Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mondex

Podział konta w DirectAdmin

Polecane posty

Witam

Testuje "Konto Początek" w firmie www.az.pl. Korzystają oni z directadmin i mam pytanie jak w tym panelu zrobić podział konta na 3 części z których każda bedzie pod inny serwis i kazda bedzie miała osobne hasło??

 

Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takich podzialow uzyj konta resellerskiego, albo chociaz czegos z CPanelem, bo DirectAdmin AFAIK nie pozwala na ustawianie osobnych loginow FTP z prawami do danego katalogu i quota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli wszyscy nie musza miec dostepu do direct admina to utworz im konta ftp i przydziel im odpowiednie katalogi. wiem ze w cpanelu nie ma prbelmu czegos takiego zrobic , nie wiem jak to jest w DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

minus cPanela przy tworzeniu kont polega na tym, ze nie mozna zmienic katalogu glownego usera ... miejmy nadzieje ze to sie niebawem zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minus cPanela przy tworzeniu kont polega na tym, ze nie mozna zmienic katalogu glownego usera ... miejmy nadzieje ze to sie niebawem zmieni :)

 

hmm.. nie wiem komu bylo by to potrzebne.. ale jesli nawet to ostatecznie admin moze zmienic to z poziomu httpd.conf.. z tym, ze tak jak juz powiedzialem nie widze sensu tego zmieniac :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto wykonać to o czym mówisz:

Zakładasz osobne DOMENY nie subdomeny na każdy serwis, będziesz mógł wtedy tworzyć konta ftp mail itp pod tymi domenami bez zadnych problemów.

zakładając domene możesz ustalić quote i traffic dla niej.

 

Napisz do mnie a pomogę

gg: 1418339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×