Skocz do zawartości
qubaaa

Postfix - brak logów

Polecane posty

Witam,

wiem - dużo było o tym tematów, jeszcze więcej ich chyba przeczytałem i nic.

 

Stawiam sobie serwer www pod gentoo, póki co wszystko działa jak należy, oprócz tego nieszczęsnego postfixa. Chcę zmusić funkcję php mail() do wysyłania maili. Obecnie sprawa wygląda tak: wywołanie mail() zwraca true, poczta nie dochodzi, nie pojawiają się żadne logi w /var/log/mail.*, mailq puste.

 

Dokonałem tylko standardowej konfiguracji (myhostname), z tego co zdołałem wyczytać więcej nie jest potrzebne, by zaczęło to choć w jakimś stopniu działać. postfixa oczywiście wystartowałem poprzez /etc/init.d/postfix start

Ktoś wie w czym może tkwić problem? Żeby chociażby jakieś logi zwróciło. Zaznaczam, że nie mam w tej gestii doświadczenia, więc można domniemać, że popełniam banalne błędy.

 

Dodaje polaczenie z telnetem:

# telnet localhost 25

Trying 127.0.0.1...

Connected to localhost.

Escape character is '^]'.

220 ns310834.ovh.net ESMTP Postfix

ehlo localhost

250-ns310834.ovh.net

250-PIPELINING

250-SIZE 10240000

250-VRFY

250-ETRN

250-ENHANCEDSTATUSCODES

250-8BITMIME

250 DSN

quit

221 2.0.0 Bye

Connection closed by foreign host.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A syslog-ng masz zainstalowany? Zainstaluj, odpal, i wtedy sprawdź logi w mail.log

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych - nie testujcie postfixa skrzynką gmaila - a jeśli już, to pamiętajcie, że tam jest folder spam.

Już wiem, czemu nie ma maili w kolejce i logi nic nie wskazują - po prostu wszystko działa jak należy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych - nie testujcie postfixa skrzynką gmaila - a jeśli już, to pamiętajcie, że tam jest folder spam.

Już wiem, czemu nie ma maili w kolejce i logi nic nie wskazują - po prostu wszystko działa jak należy. :)

 

Powinieneś zadać sobie pytanie "Dlaczego tak się dzieje ?", bo przecież musi być jakiś powód. Zainteresuj się SPF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem myhostname z dns-u serwera na konkretną domenę podpiętą pod serwer i już filtry gmaila to przepuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem myhostname z dns-u serwera na konkretną domenę podpiętą pod serwer i już filtry gmaila to przepuszczają.

Ale SPF-a i tak ustaw bo inni mogą odrzucać pocztę z powodu jego braku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×