Skocz do zawartości
Siergiej

Problem z pamięcią ram VPS

Polecane posty

Witam forumowiczów. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z moim wirtualnym serwerem.

Wykupiłem serwer w burst.net. Byłem bardzo zadowolony z tego serwera póki nie zainstalowałem pierwszego sklepu na silniku Magento. Dosłownie po kilkunastu minutach używania sklepu zaczęły się problemy z połączeniem ssh. Na każde polecenie dostaje taki komunikat: -bash: fork: Cannot allocate memory. Po przeładowaniu serwera znów kilkanaście minut i to samo.

Zamówiłem w tej chwili dodatkowy ram, ale nie wiem czy to pomoże... ponieważ każde kliknięcie na stronie zmiejsza ilość ramu o 15 mega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 2 powody przychodzą mi do głowy;

1 konfiguracja usług na vps (magento troche zjada warto zoptymalizować www/sql itd)

2 matka jest przeładowana i brakuje jej ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 konfiguracja usług na vps (magento troche zjada warto zoptymalizować www/sql itd)

wydaje się że zoptymalizowałem wszystko jak Pan Bóg przekazał. ( cashowanie, kompilacja objektów... i wszystkie te bajery z Magento... ) działa rzeczywiście szybciej ale problemu nie rozwiązało.

 

2 matka jest przeładowana i brakuje jej ramu

kurcze... nie rozumiem za bardzo jak to działa... i boję się to zgłosić usługodawcy. A to nie jest tak że jak zabraknie ramu to system korzysta z pamięci swap? Dlaczego nie da się uruchomić ssh? Patrzyłem w logi i użycie swap jest przez cały czas na 0... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli VPS jest na OpenVZ to nie masz pamięci SWAP.

Możliwe że Twój hostingodawca ( vps matka ) jest przeładowana i przy próbie zaalokowania pamięci burst pojawiają się błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli VPS jest na OpenVZ to nie masz pamięci SWAP.

Możliwe że Twój hostingodawca ( vps matka ) jest przeładowana i przy próbie zaalokowania pamięci burst pojawiają się błędy.

 

Teraz rozumiem dlaczego ten swap nic nie pokazuje... Rzeczywiście jest na OpenVZ... Dzięki.

Tylko jeszcze małe pytanie, wiem że linux zawsze próbuje użyć maksymalną ilość ramu.. czyli tak naprawdę zwiększenie ramu nawet do 4 giga może nic nie dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w tej chwili dodatkowy ram, ale nie wiem czy to pomoże... ponieważ każde kliknięcie na stronie zmiejsza ilość ramu o 15 mega...

Niech zgadnę: przy każdym kliknięciu tworzony jest nowy proces Apache żeby obsłużyć żądanie (MaxChildren nie osiągnięte): domyślne 8 MB stosu + 7 MB danych Apache + interpreter PHP (zakładam, że mamy doczynienia z mpm-prefork).

 

Proponowane rozwiązanie:

 

Jeśli mam rację i Apache tworzy nowe procesy to jest to niepokojące (powinien przekażywać żądanie do już istniejących procesów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje się że zoptymalizowałem wszystko jak Pan Bóg przekazał. ( cashowanie, kompilacja objektów... i wszystkie te bajery z Magento... ) działa rzeczywiście szybciej ale problemu nie rozwiązało.

 

 

Wkleić proszę konfig mpm*.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dariusz, dzięki Najdmen. Mam nadzieje że pomoże.

 

Wkleić proszę konfig mpm*.

 

<IfModule mpm_prefork_module>
StartServers 	1
MinSpareServers	1
MaxSpareServers 4
MaxClients 	5
MaxRequestsPerChild 0
</IfModule>

<IfModule mpm_worker_module>
StartServers 	1
MaxClients 	5
MinSpareThreads 1
MaxSpareThreads	4
ThreadsPerChild 	10
 MaxRequestsPerChild 0
</IfModule>

 

tak wygląda mpm config po zmianach. Nie za bardzo rozumiem tych parametrów... proszę powiedzcie czy jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×