzieś jeszcze oferują php4 ???:)

 

 

@johnny83 Dodatkowo zwróciłbym uwagę na domyślne ustawienie register_globals w php na off oraz display_errors też na off, w ostateczności może być serwer gdzie te 2 wartości można ustawić odpowiednio dla konkretnej domen lub konta.

 

 

wystarczy jeden mail/ticket do supportu i problem z glowy.

 

Ja osobiście korzystam z glowanet.pl i ci moge polecic u nich usługi (albo mi się wydaje albo dokupili serwer - Żywiec :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z takimi drobnymi rzeczami raczej nigdzie nie ma problemu, tylko trzeba zwrócić uwagę o co joomla się czepia, zmienić samemu, lub poprosić admina i po problemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Marek607

A czy gdzieś jeszcze oferują php4 ???:)
W ostatnich dniach widziałem na lh.pl i to chyba jako domyślną wersje.
wystarczy jeden mail/ticket do supportu i problem z glowy.

Gorzej jak konto stoi na mało zorientowanego klienta a trzeba przenieść stronę mając dostęp tylko do ftp i pma.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak konto stoi na mało orientowanego klienta...

możesz rozwinąć, bo nie bardzo rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha na zasadzie ktoś robi stronę, i ma ją wrzucić na serwer mając dostęp tylko do FTP i PMA. No ale jaki w tym problem? Niech klient sobie napisze do firmy co i jak, a jak nie to zwyczajnie trzeba mu uświadomić, że się nie da i tyle :). Zawsze można zaproponować konto na resellerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

@wood Tylko niekórzy klienci mają bardzo małą wiedzę na temat webhostingu i ciężko im coś wytłumaczyć. Dla nich serwer to serwer, skoro ma już swój to po co ma mieć drugi? Oczywiście jeżeli będą dalsze problemy to dostanie propozycje przejścia do nas na serwer.

Pozdrawiam

Z mojej strony EOT, bo OT się zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×