Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ramelof

Serwer VPS

Polecane posty

Witam,

 

Planujemy z kilkoma kolegami złożyć się na VPS planujemy wydać na to do 10 zł od osoby czyli ok 50 zł.

 

Co polecicie za taką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod jakie zastosowanie ten VPS? Co na nim planujecie umieścić?

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ramelof napisałeś ten temat tak jak byś przyszedł do sklepu i powiedział do sprzedawcy, że składacie się z kumplami na krate piwa i co poleca do 50 zł... Bez sensu. My tu oczekujemy jakiś większych szczegółów, jakie ten serwer ma mieć zastosowanie, jaka lokalizacja...

 

 

 

//UP

 

Widze, że Tomek ubiegłeś mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod jakie zastosowanie ten VPS? Co na nim planujecie umieścić?

 

@ramelof napisałeś ten temat tak jak byś przyszedł do sklepu i powiedział do sprzedawcy, że składacie się z kumplami na krate piwa i co poleca do 50 zł... Bez sensu. My tu oczekujemy jakiś większych szczegółów, jakie ten serwer ma mieć zastosowanie, jaka lokalizacja...

Na początek nic co by w dużym stopniu miało obciążać sprzęt. Zaczniemy od nauki. Potem będą na tym strony www. Ewentualnie jakiś mały serwer do ET, ale to nie jest w tej chwili ważne.

 

W tej chwili na oku mamy:

Gwarantowane zasoby procesora 40% (ok. 2,4 Ghz)

Pamięć RAM do 512 mb (gwarantowana 256 mb)

Dysk 20 Gb

Transfer 60 Gb / miesiąc

Adresy IP 5

 

Za 45 zł/54,90 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@saporo, jak się ma Twój post do wymagań klienta

 

Był taki fajny wątek, a Ty przekleiłeś ofertę hekko i jak to wygląda teraz jak "kupa w lesie" ;-)

 

 

Pozdrawiam,

TG

 

Ewentualnie spójrz też na Ionic.pl - ciekawie wygląda ich oferta promocyjna na allegro - http://www.allegro.p...sce_krakow.html Cena niższa przy lepszych parametrach niż te podane na stronie www.

 

 

eeee, czy ja dobrze widze Ionic wszedł na allegro? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

A to coś złego ? :)

 

Reklamuje swoje produkty. Oferty serwerów dedykowanych też można znaleźć w różnych miejscach :)

Dużo "allegrowiczów" nie szuka dobrych hostingów w sieci tylko najpierw zaglądają na allegro.pl

Reklama w sieci to podstawa :)

 

Programiści też reklamują swoje usługi na allegro, mailingi też są sprzedawane przez allegro i wiele innych usług ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No reklama to podstawa, ale ja bym się na taki krok nie zdecydował, a wydawało mi się, że jestem troche niżej niż Ionic, zawsze to rodzi ryzyko zaklasyfikowania, "do grupy firm z allegro"

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ceny są normalne... żadne per 5zł rok to dlaczego nie?

kei/iq/proste też sprzedawali w niższych cenach na allegro.... i co z tego?

hekko/masternet też swojego czasu....

 

nie bić jak napisałem błędnie o firmach.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
a wydawało mi się, że jestem troche niżej niż Ionic

Wystawienie oferty w serwisie aukcyjnym na pewno nie spowodowało, że są "niżej" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

No reklama to podstawa, ale ja bym się na taki krok nie zdecydował, a wydawało mi się, że jestem troche niżej niż Ionic, zawsze to rodzi ryzyko zaklasyfikowania, "do grupy firm z allegro"

 

Pozdrawiam,

TG

 

Home.pl też wystawiało/wystawia usługi na allegro, co nie znaczy że spadli do poziomu gimnazjalnych usług tam oferowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home.pl też wystawiało/wystawia usługi na allegro, co nie znaczy że spadli do poziomu gimnazjalnych usług tam oferowanych.

 

Wybierając kanał reklamowy czy dystrybucyjny świadomie czy nie ludzie będą identyfikować Cię z nim.

 

Nie wiem czy home sprzedawała swoje usługi w aukcjach czy reklamowała swoje bannery, wydaje mi się, że to drugie.

 

Moja logika jest taka:

 

Firma produkująca ubrania i sprzedająca je w marketach nie będzie dobrze kojarzona, chociażby miała wysoką jakość, z jakiegoś powodu Vistuli nie ma na hali :). Pewnych rzeczy nie da się zmienić. Tani rynek będzie zawsze kojarzony z tandetą.

 

Nie mam zamiaru dywagować czy są wyżej czy niżej i oceniać ich jakości. Dla mnie to kolejny hosting z allegro.

 

Żeby ta dyskusja miała sens, powinni teraz wypowiedzieć się "zwykli" klienci szukający hostingu w różnych kanałach.

Hostingodawcy i ludzie z branży są nieobiektywni w tej kwestii.

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystawienie produktu na Allegro, nie powoduje obniżenia pozycji firmy.

Raczej produkt za 5 złotych na rok, z nielimitowanym transferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystawienie produktu na Allegro, nie powoduje obniżenia pozycji firmy.

Napisz coś na poparcie tego oprócz suchego subiektywnego stwierdzenia

 

Stragan na bazarze określa firmę prawda?

 

Raczej produkt za 5 złotych na rok, z nielimitowanym transferem.

 

Wiele firm jest, które oferują takie konta bez limitu.

Idąc tym rozumowaniem rozdawanie za dramo 10G poczty, czy serwerów bez limitu nie przynosi chwały, a jednak wszystko jest relatywne

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
z jakiegoś powodu Vistuli nie ma na hali

Może i nie przeglądam działów z odzieżą w marketach, ale nie widziałem garniturów...

 

Czyli ktoś jak wystawi usługę na allegro jest gorszy od drugiego ?

A Twoje serwery dedykowane sprzedawane na stronie, a zlokalizowane w Livenet są super ?

 

Idąc dalej Spółka Komputronik wystawiająca duża aukcji na allegro jest gorsza od Kowalskiego mającego sklep komputerowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz coś na poparcie tego oprócz suchego subiektywnego stwierdzenia

 

Stragan na bazarze określa firmę prawda?

 

Tak, stragan na bazarze określa firmę, bo działa legalnie i płaci podatki. Aż dziwne, że o tym nie wiesz.

 

Idąc tym rozumowaniem rozdawanie za dramo 10G poczty, czy serwerów bez limitu nie przynosi chwały, a jednak wszystko jest relatywne

 

Każdy ma inne rozumowanie, nawet Ty. Być może jest to związane z wiekiem, im człowiek starszy tym większe ma doświadczenie życiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i nie przeglądam działów z odzieżą w marketach, ale nie widziałem garniturów...

 

A koszule widziałeś?

 

Czyli ktoś jak wystawi usługę na allegro jest gorszy od drugiego ?

 

Wiele razy nawet na tym forum "nie bierz serwera z allegro", powinieneś to wiedzieć, chyba że masz wybiórczą pamięć

 

A Twoje serwery dedykowane sprzedawane na stronie, a zlokalizowane w Livenet są super ?

Dlaczego odbierasz moje zdanie jako atak na Ionic i firmę za tym stojącą? Dlaczego stajesz w obronie tej firmy skoro nawet nie było słowa o ataku, a nawet takiego zamiaru? Dlaczego próbujesz atakować mnie? W odwecie za co?

 

Myślę, że od moderatora trzeba trochę więcej wymagać rozsądku prawda?

 

Żeby było jasne, nie atakuje żadnej firmy sprzedającej na forach, allegro itp.

Nie było moim celem atakowanie Ionic jako firmy, jeżeli ktoś to tak odebrał to przepraszam, ale cel był inny.

Napisałem swoje spostrzeżenie i to wszystko.

 

Oj cieżko z Wami dyskutować ;-)

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
A koszule widziałeś?

w sumie też nie, ale nie szukałem.

Wiele razy nawet na tym forum "nie bierz serwera z allegro", powinieneś to wiedzieć, chyba że masz wybiórczą pamięć

No BA ! jak wystawiała "firma" Jasia z gimnazjum to Pewnie.

Dlaczego odbierasz moje zdanie jako atak na Ionic i firmę za tym stojącą? Dlaczego stajesz w obronie tej firmy skoro nawet nie było słowa o ataku? Dlaczego atakujesz mnie? W odwecie za co?

Nie odbieram jako ataku na ionic, którego znam właściciela, odbieram jako głupi atak w dystrybucje via allegro.

 

Myślę, że od moderatora trzeba trochę więcej wymagać rozsądku prawda?

A moderator to tez człowiek, wiesz często kupuje na allegro. W Komputroniku stacjonarnie i nie widzę problemu w ich sprzedaży czy też jakości firmy.

A wymagać to możesz od siebie :)

Napisałem swoje spostrzeżenie i to wszystko.

Ale co jest w tym złego, że legalna firma która jest jakiś czas na rynku chce poszerzyć dystrybucje o aukcje allegro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest w tym złego, że legalna firma która jest jakiś czas na rynku chce poszerzyć dystrybucje o aukcje allegro ?

 

Dałem już tyle przykładów, i nic nie trafia ;-)

 

Każdy rynek ma swoich nabywców, swoją specyfike i postrzeganie przez klientów. Wyobraź sobie, że czym innym jest sprzedaż na giełdach, marketach, rynkach lokalnych czy straganach pod sklepami na osiedlach - każde ma swoja specyfike.

 

Twoje pytanie można odwrócić.

 

Co jest złego gdyby firma sprzedająca ubrania, postawiła na sklepach osiedlowych i bazarach swoje stragany, przecież wybrała tylko inny kanał dystrybucji. Część klientów przyklaśnie, części się to nie spodoba.

 

Nie jestem jeszcze klientem tej firmy, ale może kiedyś będę (jak mnie teraz zechcą ;-) ).

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

 

 

Nie wiem czy home sprzedawała swoje usługi w aukcjach czy reklamowała swoje bannery, wydaje mi się, że to drugie.

 

Były aukcje z kontami email/serwery www. Dzięki temu niektórzy mają konta "lifetime" za niezłą cenę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Dałem już tyle przykładów, i nic nie trafia ;-)

 

Każdy rynek ma swoich nabywców, swoją specyfike i postrzeganie przez klientów. Wyobraź sobie, że czym innym jest sprzedaż na giełdach, marketach, rynkach lokalnych czy straganach pod sklepami na osiedlach - każde ma swoja specyfike.

 

Twoje pytanie można odwrócić.

 

Co jest złego gdyby firma sprzedająca ubrania, postawiła na sklepach osiedlowych i bazarach swoje stragany, przecież wybrała tylko inny kanał dystrybucji. Część klientów przyklaśnie, części się to nie spodoba.

 

Nie jestem jeszcze klientem tej firmy, ale może kiedyś będę (jak mnie teraz zechcą ;-) ).

 

Pozdrawiam,

TG

 

 

Widzi pan panie Tomaszu ma pan trochę racji.

Tyle, że rynek z ciuchami (giełdy, bazary itp) jest dla każdego człowieka bo każdy człowiek potrzebuje ubrania - to jest chyba wiadome.

Usługi IT np hostingi, serwery dedykowane itp nie są potrzebne każdemu człowiekowi. Są one dla ludzi którzy ich potrzebują na stronę, serwer lub coś innego.

Każdy przeciętny Polak potrzebuje ubrania i to już jest jego wybór gdzie kupi czy na bazarze czy u armaniego. Sklepy/stoiska z ciuchami są ogólnodostępne dla ludzi.

 

Serwery są reklamowane sprzedawane i rozpowszechniane chyba tylko w sieci. Internet sieć do której podłączonych jest większość Polaków stanowi reklamę dla hostingów itp. Nie widziałem np w telewizji reklam kolokacji serwerów dedykowanych. I czy firma się będzie reklamowała i sprzedawała swoje usługi na allegro, czy na onecie lub w banerze u góry okienka gadu-gadu to moim zdaniem nie ma znaczenia. To nie świadczy o jakości usług firmy.

 

Wiem mniej więcej jaki pan ma tok myślenia. Firmy które są naprawdę dobre nie szukają i nie przychodzą do klientów tylko na odwrót. Też jest to po części prawdą bo np czy home.pl albo nazwa.pl siedzi z nami na tym forum i się aktywnie udziela? Ale chcą poszerzyć sprzedaż i składają oferty na allegro tak jak programiści, graficy itp.

 

Owszem, koszulka z giełdy będzie gorsza niż z markowego sklepu nike. Ta z giełdy szybciej się może "zeszmacić" lecz czy serwer dedykowany ionic.pl wystawiony na allegro będzie gorszy od tego który jest w ofercie firmy? Nie bo to jeden i ten sam serwer niczym się nie różniący tylko może płatnością.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×