Skocz do zawartości
infinity

Co zamiast home.pl

Polecane posty

Nie wiem czy pisać w tym temacie, czy w [host is down], ale od kilkdziesięciu dni poczta przez www chodzi tragicznie (przeładowanie strony to ok 30-50s)

a dzisiaj nasz serwer www zamuliło kompletnie - prosty index w html'u ładuje się ok 40s, a o otwarciu strony w php można zapomnieć.

 

Support na Liveczacie stwierdził, że:

 

Przepraszamy najmocniej, rzeczywiscie w chwili obecnej, z przyczyn losowych musielismy wprowadzic prace administracyjne na kilku serwerach aby zachowac ciaglosc uslug naszych klientow.

 

Moze to potrwac przez najblizsze pare godzin, staramy sie jak najszybciej usunac ta niedogodnosc.

 

Tylko, że nawet jak serwer chodzi "mormalnie" dobrze nie jest. Jest wolno, coraz wolniej. Do tego że php i sql wolno chodzi i przydzielone zasoby chyba coraz mniejsze można w firmie przywyknąć, zwłaszcza jak się ma prostą stronę typu index/o nas/oferta/kontakt. Ale najgorsze jest to, że poczta, która była największym atutem home kuleje coraz bardziej, do tego po zmianie engine webpoczty doszedł spam, którego wcześniej nie było.

 

Niestety muszę stwierdzić, że tak jak kilka lat temu dałbym w pysk każdemu, kto powiedziałby złe słowo na home.pl, tak teraz można "straszyć" klientów home'm :blink:

 

Trzymamy ten serwer u nich z 10 lat, może nawet dłużej i siłą inercji przedłużyliśmy na kolejny rok, ale obiecuję sobie, że rok to będzie ostatni.

No chyba, żeby zostawić jako przykład dla wszystkich klientów, którzy chcą skorzystać z usług home - żeby sami mogli potestować jak serwery "śmigają"

 

Tylko co zamiast? Parę lat temu było prosto: home.pl dla wymagających, nazwa.pl dla oszczędnych, potem długo długo nic i inni dostawcy.

 

A co teraz...?

 

 

Sorry za nieskładny trochę post, ale "przelało mi się"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego dokładnie oczekujesz (takiej poczty przez www jak w home.pl nigdzie nie znajdziesz) i jaki masz budżet.

 

Do wyboru masz sporo alternatyw, wśród firm znajdujących się już długo na rynku masz iq.pl / nq.pl z młodszych tygrysów masz dhosting.pl a z prężnie rozwijających się młodych firm masz prohost.pl / hekko.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego dokładnie oczekujesz (takiej poczty przez www jak w home.pl nigdzie nie znajdziesz) i jaki masz budżet.

 

Do wyboru masz sporo alternatyw, wśród firm znajdujących się już długo na rynku masz iq.pl / nq.pl z młodszych tygrysów masz dhosting.pl a z prężnie rozwijających się młodych firm masz prohost.pl / hekko.pl.

 

Zwykle @BOSS wymienia w komplecie polecanych firm również kei.pl, czego w tym przypadku brakło - dlatego polecam tą firmę,

zdarzyło mi się już kilka hostingów z home.pl przenieść właśnie do kei.pl :blink: (i tak już w ich przypadku zostało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa tak też myślałem że coś pominąłem :D

 

Kei zdecydowane TAK :D Co by nie mówić o różnych firmach, tylko na kei się nigdy nie zawiodłem (no może oprócz %CPU ale to zasługa skryptów :blink:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony, mogę z czystym sumieniem polecić smallservers.pl który ma bardzo dobry stosunek cena/jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle @BOSS wymienia w komplecie polecanych firm również kei.pl, czego w tym przypadku brakło - dlatego polecam tą firmę,

zdarzyło mi się już kilka hostingów z home.pl przenieść właśnie do kei.pl :blink: (i tak już w ich przypadku zostało).

Ja też +1 dla kei (pomimo kilku drobnych wpadek, które mieli).

 

Jako pierwsi w Polsce (chyba) wprowadzili pomiar zużycia CPU w shared hostingu (co trzyma load maszyn na przyzwoitym poziomie).

 

Wyniosłem się od nich ponieważ zacząłem "wystawać" transferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też zauważyłem, że poczta w home coś kuleje czasem.. może to przez nowy webmail? Może też bebechy zmienili systemu czy coś..

 

Co do poczty, to najlepszą ma KEI.pl.. najwięcej opcji i w ogóle bombex..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×