Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
darex

Gdzie kupić domenę

Polecane posty

Słuchajcie, mam taki problem.  :blink:

 

Otóż poszukuje firmy - rejestratora domen, firma powinna mieć tanie domeny, no i żeby nie płacić dużo za przedłużenie jej.

 

Próbuje wymyślić nawet jakąś nazwę - prostą, związaną z grafiką .... sł.kluczowe: art,design,studio (coś takiego, mogą być inne) ... niedługa 4-7 liter no i żeby domena *.pl była wolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam taki problem. :blink:

 

Otóż poszukuje firmy - rejestratora domen, firma powinna mieć tanie domeny, no i żeby nie płacić dużo za przedłużenie jej.

 

Próbuje wymyślić nawet jakąś nazwę - prostą, związaną z grafiką .... sł.kluczowe: art,design,studio (coś takiego, mogą być inne) ... niedługa 4-7 liter no i żeby domena *.pl była wolna

 

 

 

Jeżeli chodzi o firmę zajmującą się rejestracja domen to z mojej strony mogę polecić MasterNet.pl w przypadku domen z końcówką .pl - bardzo 'solidna' i pewna firma, posiadająca niskie ceny rejestracji i odnowień domen .pl.

 

Można również zgłosić się do mnie jeżeli chodzi o rejestracje domen.

 

Co do drugiej części Twojego postu Dariuszu to proponowałbym coś niebanalnego jeżeli chodzi o nazwę, zamiast czegoś w stylu art, design itp... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam się na ogólnie pojętej informatyce :blink: tworze strony od 2 lat i mam zarejestrowanych parę domen.... niestety na home.pl

Co do tej 2 części postu  :D to co masz na myśli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mu o to zeby było coś unikalnego

 

przykład: home.pl - nie mam nic w nazwie o hostingu i domenach ale jak ktoś powie cooś o home to wiadomo o co chodzi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie już przyzwyczaili się i większość, którzy w tym siedzą będą wiedzieć co to jest home.pl.

Gdybyś zapytał moją mamę co dużo czasu spędza przed kompem to i tak by nie wiedziała.

 

 

Myślę nad czymś niebanalnym, ale nic nie mogę wymyślić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fenixinspire.pl

Znam się na ogólnie pojętej informatyce :blink: tworze strony od 2 lat i mam zarejestrowanych parę domen.... niestety na home.pl

Co do tej 2 części postu :) to co masz na myśli ?

 

 

"niestety na home.pl" - pewnie masz na poprzez słowo 'niestety' na myśli koszty przedłużeń domen .pl w tej firmie :D

 

"Znam się na ogólnie pojętej informatyce" - ciesze się, z powodu kolejnej uświadomionej osoby :D

 

 

Zajmujesz się tworzeniem 'stron internetowych', chcesz zarejestrować (przypuszczalnie) ciekawą domenę związaną z tą właśnie dziedziną - niebanalna nazwa? a jak myślisz.....!?

 

Wymyślenie niebanalnej nazwy, finezyjnie związanej z prowadzoną działalnością wymaga zaangażowania, które pewnie posiadasz...

 

Zastanów się co będziesz oferował w ramach serwisu pod tą domeną, jak pracujesz, czym charakteryzuje się Twoja praca i podejście do otoczenia z nią związanego (klienci, znajomi, branża itp.), czym się serwis będzie wyróżniał i wypisz sobie na kartce wszystkie słowa kluczowe które przychodzą Ci na myśl, kombinuj z ich zdrobnieniami i połączeniami, pytaj znajomych, rodzinę o różnego rodzaju skojarzenia słowne i zapisuj na tej kartce - to tak na początek - przykład hmmm...

może nazwy serwisów istniejących:

Funnela.pl czyli prosty CRM dla małych firm…

paxonta.com

eclicto.pl

 

a może nazwa mojej firmy Fenix Inspire (również m.in. zajmujemy się kreacją wizualną oraz tworzeniem aplikacji webowych) - fenixinspire.pl

 

ps. jako ciekawostkę moge napisać, że nad kreacją Fenix Inspire pracowały dwie osoby przez prawie 2 mc zamin ostatecznie nazwa została przyjęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy nazwy :blink: no i dzięki za takie ... 'pouczenie' :D Co do home.pl, to podoba mi się u nich tylko jakość obsługi klienta, ale ceny mają strasznie wygórowane....

Myślę od hohoho czasu może przyjdzie mi jeszcze coś ładnego na myśl :D

 

Znalazłem nawet taką fajną, skromną, prostą: eclio.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy nazwy :D no i dzięki za takie ... 'pouczenie' :D Co do home.pl, to podoba mi się u nich tylko jakość obsługi klienta, ale ceny mają strasznie wygórowane....

 

Myślę od hohoho czasu może przyjdzie mi jeszcze coś ładnego na myśl :blink:

 

 

 

to nie pouczenie, a raczej sugestie jak można postępować przy kreacji nazwy (wizerunku)...

 

ważne by nazwa była również ciekawa w wymowie i by łatwo się ją dyktowało np.

barrakuda - mocne słowo w wymowie oznaczające rybę siejącą większy popłoch niż rekiny (dlatego dodatkowo nadaje się to słowo na nazwę np. mocnego i pewnego produktu w swojej branży, który nie ma sobie równych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nawet taką fajną, skromną, prostą: eclio.pl

Nie podawaj nazw publicznie na forum bo okaże się, że za 5 minut jej już nie zarejestrujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[podaje jako przykład] Trafiłem na ciekawą (kreatywną, łatwą w wymowie, niebanalną) nazwę domeny biura turystycznego:

 

lezeniebykiem.pl

 

:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super :D:D:D To jest własnie dobry pomysł - prosta w wymowie, prawdopodobnie dostępna i śmieszna - dlatego wpada w ucho i się ją zapamiętuje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@darex - REGULAMIN forum:

 

§ 3Sygnatura (podpis):

§ 3.1 Podpis powinien mieć maksymalnie cztery linijki tekstu.

(...)

§ 3.3 Zabrania się umieszczania w podpisie banerów i innych grafik.

 

lezeniebykiem.pl

 

Taki mały OT.

 

Na kolei wagony maja swoje oznaczenia. np. A - wagon z przedziałami klasy I, B - wagon z przedziałami klasy II, natomiast popularna kuszetka czyli wagon drugiej klasy z miejscami do leżenia ma oznaczenie LB i żeby łatwo było to zapamiętać to w szkole kazali nam to kojarzyć właśnie z Leżenie Bykiem :blink: I jak widać szkołę skończyłem już ponad 10 lat temu to nadal pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fajną i łatwą do zapamiętania domenę, to ciężko będzie "ustrzelić z palca" coś odpowiedniego. Jeśli pod nazwą będzie prowadzona działalność, to radzę zainwestować chociarz kilka stówek i odkupić od kogoś w miarę dobrą (najlepiej jednowyrazową) domenę.

 

ps. Z moich zasobów mogę zaoferować Tobie domenę Extremum.pl lub Fuksja.pl . Ta druga domena jest po firmie projektowej (projektowanie znaków firmowych, druków firmowych, reklam prasowych, projektowanie i aranżacja wnętrza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×