Skocz do zawartości
hoole

Domena dla forum regionalnego

Polecane posty

Witam, od kilku dni zastanawiam się nad nazwą domeny dla forum regionalnego.

Chodzi tu o domenę .PL jednak co do samej nazwy mam problem... Pomóżcie mi wybrać taką która szybciej wpada w uch (jest łatwiejsza do zapamiętania), taka która brzmi lepiej.

 

Nazwy miejscowości nie podam, ale powiedzmy że ma to być forum regionalne w Białymstoku.

Tak więc:

 

Forum-Bialystok.pl, ForumBalystok.pl,

Bialystok-Forum.pl, BialystokForum.pl,

Bialostockie-Forum.pl BialostockieForum.pl,

ForumBialostockie.pl, Forum-Bialostockie.pl

Bialystok-Fora.pl, BialystokFora.pl,

ForaBialystok.pl, Fora-Bialystok.pl

Rozgadany-Bialystok.pl RozgadanyBialystok.pl

Bialystok24.com

 

Każda z tych domen jest wolna dla mojego miasta. Proszę, pomóżcie mi wybrać jedną lub dwie odpowiednie. Max 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może coś w klimacie "białostoczczanin" albo "białeforum" czy coś? W sensie taka nazwa regionalnie wydziwiona..

Albo może jednak domena regionalna, o ile jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo może jednak domena regionalna, o ile jest?

 

Zgadzam się, forum.bialystok.pl brzmi całkiem dobrze, zastanów się nad regionalną.

 

Spośród propozycji, które się pojawiły najbardziej podoba mi się wersja Forum-Bialystok.pl i ForumBalystok.pl. Nie wiem jakie miasto masz na myśli, ale zwróć uwagę na to, czy jego nazwa nie jest zbyt długa jak na domenę zbudowaną w ten sposób (np. ForumPiotrkowTrybunalski.pl :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

forum.MIASTO.pl odpada, brak wolnej domeny, podobnie jest z forum.MIASTO.net czy podobnymi.

Choć są podpięte pod jakiś skrypt reklamowy, to dane właścicieli są zastrzeżone, więc odkupienie chyba nie wchodzi w grę :)

 

Miasto posiada 7 literek. Co powiedzieli byście na tu przykład > WrocławskieForum.pl, Wroclawskie-Forum.pl, dodam że nazwa miasta nawet by do tego ładnie pasowała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ForumBalystok.pl - ta domena jest najsensowniejsza z podanych przez Ciebie. Z kreską możesz wziąć na przekierowanie, ale moim zdaniem szkoda kasy. Jeśli w przyszłości powstało by forum konkurencyjne dla twojego pod domenami forum-bialystok.pl lub forum.bialystok.pl, to ty byś na tym tylko skorzystał w postaci darmowego ruchu, wielu ludzi myliło by się i wpisywało adres ForumBialystok.pl<br>Aha, nie zapomnij o IDN'ie, czyli domenie pisanej z polskimi znakami, jeśli miasto ma literkę z ogonkiem, to domena IDN jest wskazana na przekierowanie do domeny bez polskich znaków.<br>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wroclawianie.pl

wroclawianie.net

 

A co powiesz na propozycje Sponsi? Czy nazwa Twojego miasta nadaje się na tak stworzoną domenę? Taki adres jest w miarę krótki i można zbudować na jego podstawie fajną markę w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może:

 

mBialystok.pl

mojBialystok.pl

Bialystok24.pl (pewnie zajete)

 

i iść tym tropem. Pamiętaj, że forum może być tylko początkiem i warto pokusić się o bardziej unikalną domenę (niż taką z wyrazem "forum"), na której odpalisz inne usługi dla mieszkańców.

 

Z unikalnych nazw odpuść sobie domeny nie .pl typu Bialystok24.com bo po sobie wiem, że ludzie i tak często i gęsto wpisują zamiast międzynarodowej końcówki .pl. Chyba, że końcówka będzie na tyle egzotyczna że sama w sobie łącznie z nazwą będzie stanowić identyfikację (Sponsi Cii :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_15.. On to podał jako przykład.. czytaj wątek..

Miasto do tej nazwy bardzo by pasowało, jest bardzo podobne do Krakowianie.pl

chyba tym tropem pójdę ;) Ale z tego co teraz widzę, jest zajęta .PL ;)

 

 

 

BOSS

Tylko mMIASTO.pl jest wolne, reszta niestety pozajmowana, a najbardziej mnie wkurza że nic na nich nie ma. Nawet reklam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trzy miesiące temu miałem identyczny problem.

Chciałem domenkę dla forum mojego miasta, myślałem nad domeną w stylu miasto24.pl - ta była zajęta. Zależało mi na domenie .pl. Idąc dalej próbowałem zająć domenę forumMiasto.pl - nic z tego, zajęte przez treść reklamową. Jedyną domeną która byłą wolna - z tych ciekawszych była domena w stylu np.: Krakowianie.pl.

W moim przypadku taka domena jest troszkę długa i spodziewam się, że nie jedna osoba z mojego miasta plącze sobie na tym język próbując wpisać ją do przeglądarki. Wszystko zależy od tego, co to za miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trzy miesiące temu miałem identyczny problem.

Chciałem domenkę dla forum mojego miasta, myślałem nad domeną w stylu miasto24.pl - ta była zajęta. Zależało mi na domenie .pl. Idąc dalej próbowałem zająć domenę forumMiasto.pl - nic z tego, zajęte przez treść reklamową. Jedyną domeną która byłą wolna - z tych ciekawszych była domena w stylu np.: Krakowianie.pl.

W moim przypadku taka domena jest troszkę długa i spodziewam się, że nie jedna osoba z mojego miasta plącze sobie na tym język próbując wpisać ją do przeglądarki. Wszystko zależy od tego, co to za miasto.

 

leszczynianie.pl ;d Czy ja wiem czy tak ciężko ;)

Swoją drogą niema sensu tworzyć forum dla tego zadupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

leszczynianie.pl ;d Czy ja wiem czy tak ciężko ;)

Swoją drogą niema sensu tworzyć forum dla tego zadupia.

 

haha, przez chwilę poczułem się dotknięty. Przez chwilę. Potem spojrzałem skąd jesteś : ) Wierzę, że coś uda mi się zdziałać, jakaś skromna kampania reklamowa, może ludzie przybędą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

inne propozycje to np. w_nazwamiasta np.

 

wpoznaniu.pl, woswiecimiu.pl - jest już sporo zarejestrowanych w ten sposób 'nazw miast' ale być może dla Twojego miasta jest nazwa wolna;

 

Plusy to oczywiście ciekawe subdomeny np. zbysio.wpoznaniu.pl itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×