Skocz do zawartości
latata

Płatności SMS, a firma

Polecane posty

Witam,

W zeszłym roku po przez Premium SMS zarobiłem około 200 zł. Wiem, że muszę złożyć PIT. Tylko czytałem też, że teoretycznie powinienem zarejestrować firmę. Ale przy takich zarobkach to jest kompletnie nieopłacalne. Czy US może mi coś zrobić z tego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób rozliczałeś się z firmą która pośredniczyła w Twoich płatnościach sms? jeśli podałeś swoje prawdziwe dane i tak dalej to niedługo powinni przysłać Ci PIT (jeśli rozliczałeś się na umowę zlecenie, umowe o dzieło lub inne pokrewne). Oni odciągali Ci podatek z zarobionych pieniędzy. Nie daję Ci 100% pewności tej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

przeczytaj moją wypowiedź uważniej.

 

Jeśli w dotpay byłeś zarejestrowany jako osoba fizyczna a nie jako firma to nie musisz zakładać firmy. dotpay wypełni za Ciebie pit i Ci go wyśle. Potem jakiś program w stylu PITY2010 i wypełniasz tego ogólniejszego pita i jesteś rozliczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, to jeszcze jedno pytanie. Do tej pory nie otrzymałem od nich PITa, czy czas zacząć się martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej do nich napisać i się spytać. Nie jestem specem w tej materii i niestety- nie jestem w stanie Ci pomóc. Jeśli nie dostałeś od nich pita, to możliwe że musisz to wypełnić samodzielnie - musisz znać kwoty jakie Ci wypłacali i tak dalej. Generalnie - myślę że ich BOK będzie bardzo pomocny w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×