Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ave20

Konfiguracja strefy na FreeDNS.SGH

Polecane posty

Witam

 

Tak jak w temacie - potrzebuję pomocy z konfiguracją strefy na FreeDNS.SGH.

Wykupiłem domenę na nazwa.pl, przekierowałem ją na adresy DNS z FreeDNS.SGH, czyli:

 

fns2.sgh.waw.pl

fns1.sgh.waw.pl

 

Na FreeDNS.SGH.waw.pl zarejestrowałem nową strefę. Moje forum (do którego chcę podpiąć domenę) znajduje sie na forumotion.com.

Wymaga jednak CNAME dla mojej domeny. Dlatego domena powędrowałą na FreeDNS.SGH.

 

Moje pytanie - jak skonfigurować strefę dla przekierowanej domeny z nazwa.pl by udostępniała CNAME ? Które pola i jak mam wypełnić ?

moja domena to l2support.pl

 

Byłbym wdzięczny za pomoc - 2 tyg się już z tym męczę i domena wciąż nie jest podpięta pod forum :/

 

Pozdrawiam i czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się podpiąć to nie wiem... Możesz ustawić przekierowanie na www z maskowaniem - masz to na samym dole.

Domenę możesz kierować konkretnie na IP ale żeby na sub domenę forum - nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się podpiąć to nie wiem... Możesz ustawić przekierowanie na www z maskowaniem - masz to na samym dole.

Domenę możesz kierować konkretnie na IP ale żeby na sub domenę forum - nie wiem...

No właśnie przez IP nie mogę, bo jeśli przekieruję przez adres IP nie bedę miał CNAME, a forumotion.com tego wymaga.

Wiem że były już takie osoby - i to nie jedna, nie dwie, które przekierowywały domenę na FreeDNS, konfigurowały strefę i używały domeny z CNAME...

Ja tylko konretnie nie potrafię skonfigurować strefy z CNAME ma FreeDNS :/ To by mnie poratowało i mógłbym użyć domeny na forumotion.com - tak sądzę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm http://en.wikipedia.org/wiki/CNAME_record

CNAME tworzysz dla domeny np. forum.domena.pl kieruje na IP domena.pl a to konkretnie na IP.

 

Np.

$ dig A antivir-polska.info | grep -i "188"

antivir-polska.info. 86187 IN A 188.116.2.150

 

$ dig A forum.antivir-polska.info | grep CN

forum.antivir-polska.info. 86135 IN CNAME antivir-polska.info.

 

To o czym Ty tłumaczysz, a mi się wydaje, że o to chodzi:

 

screenshot_2010_02_06_21_15_14_54jr6r.png

 

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, albo źle wytłumaczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, więc przekierowanie na servery dns na nazwa.pl jest ok ? Czy tam też muszę zmienić ustawienia ?

Pwiedz mi tylko jeszcze jak skonfigurować teraz strefę ? Mam domenę na nazwa.pl, przekierowaną na FreeDSN by użyć CNAME. Domena to l2support.pl i jak to teraz zebrać do kupy by działało na forumotion.com ? :)

Nie powiem chyba nic nazwyczajnego, jeśli oświadczę że jestem zielony w tej kwesti i dlatego tak to mędze :D

Da radę podpiąć moją domenę pod forumotion czy marnuję czas i kasę na domenę na nazwa.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowcip polega tu na tym, że zgodnie z RFC to coś, co posiada SOA, nie może być CNAME'm do czegoś innego.

Czyli - mając domenę mojadomena.pl i gdzieś ją delegując to wykreujemy sobie

mojadomena.pl. IN A jakis.ip

cos.mojadomena.pl. IN A jakis.ip

innecos.mojadomena.pl. IN CNAME jakis.host.pl.

*.mojadomena.pl. IN CNAME jakis.inny.host.pl.

 

Ale NIE wykreujemy

mojadomena.pl. IN CNAME jakies.cos.pl.

 

 

Do autora - spróbuj zbadać nslookup'em, jaki adres IP ma forum, i ustaw rekord A.

Ewentualnie - w CNAME dodaj subdomenę forum.twojadomena.pl do forum.

 

Ogólnie - nie wykreujesz raczej nigdzie cname dla głównej domeny TLD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, najlepsze jest to, że ja kompletnie nie kapuje o czym Wy do mnie mówicie :D

To moja pierwsza domena, forum zrobiłem rach ciach: http://l2support.darkbb.com/

To polecenia z forumotion.com:

http://i47.tinypic.com/11sjo04.jpg

Może jakoś to Was nakieruje o co chodzi. Na ich forum otrzymałem taką poradę:

http://help.forumotion.com/frequently-asked-questions-f5/redirect-an-extern-domain-name-that-you-own-to-your-board-t7021.htm

Tyle że problem w tym, że nazwa.pl nie udostępnia CNAME dla domen jeśli nie ma się u nich server'a...

Czy wygląda na to, że zakupiłem domenę na nazwa.pl, której nie będę mógł użyć na moim forum ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc czy ktoś jest w stanie mi pomóc ? Dostałem takie info od FreeDNS:

> Mógłbym więc liczyć na pomoc w skonfigurowaniustrefy ?

 

 

 

forum.l2support.pl. CNAME forumotion.com.

 

 

I co z tym zrobić ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×