Skocz do zawartości
carbonik

[dedyk] i7-2T z oferty kimsufi - opinie?

Polecane posty

Witam serdecznie!

 

Zastanawiam się nad kupnem serwera dedykowanego i7-2T z oferty kimsufi.pl tylko nurtuje mnie kilka pytań:

 

Jak wygląda podejście do sprawy ze strony ovh/kimsufi, support itd? Czytałem że podchodzą do tego inaczej niż do serwerów z gamy ovh.

Ograniczenie transferu - 3 TB wystarczy na serwer gry? Czy lepiej szukać coś bez limitów.

 

Ogólnie informacje na temat tego sprzętu potrzebuję... jak ktoś ma coś ciekawego to z góry bardzo uprzejmie dziękuję.

 

Pozdrawiam.

 

Inteli7 9204x 2x 2.66+ GHz GigaEthernet 8 GB DDR 32 x 1 TBRAID 0/1

O samym serwerze co myślicie? Na mnie robi wrażenie :))

 

P.S Warto wykupywać tą opcję 1Gbs? Na tym serwerze będzie stała gra, średnio wymagająca. Czy to zmniejszy ping itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Zastanawiam się nad kupnem serwera dedykowanego i7-2T z oferty kimsufi.pl tylko nurtuje mnie kilka pytań:

 

Jak wygląda podejście do sprawy ze strony ovh/kimsufi, support itd? Czytałem że podchodzą do tego inaczej niż do serwerów z gamy ovh.

Ograniczenie transferu - 3 TB wystarczy na serwer gry? Czy lepiej szukać coś bez limitów.

 

Ogólnie informacje na temat tego sprzętu potrzebuję... jak ktoś ma coś ciekawego to z góry bardzo uprzejmie dziękuję.

 

Pozdrawiam.

 

Inteli7 9204x 2x 2.66+ GHz GigaEthernet 8 GB DDR 32 x 1 TBRAID 0/1

O samym serwerze co myślicie? Na mnie robi wrażenie :))

 

P.S Warto wykupywać tą opcję 1Gbs? Na tym serwerze będzie stała gra, średnio wymagająca. Czy to zmniejszy ping itd?

 

3 TB powinno starczyc.

Najwyzej cie przytna to i tak rurka 10 MB powinna wystarczyc.

Support boski nie jest wiec licz ze wymiana dysku moze trwac nawet 24 H

1 GBps nie potrzebne bo i tak gry beda braly kilka / kilkanascie MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te serwerki ładnie śmigają. Mam tego kimsufa i jestem zadowolony.

Co do supportu to nie jest aż tak tragiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Co do supportu to nie jest aż tak tragiczny.

Mi raz dysk wymieniali 8h.

Party-line ovh obiecał że to się już nie powtórzy, i dotrzymali słowa. Ostatnio wymiana dysku trwała 50 minut :)

 

1 GBps nie potrzebne bo i tak gry beda braly kilka / kilkanascie MB

Do zabawy ekstra :]

 

Support boski nie jest wiec licz ze wymiana dysku moze trwac nawet 24 H

Wtedy można wywalczyć jako taką rekompensatę :)

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A serwery we Francji nic nie przeszkadzają w grze, w którą będą grać polacy? Ping itd. ? Chcę na tym serwerze utrzymać mniej więcej 1000 osób (tak da radę - gra nie jest wymagająca).

Ogólnie zdziwiła mnie ta baardzo niska cena, i jestem ciekaw z czego to wynika? Więc podsumowując polecacie ten serwer i serwerownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ping nie jest taki wysoki - od 30 do 45ms (na dobrych łączach)

To zależy od silnika, czy taki będzie wystarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A serwery we Francji nic nie przeszkadzają w grze, w którą będą grać polacy? Ping itd. ? Chcę na tym serwerze utrzymać mniej więcej 1000 osób (tak da radę - gra nie jest wymagająca).

Ogólnie zdziwiła mnie ta baardzo niska cena, i jestem ciekaw z czego to wynika? Więc podsumowując polecacie ten serwer i serwerownie?

Zalezy jaka gra. Jak cos ala tibia to nie przeszkadza ale np. w CS troche tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×