Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
latata

Czy warto kupić serwer dedykowany?

Polecane posty

Mam kilka stron internetowych. Chciałbym aby były one jak najbardziej stabilne. Jedna z nich wykonuje kilka dość obszernych (sporo zapytań do bazy MySQL) skryptów php co minute (ustawione w cronie).

Boje się, że wkrótce mój serwer (wirtualny) może nie wytrzymać takich obciążeń. Pytanie czy warto kupić serwer dedykowany? A może VPS wystarczy?

Jeśli tak, to gdzie wykupić aby wszystko mi zainstalowali administratorzy (może być za dodatkową opłatą). Mówiąc wszystko mam na myśli to co jest zwykle na serwerze wirtualnym dostępne (także jakiś panel administracyjny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie serwer dedykowany, VPS moim zdaniem wystarczy. Jednak musisz szukać VPS zarządzanych. Tam administrator zainstaluje Ci wszystko oraz w przypadku awarii naprawi co potrzeba. Koszt serwera VPS zarządzanego od 130 złotych wzwyż na miesiąc.

 

Z tańszych rozwiązań Konto Reseller, ale tu już konkretnie musisz ustalić z usługodawcą, czy ilość zapytań będzie odpowiednia.

Konta Reseller już od 15 złotych na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dorzucam deho.pl - taniutki najmniejszy pakiet, choć nie jest potworem, także generalnie od stówki + VAT zaczyna się "życie" : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przy opisanym przeze mnie wykorzystaniu ma znaczenie jaki mocny VPS wykupię? Bo jeśli chodzi o powierzchnię i transfer to minimum wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przy opisanym przeze mnie wykorzystaniu ma znaczenie jaki mocny VPS wykupię? Bo jeśli chodzi o powierzchnię i transfer to minimum wystarczy.

 

Weź minimum 512 RAM, szczególnie jak chcesz instalować jakiś panel administracyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×