Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Wykorzystanie gotowych rozwiązań jako frontend dla firm hostingowych

Polecane posty

Ja rozróżniam panel bilingowy od strony hostingu :)

 

 

Ja również, tylko ty chyba nie wiesz co to jest WHMCS. Jest to piszac w przenośni cytuje ,, (Panel bilingowy + strona hostingu)"

 

Na tym zakończę wypowiedzi w tym temacie

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla niektórych klientów ładna strona też jest ważna a jak zobaczą faviconke taką jak na swojej stronie szkolnej i kilku innych stronach to mogą hosting potraktować niepoważnie. Webmaster szukający hostingu na swoje porfolio też może niepoważnie go potraktować.

 

No to mnie tym tekstem rozbawiłeś. Jak by to nie można favicon zmienić. Coś się tak przypiął do tych gotowych CMS-ów sam kiedyś zrobiłem stronę na joomla i nawet kilka modułów popełniłem sam i cały czas działa.

Idąc Twoim tokiem rozumowania to można się przypierdzielić, że strona Politechniki Poznańskiej jest zrobiona na Drupalu i że są niepoważni i co pomyśli potencjalny chętny na studia na PP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Każdy mnie ładnie krytykuje a nikt mi nie dał linku do hostingu opartego na jakimś cmsie darmowym :)

Wiem, strony coca-coli, nawet policji i innych instytucji są na joomli.

Tylko takie rozwiązanie jak na hosting firmę oferującą usługi informatyczne nie jest dobrym rozwiązaniem.

Bardzo niewiele takich firm ma gotowe cmsy na swoich stronach głównych. To tak jakby portfolio webmastera było

zassane z freecsstemplates bo poco tracić czas skoro można go wykorzystać na zrobienie zleceń i poświęcenia im więcej czasu?

 

Każdy mi ciśnie a nikt nie umie dać jakich przykładów stron firm hostingowych opartych na jakimś gotowcu.

Nawet firmy oferujące internet i inne takie usługi tworzą własne strony a nie korzystają z gotowców.

 

@Krystian: czepiasz się mnie a sam w tym temacie nie napisałeś nic o usługach świadczonych przez firmę w temacie.

Zresztą jak wszyscy co tutaj się wypowiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie rozwiązanie jak na hosting firmę oferującą usługi informatyczne nie jest dobrym rozwiązaniem.

(...)

Każdy mi ciśnie a nikt nie umie dać jakich przykładów stron firm hostingowych opartych na jakimś gotowcu.

Nawet firmy oferujące internet i inne takie usługi tworzą własne strony a nie korzystają z gotowców.

 

Podaj kilka rzeczowych argumentów dlaczego dla firm hostingowych (podkreślam firm hostingowych a nie firm związanych z produkcją stron) nie jest dobrym rozwiązaniem korzystanie z gotowych CMS-ów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kopaczka: Glowanet.pl stoi na joomli.

Strona jest czytelna, przejrzysta, wszystkie informacje podane są jak na dłoni.

Nikt na to nie narzeka, wszyscy chwalą sobie usługi tej firmy.

Cały czas nie rozumiem (i chyba nie tylko ja) w czym przeszkadza postawienie strony firmowej (hostingu) na joomli.

Wygodniej się zarządza, łatwiej edytuje, więc nie widzę przeciwwskazań do zastosowań komercyjnych, włączając w to hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Równie dobrze mogę Cię o to samo poprosić tylko z pytaniem dlaczego mają korzystać.

 

Moim zdaniem firmy hostingowe szanujące się powinny trzymać poziom. Nie pójść na łatwiznę i ściągnąć gotową paczkę i zrobić templatesa.

Jest to rozwiązane mało profesjonalne, tak jak wyżej napisałem nie spotkałem żadnej firmy która miała by korzystała z takiego rozwiązania.

Firma powinna się popisać możliwościami i nie iść na łatwiznę. Jeżeli firma oszczędza na jednej z ważniejszych rzeczy to nie wiadomo na czym jeszcze oszczędza.

Nie napisałem, że jest nie czytelna i niefunkcjonalna ale to jest pójście na łatwiznę po całości.

 

 

Moim zdaniem, może głupim dla was moderatorzy powinni albo przenieść albo wyczyścić temat i tak jak Krystian słusznie zauważył zrobił sie off topic i cały czas tylko

i wyłącznie dyskutujemy o stronie. O tym można magistrat napisać czy warto stosować takie zastosowania czy nie. Plusów jak i minusów jest dużo a dyskusja jest na kilkanaście stron.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogę Cię o to samo poprosić tylko z pytaniem dlaczego mają korzystać.

 

Moim zdaniem firmy hostingowe szanujące się powinny trzymać poziom. Nie pójść na łatwiznę i ściągnąć gotową paczkę i zrobić templatesa.

Jest to rozwiązane mało profesjonalne, tak jak wyżej napisałem nie spotkałem żadnej firmy która miała by korzystała z takiego rozwiązania.

Firma powinna się popisać możliwościami i nie iść na łatwiznę. Jeżeli firma oszczędza na jednej z ważniejszych rzeczy to nie wiadomo na czym jeszcze oszczędza.

Nie napisałem, że jest nie czytelna i niefunkcjonalna ale to jest pójście na łatwiznę po całości.

 

 

Moim zdaniem, może głupim dla was moderatorzy powinni albo przenieść albo wyczyścić temat i tak jak Krystian słusznie zauważył zrobił sie off topic i cały czas tylko

i wyłącznie dyskutujemy o stronie. O tym można magistrat napisać czy warto stosować takie zastosowania czy nie. Plusów jak i minusów jest dużo a dyskusja jest na kilkanaście stron.

 

Pozdrawiam

 

Miałem już tu nie pisać ale nurtuje mnie pewne pytanie jakby wyglądała strona firmy Pana Kopaczki :) ?? na czym była by oparta ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

A zamiast ściągać Linuxa/BSD to każda firma, powinna napisać swój? :)

 

Takim tokiem myślenia, do niczego nie dojdziesz.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

[quote name=lolek :)' date='18 February 2010 - 13:41' timestamp='1266496906' post='196452]

Miałem już tu nie pisać ale nurtuje mnie pewne pytanie jakby wyglądała strona firmy Pana Kopaczki :) ?? na czym była by oparta ??:)

 

Na pewno bym coś własnego spłodził.

Tak się czepiasz a czemu ty nie zassałeś sobie joomli tylko masz autorski cms?

I prosiłbym o te linki do firm hostingowych które korzystają z darmowych cmsów.

 

 

Pozdrawiam :)

 

 

@up

 

Co do systemu znowu napisałeś coś nie na temat.

Co ma system do strony głównej? Nie widziałem jeszcze firmy która by pisała własną dystrybucje linuxa chodź go pewnie modyfikują.

Przez ssh klient nie wchodzi, żeby obejrzeć ofertę i zamówić usługę. Nie wiem co to ma do tego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie html + marquee :)

Niestety strona www.kopaczka.net podana w profilu nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się czepiasz a czemu ty nie zassałeś sobie joomli tylko masz autorski cms?

 

 

Ponieważ jest to dla mnie wygodne rozwiązanie w prowadzeniu e biznesu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Masz linka.

http://www.phasthosting.com/ :)

http://www.northstarhosting.ca/

 

 

Chociażby to że nie jest autorski. Dochodzę do wniosku, że skoro i strona ma być autorska, to czemu nie system?

 

Dzięki, widać czym się inspirowałeś na glowanet.pl :)

System nie jest wizytówką firmy chyba? Za niedługo wyskoczysz o autorskich drukarkach do drukowania faktur :)

 

behemoth: jak się tak napinasz to pochwal się czymś swoim ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
System nie jest wizytówką firmy chyba? Za niedługo wyskoczysz o autorskich drukarkach do drukowania faktur wink.gif

Owszem wizytówką nie jest, ale przecież nie jest autorski? Bo chyba o to Ci chodzi. Wizytówka, czy na joomli czy w htmlu może wyglądać ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Może, ale jest pójściem na łatwiznę, napisałem już, że twoja strona jest ładna i czytelna.

 

Zaczynam żałować, że w ogóle rozpocząłem tą dyskusje bo jeszcze nikt nic mądrego nie napisał a ty w kółko jedno i to samo piszesz.

Jeszcze trochę i wyjedziesz o tych drukarkach autorskich, garniturach i składanych komputerów autorskich.

Zaczynasz się gubić w tym co piszesz już naprawdę i piszesz głupoty.

 

Mam nadzieje, że moderator wyczyści temat i przepraszam za tą dyskusje. Wyglądała by inaczej gdyby ktoś szedł innym tokiem myślenia i zobaczył też minusy gotowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja moim zdaniem bezcelowa, nie ze względu na opinię pana kopaczki lecz ze względu na odpowiedzi do tej opinii. Każdy oceniając dany serwis bierze pod uwagę inne kryteria i inaczej niektóre rzeczy postrzega. Dla niektórych strona postawiona na CMSie typu Joomla to hańba dla firmy, gdyż adminowi nie chciało się nawet starać nad promocją tej strony, którą jest strona główna w jakimś sensie (i nie rozważajmy tutaj rzeczy typu własny system operacyjny, gdyż tego użytkownik zamawiający usługę nie widzi, a ważne jest czasem pierwsze wrażenie). Dla innych znowu gotowy CMS jest jedną z cech pozytywnych, gdyż świadczyć to może o tym, że administracja nie starała się żeby jakoś szczególnie wyróżnić stronę główną i poszła na łatwiznę po to, by zaoszczędzić czas i zasoby w kwestii oferowanych usług. Kwestia gustu raczej i nie ma sensu moim zdaniem o tym dyskutować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Może, ale jest pójściem na łatwiznę, napisałem już, że twoja strona jest ładna i czytelna.

Bo to chyba ma być czytelne, a jeśli przekonwertujemy to do czystego htmla, skończy się tylko trudnością w modyfikacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Nie napinam się, tylko komentuje wcześniejsze Twoje wypowiedzi w kontekście stron firm hostingowych.

Jak dla mnie nikt z obecnych tu w tym wątku osób nie przekona Cię, pomimo podawania rzeczowych argumentów.

Jak dla mnie EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dojdziemy do porozumienia ten temat naprawde nie ma sensu . Z opinii na temat host-sms.pl powstał temat czy jeśli firma posiada cmsa to jest dobrze czy źle :) a tak naprawdę klient zainteresowany usługa nic nie wie na temat usług świadczonych przez wyżej wymieniona Firmę

 

Temat do zamknięcia lub wyczyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogę Cię o to samo poprosić tylko z pytaniem dlaczego mają korzystać.

Bo chcą, bo maja taką możliwość, bo maja wolny wybór i wolną wolę czy korzystać z gotowca darmowego, czy kupić CMS-a od kogoś czy napisać własny, czy zrobić stronę w html-u, bo mogą poświecić mniej zasobów na stronę a więcej na inne bardziej użyteczne rzeczy (obsługa klienta, pomoc techniczna, tickety, itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

A czy nie lepiej aby hosting miał stronę robioną przez siebie i był lepiej postrzegany w sieci?

Było by wtedy widać, że administrator się postarał i nie poszedł na łatwiznę.

 

Oczywiście z jakiego rozwiązania skorzysta administrator to już zależy od niego.

Np przyznam, że dobrym skryptem na bloga jest wordpress który sam kiedyś wykorzystywałem.

Ja to tak postrzegam, że firma pokazuje profesjonalizm jeżeli sama sobie przykodzi cmsa.

 

To, że ktoś ma jakiegoś gotowca to oczywiście nie wpływa przecież na jakość usług.

Nie jest to aż tak ważne czego użył przy tworzeniu strony ale tak się wyrabia opinię w sieci.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej aby hosting miał stronę robioną przez siebie i był lepiej postrzegany w sieci?

Było by wtedy widać, że administrator się postarał i nie poszedł na łatwiznę.

 

Oczywiście z jakiego rozwiązania skorzysta administrator to już zależy od niego.

Np przyznam, że dobrym skryptem na bloga jest wordpress który sam kiedyś wykorzystywałem.

Ja to tak postrzegam, że firma pokazuje profesjonalizm jeżeli sama sobie przykodzi cmsa.

 

To, że ktoś ma jakiegoś gotowca to oczywiście nie wpływa przecież na jakość usług.

Nie jest to aż tak ważne czego użył przy tworzeniu strony ale tak się wyrabia opinię w sieci.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Masz jakąś swoją www ??? pochwal się co umiesz skoro jestes taki profesjonalista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

[quote name=lolek :)' date='18 February 2010 - 15:31' timestamp='1266503472' post='196480]

Masz jakąś swoją www ??? pochwal się co umiesz skoro jestes taki profesjonalista :)

 

A co to ma tu do tego? Nie mam firmy hostingowej ani żadnej strony.

Jest dyskusja o tym czy dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowego cmsa na głównej stronie firmy hostingowej.

Jeżeli nie masz nic ciekawego do napisania to nie pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopaczka, powiedz mi od kiedy firma hostingowa musi używać swoich rozwiązań cms? Rozumiem firma która się zajmuje tworzeniem stron internetowych, ale firma która świadczy hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×