Skocz do zawartości
hetcat482

Jaki kurs administratora dla mnie?

Polecane posty

Witam, to mój pierwszy post. Mam nadzieję, że w dobrym dziale.    :)

 

Chciałbym zrobić kurs administratora serwerów. Jestem licealistą czyli wykształcenie na razie podstawowe. Zależałoby mi na zdobyciu praktycznej wiedzy i umiejętności, certyfikacie i realnej możliwości znalezienia pracy. Pieniądze chciałbym dobrze wydać, więc proszę Was o radę. Poza dylematem jaki kurs, mam dylemat bardziej ogólny - jaka platforma. Nie chcę wywołać świętej wojny, ale niestety nie mogę się zdecydować. W rozwiązaniach Microsoft zawsze niejasne były dla mnie te wszystkie licencje, nawet nie starałem się ich rozumieć. Rozwiązanie płatne i skomplikowane (ja tak to widzę), ktoś pilnuje w jaki sposób wykorzystuję ich system, bo może mam jeden procesor za dużo i powinienem więcej płacić. Z drugiej strony windows server wydaje mi się przyjemnym i spójnym rozwiązaniem w przeciwieństwie do linuksa z którym użerałem się starając sobie udowodnić, że zastąpi mi na dobre system microsoftu na desktopie.. Ale nie o tym. Pośrednim rozwiązaniem może byłby komercyjny Linux Novella - w jakiś sposób nakierowany pod konkretne zastosowanie, ze wsparciem technicznym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

eee... z tego, co wiem, to w takich celach się robi przynajmniej licencjat z informy? Jakieś IZK czy cuś?

Takie umiejętności to nie jest pierdnąć w mąkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi linux (Gentoo) definitywnie zastąpił windowsa ponad 1,5 roku temu :) Kiedyś orientowalem się w tych certyfikatach MSu, ale teraz nie bardzo, tu jest lista certów: http://www.microsoft.com/poland/certyfikacje/mcp/default.mspx

 

Dobre kursy/certyfikaty to koszta w tysiącach zł, nie tylko na technologie MSu, ale także np RedHat enterprise.

A jak jesteś licealistą to narazie to sobie odpuść. Przyjdzie czas na takie kursy i certyfikaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
A jak jesteś licealistą to narazie to sobie odpuść. Przyjdzie czas na takie kursy i certyfikaty.

Dlaczego?

 

TVN24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę się z kosztem. Czemu powinienem sobie odpuścić? Bo dobre kursy są dla ludzi po studiach, czy jak? Proszę o dalsze wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre kursy są dla wszystkich :) ale z samą matura raczej ciężko będzie Ci znaleźć prace, nawet posiadając certyfikaty. Nie mówie tu o robocie za 700 zł, tylko dobrze płatnej. Z linuxa może to Cie zainteresuje: http://www.lpi.org/eng/certification Cena nie jest jakaś wygórowana 2x $160 i chyba trzeci poziom za $240. Jeśli chcesz coś przy sieciach grzebać to poczytaj o kursach Cisco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

 

Matury na razie nie mam. Kursu szukam polskiego, najlepiej w Warszawie i.. interesuje mnie praca administratora za 700zł/mies. Na utrzymanie auta i fajne wakacje wystarczy, a robiłbym coś, co mnie interesuje i rozwija. Widziałem komentarz w profilu "polecam tego admina" - może coś o swojej drodze powiesz jak masz ochotę. A same sieci niezbyt mnie interesują.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez hetcat482 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

1. Administrator MUSI znać angielski.

2. A potem? 700zł to trochę mało, jak na utrzymanie domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Administrator MUSI znać angielski.

2. A potem? 700zł to trochę mało, jak na utrzymanie domu.

 

Przyjacielu..

 

 

1. Nie musi robić kursu po angielsku

 

2. A potem będą studia, gdzie napisałem, że będę robił za 700zł miesięcznie do końca życia? Szukam pracy na teraz kiedyś przyjdzie czas na lepszą.

 

Mam proźbę: jak możesz mi pomóc to doradź coś, strasznie nie lubię psucia wątku głupimi wnioskami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

To też doradzam.

Sądzę, że jeśli podejmiesz pracę jako administrator instrukcje, manuale itp nie będą specjalnie dla Ciebie po polsku. Dla tego lepiej od razu oswój się z systemami/kursami w języku angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski kurs może i znajdziesz.. ale co z tego? Jeśli manuale itp są po angielsku. Najpierw zainstaluj linuxa u siebie na kompie w wirtualce, albo windowsa, zależy w którą technologie chcesz iść. Bo na takich kursach raczej nie poczekają na Ciebie aż opanujesz podstawy. O, tu masz wprowadzenie do linuxa: http://www.szkolalinuxa.pl/sl/wprowadzenie-do-systemu-linux

Kursów jest sporo, ale jak chcesz te 700 zł przeznaczyć na nie to albo kursy albo wakacje i samochód :)

 

 

Jesteś w liceum.. kiedy będziesz pracował? w jakich godzinach? na zajęciach w szkole? czy może po południu zamiast się uczyć? Jak będzie awaria to wyjdziesz w środku lekcji? To nie jest tak hop siup jak sie wydaje. No ale co tam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, chciałem być miły, ale ręce mi opadają.. Podkreślałem kilka razy, że:

 

 

 

 

"szukam polskiego kursu administratora w Warszawie"!

 

 

 

 

I nic poza nabijaniem postów nie daje wasza troska o mój angielski, skąd wiecie na jakim jest poziomie?! Kiedy będę pracował w jakich godzinach? 5 dni w tygodniu bo uczę się zaocznie ale CO CIĘ TO OBCHODZI.. Prosiłem o polecenie kursu, a ty do mnie jak do gnoja któremu chcesz wybić z głowy głupi pomysł, a jesteś g.... starszy. "Najpierw zainstaluj linuksa" Człowieku, nie jestem linuksowym wyjadaczem, ale kilkanaście dystrybucji się u mnie przewinęło, więc nie mów mi, że ktoś będzie na mnie czas tracił. Wybacz nerw ale już mam dość tego. Proponuję, aby pisać na temat i wszyscy będą szczęśliwi.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki ambitny jesteś? Chcesz pracować, cuda wianki na kiju a nie potrafisz w googlach znaleźć kursu w Warszawie? No to wybacz.. ale najpierw zapisz sie na kurs obsługi gógla.. a potem bierz się za administrowanie serwerami... wpisz: "kurs administratora linux warszawa"

 

http://www.linux.pl/...lenia&show=1373

http://akademia.linuksa.pl/

http://uczelniawarsz...temow-LinuxUnix,,442.htm ( http://tnij.org/fr1a )

 

 

mało? może jeszcze troche poszukać? no i co sie tak bulwersujesz...

 

#edit:

wcześniej pytałeś jak zaczynałem.. od wirtualki na swoim kompie, tam grzebałem i wszystko rozwalałem, żeby poznać usługi. Potem przerzuciłem sie na serwery. A dalej poszło samo. Do tego google, manuale, itd. Po polsku bardzo mało rzeczy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z googli to każdy korzystać potrafi, korzystałem i ja. Ale rzeczywiście coś komuś konkretnie doradzić - tu już trzeba mieć troche więcej obeznania w branży niż wpisać w googlach i wziąć pierwsze/tańsze. Dlatego pytałem. Ty nie wiesz co mi doradzić, jednak na siłę usiłujesz coś mądrego napisać. Ale masz rację, widocznie będę musiał wybrać coś z szukajki, bo na opinie innych chyba nie mam co liczyć. Co do samodzielnej nauki dość mam przerabiania książek z helionu, wolę zapłacić za to, żeby ktoś mnie poprowadził, bo to 3x efektywniejsza nauka i czymś potwierdzone umiejętności. EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

To że zapłacisz, nie uczyni Cię administratorem. Szczegolnie że trzydniowy kurs to kilka tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło o odpowiedź moich adminów, przyznam że nie odpowiedzieli odrazu (a po 3,5 godzinie).

Również Panu Dariuszowi z czata też sie trochę dostało ;

Już problem jest poprawiony, uczuliłem administratorów na to. Myślę, że powinno się to powtórzyć.

 

Co do opinii mam nadzieję, że będzie pozytywna. W przypadku problemów z adminami proszę o PW.

 

No i przepraszam, że napisałem o tym na forum. Jako, że nie mam możliwości usunięcia postów, proszę o usunięcie mojego poprzedniego postu (ten z godziny 11:00), przez admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji edycji więc piszę, kilka nie potrzebnych postów padło, nie ważne. Jednakże, jeśli macie jakieś doświadczenia, propozycje kursów admina - propozycje poparte argumentami to bardzo proszę, bo nie wierzę, że mało tu ludzi obcykanych z tematem, no niby potencjalna konkurencja, ale całe to forum to potencjalna konkurencja, a i tak jakoś się wspieracie  :D

 

 

 

 

Pozdrawiam hetcat482

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Admin jest niczym mechanik samochodowy.

Niby może przejść wieele kursów, jednak kluczowe w jego przypadku jest tzw. doświadczenie.

To jest coś, czego niestety nie da się (od)kupić od kogoś innego.

 

Raczej wątpie, żeby którykolwiek z udzielających się tu administratorów przechodził jakieś wydumane kursy z zakresu adminowania, bo ich raczej nie ma.

Dla nich podstawowym kursem/szkoleniem, jest po prostu manual usługi, którą administrują...

... do tego dodajmy jeszcze powiedzmy jakieś usenetowe grupy ...

... i jakieś różnorakie fora dyskusyjne, na które googlując w poszukiwaniu rozwiązania konkretnego problemu się trafia.

Dużo też daje zabawa p.t. "co się stanie, jak zmienię tę opcję? ups... coś się chyba jednak zepsuło... to nie był dobry pomysł ze zmianą tej opcji".

 

Jeśli nabierze się jakiejś-tam-podstawowej-wprawy, to można udać się na jakieś bardziej zaawansowane warsztaty, gdzie pod kierunkiem lepszych w tej dziedzinie można się jakoś rozwinąć.

 

A jeśli chcesz jakieś bezpłatne pomoce naukowe po polsku, to zainteresuj się stronami WWW wyższych uczelni, może znajdziesz na nich jakieś wykłady dotyczące Linuksa, (sieciowych) systemów operacyjnych itp. rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi. Bardzo mnie zainspirował znajomy admin win server, który nie skończył żadnych studiów, bo jak mówił (nie chciało mu się  :D ). Ale ganiał do robić kursy i certyfikaty; teraz robi to co lubi i swoje zarabia. Zainteresuję się wybranymi kursami z tego, co mi podałeś Mruczek, no i co do Ciebie Fiercio z pewnością racja - podobno młodzi lekarze często proszą pielęgniarki o radę  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×