Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Soolus

Oprogramowanie do hostingu

Polecane posty

Witam, jestem nowym użytkownikiem tegoforum. Nie ma się co dużo rozpisywać, od razu przejdę do sedna sprawy. Buduję swoją własną firmę hostingową (hosting serwerów radiowych+autopilot, serwery www, serwery głosowe, vps'y). Główna strona jak i panel do sterowania serwerami radiowymi i głosowymi jest już w trakcie tworzenia, ale występuje problem z oprogramowanie do składania zamówień na usługę serwery www (sam tworzenie się serwera po wpłacie klienta [przelew,telefon,sms] tzw. wirtualny portfel)i administracji nimi ze strony użytkownika i administratora. Troszkę poczytałem (WHMCS i DA ??) ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji na temat gotowych skryptów na zasadzie licencji. Proszę o pomoc, doświadczonych użytkowników. Pozdrawiam. ps. coś odstępy się skleiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale później by użytkownik mógł mieć panel do sterowania swoim hostingiem potrzeba jeszcze DA ? Czyli trzeba kupić WHMCS i DA ? ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W natłoku działań związanych z rozkręceniem strony internetowej nie zapomnij o założeniu działalności gospodarczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz o tak podstawowych kwestiach i nie za bardzo się orientujesz to wg mnie po prostu zatrudnij admina na umowę zlecenie / o dzieło i niech on Ci to wszystko pokonfiguruje i wyjaśni. Samemu to Ci z pół roku zejdzie ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale później by użytkownik mógł mieć panel do sterowania swoim hostingiem potrzeba jeszcze DA ? Czyli trzeba kupić WHMCS i DA ? ;)

 

Panel administracyjny ma kilka warstw, poziom admina, poziom resellera, poziom użytkownika.

Każda warstwa ma inne uprawnienia.

 

WHMCS jest oprogramowaniem billingowym, nie ma nic do działania systemu.

Może jednak automatycznie utworzyć, usuwać czy zawieszać konta na serwerze (po odpowiedniej konfiguracji).

 

Ja proponowałbym Tobie zacząć od szukania dobrego admina.

 

Dobry admin ma swoje plusy i minusy:

 

Plus, że masz niedocenioną pomoc.

Minus, że jest cholernie drogi ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×