Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pokuć

Problemy z RoundCube

Polecane posty

Gość Pokuć

Mam problem z roundcube. Pobrałem co trzeba, wrzuciłem do var/www/webmail, odpaliłem instalator, zrobiłem bazę danych i nie bardzo wiem co dalej. Jestem w trzecim etapie instalacji, wchodzę na logowanie i jakie mam dane wpisać ? Te do konta root czy do bazy danych ? Gdzie się ustawia te parametry. Poza tym mam problem bo mam jeszcze trzecie pole o nazwie serwer, co tam należy wpisywać, localhost ? Jak się go pozbyć ? Instalowałem zgodnie z tutorialem dostępnym na stronie no ale niestety paru rzeczy nie rozumiem. Podobno jest jakieś repozytorium dzięki któremu w konsoli wpisuje się apt-get install roundcube-webmail i nie trzeba się bawić w proces instalacyjny przez przeglądarkę. Niestety pokazuje mi że nie zna takiego pakietu. W pliku tekstowym gdzie są adresy repozytoriów, dałem do roundcube pod Debiana ale nadal twierdzi że nie zna takiego albo że nie może do znaleźć. Nie wiem co dalej mam zrobić. Jest jakiś tutek po polsku jak należy się z tym obchodzić. Całość siedzi na dedyku (komputer w domu) Debian 5 Lenny z zainstalowanym Apache2, MySQL5, PHP5, odpowiednimi bibliotekami i dodatkami, Webmin (Gdzie są pliki językowe w webminie, chcę przetłumaczyć całego na język Polski) i środowisko graficzne żeby było na początek łatwiej. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Byłem na tej stronie kilka razy i dalej nie wiem jak co mam zrobić :)

 

Co do Środowiska graficznego to służy ono do podglądu tego co robię w konsoli, przyjąłem taką strategię: robię wszystko w konsoli, w graficznym tylko podgląd dla mnie, żebym miał pewność że czegoś nie zepsułem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×