Skocz do zawartości
klaudia

mysql osobny hosting?

Polecane posty

Witam.

 

Trochę ostatnio zainteresowałam się tą tematyką,

i mam kilka pytań odnośnie hostingów.

 

Mam na oku prosty tani serwer wirtualny w OVH (ten najtańszy), z tym ze ma mało zarezerwowanego

miejsca na SQL. Chcę sobie np. otworzyć forum ale zastanawiam się czy po upływie tych

miesięcy, czy lat, nie będzie te 25mb za mało jakie tam oferują na OVH.

Gdybym miała więcej ludzi zarejestrowanych itd.

 

Tu mam pytanie czy istnieją jakieś hostingi tylko dla SQL?

Czy w razie czego gdy będę miała te 25mb niewystarczające można

dokupić dodatkowe miejsce w OVH na SQL?

 

Czy w ogóle takie coś się opłaca, ze hosting pod stronkę kupuje w firmie A,

a hosting na samą baze-danych sql kupuje w firmie B?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nawet nie chodzi o ilość miejsca.. tam są tragiczne limity połączeń, forum to najwyżej możesz sobie zrobić "mojej klatki schodowej"...

 

W ogóle OVH to lipa jest, są lepsze oferty. A żeby nie odczuwać laga, musiałabyś kupić usługę zewnętrznego SQL-a w jakiejś żabojadzkiej firmie - a nie słyszałem oprócz OVH o tym, by inny żabojad pałał się hostingiem..

 

Nie kombinuj.. dopóki nie masz serwisu typu nasza-klasa to weź normalny hosting w ludzkiej firmie.. jak "mrówków" tego jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle OVH to lipa jest, są lepsze oferty.

 

A czemu twierdzisz ze OVH to lipa? Masz na mysli serwery wirtualne czy ogolnie cala oferte firmy? Pytam, bo mam zamiar kupic tam dedyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Z ich dedyków korzysta sporo ludzi, w tym wiele firm reklamujących sie na tym forum, no i jakiś ogromnych uskarżeń chyba nie ma ;)

W kwestii wirtualnych to kiedyś leżeli i kwiczeli, teraz tylko leżą - limity sql dają o sobie bardzo szybko znać, zaś i transfer jest nie do końca realny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle takie coś się opłaca, ze hosting pod stronkę kupuje w firmie A,

a hosting na samą baze-danych sql kupuje w firmie B?

Musiały by znajdować się w tej samej serwerowni żeby opóźnienia wprowadzane przez sieć nie dawały się we znaki (nie mówiąc już o dodatkowym transferze generowanym pomiędzy bazą danych a maszyną z serweren WWW). Według mnie taka konfiguracja się nie kalkuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W tym przypadku proponuję przenieść się do innej firmy gdzie można dać bazę danych do wielkości wolnego miejsca na koncie, problemów ze znalezieniem takiej firmy nie powinno być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×