Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wygodad

Hosting danych osobowych – zgodny z wymaganiami GIODO.

Polecane posty

Wg mnie w grę wchodzą jedynie serwery dedykowane. Nie wyobrażam sobie aby na jednej maszynie trzymać dane osobowe klientów i stronę o kotkach pani Jadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że hostersów ktoś podał, to ja dorzucę jeszcze beyond DC, ale z tego co mi wiadomo musi być to dedykowany serwer, który jest zamkniety w metalowej kratce i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tutaj dochodzi papierkowa robota, każde DC powinno takie coś móc zaoferować. WDC na pewno, atman, gts energis pewnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dochodzi papierkowa robota, każde DC powinno takie coś móc zaoferować. WDC na pewno, atman, gts energis pewnie też.

gts też bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo musi być to dedykowany serwer, który jest zamkniety w metalowej kratce i takie tam.

 

Rozwiązania muszą być stosowne do zagrożeń wynikających z analizy ryzyka i w zakresie możliwości przetwarzającego. Innymi słowy trzeba dołożyć starań, aby zabezpieczyć dane, ale trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem i w razie ewentualnej kontroli umieć przekazać swój punkt widzenia. Ciężko, żeby mały sklepik internetowy utrzymywał serwer dedykowany w zamkniętym boksie. Można byłoby odnieść wrażenie, że lepiej w ogóle nie prowadzić działalności niż przetwarzać dane osobowe, ale nie o to chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się jakoś nie będę wymądrzał po prostu utkwił mi jakoś w pamięci ten metalowy box/ krata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to takie pytanie. Każdy nawet mały sklep musi się bawić w coś takiego, tak jakby normalnie hostował dane osobowe? Myślałem, że to dotyczy jakiś firm, które np. zbierają i odsprzedają adresy, telefony itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jeśli przechowujesz dane, które mogą jednoznacznie identyfikować osobę czyli żeby nie było sprzeczek email + adres ip + imię i nazwisko powinno się taką bazę zgłosić do GIODO. W przypadku sklepu internetowego gdzie mamy dokładne adresy i numery telefonów wymóg wydaje się być oczywisty.

 

Swoją drogą przepis nie jest zbyt życiowy i przy małych sklepach nie zaprzątałbym sobie głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to takie pytanie. Każdy nawet mały sklep musi się bawić w coś takiego, tak jakby normalnie hostował dane osobowe? Myślałem, że to dotyczy jakiś firm, które np. zbierają i odsprzedają adresy, telefony itp.

 

Nie hostował tylko przetwarzał ;) I tak - małe sklepy internetowe też przetwarzają dane osobowe. Nie każdy zbiór danych osobowych trzeba rejestrować, ale każdy trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Tak jak Bartek pisze: przepisy są nieżyciowe, sporo papierkologii, warto mieć jednak świadomość, że wymagania narzucone przez ustawę o ochronie danych osobowych nie dotyczą tylko dużych firm, ale wszystkich przetwarzających dane osobowe. Małych raczej nie kontrolują, chyba, że ktoś doniesie do GIODO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie hostował tylko przetwarzał ;) I tak - małe sklepy internetowe też przetwarzają dane osobowe. Nie każdy zbiór danych osobowych trzeba rejestrować, ale każdy trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Tak jak Bartek pisze: przepisy są nieżyciowe, sporo papierkologii, warto mieć jednak świadomość, że wymagania narzucone przez ustawę o ochronie danych osobowych nie dotyczą tylko dużych firm, ale wszystkich przetwarzających dane osobowe. Małych raczej nie kontrolują, chyba, że ktoś doniesie do GIODO.

A jak pokazuje przykład naszej-klasy można się wymigać od odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×