Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
farrell

[vps/dedyk] Hosting dla serwisu sportowego

Polecane posty

Witam

 

 

 

 

Potrzebuję porady w sprawie hostingu, nie jestem przekonany co powinienem wybrać po jedną z moich stron sportowych:

 

unikalni (analytics google'a) - 10.000 dziennie

 

odsłony - 30.000 dziennie

 

transfer - minimum 300GB/msc

 

pojemność HDD - min 5GB

 

 

 

 

Licznik odsłon z 2minut pokazuje do 300-400 online w godzinach szczytu. Obecny serwer nie wytrzymuje takiego obciążenia. Obecnie dysponuję: VPS z 200MB ramu, HDD 3GB, procesor  AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4200+. Problemy mam głównie z brakiem miejsca na dysku oraz zużyciem ramu na poziomie 90-95%. Load serwera szybko rośnie w trakcie zwiększonego ruchu.

 

 

 

 

Zależy mi na czym co działałoby stabilnie, wytrzymywało do 500-600 online. Cena też ma znaczenie. Strona jaką opisałem pójdzie na jakiś VPS/RPS. Myślałem o RPS na ovh.pl, ale poczytałem troche i nie jest to polecane rozwiązanie ze względu na współdzielony dysk. Drugą opcja rozpatrywaną opcją jest kimsufi.pl z najtanszym dedykiem. Procesor Celeron 1.2GHz daje radę ? Ewentualnie mogę spróbować negocjować z obecnym hostingodawcą. Tylko o zwiększenie czego mógłbym prosić ? RAM? Ile ramu powinno wystarczyć ?

 

 

 

 

Za wszelkie rady, wskazówki, z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Celerona sobie podaruj.. lepiej wziąć kawałek AMDka albo lepiej Core i7.. i znowu te OVH i Kimsufi.. daj spokój..

 

Ile kasy? Umiesz zarządzać?

 

Na szybko: www.statnet.pl - niemieckie maszynki rzadko kto zajeździć daje radę : ) a Ty nie masz aż takich mega wymagań.. root to pewnie ze 40zł, managed 140.. i "jest bombex"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dysponuję: VPS z 200MB ramu, HDD 3GB, procesor  AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4200+. Problemy mam głównie z brakiem miejsca na dysku oraz zużyciem ramu na poziomie 90-95%. Load serwera szybko rośnie w trakcie zwiększonego ruchu.

Hmm ale procesor to masz chyba dzielony a nie cały dla siebie?

 

No RAMu to strasznie mało :D 512 minimum, a dopiero około 1GB coś sensownego uzyskasz. I tak się dziwię, że na 200MB to Ci jeszcze chodzi jako tako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na czym co działałoby stabilnie, wytrzymywało do 500-600 online. Cena też ma znaczenie. Strona jaką opisałem pójdzie na jakiś VPS/RPS. Myślałem o RPS na ovh.pl, ale poczytałem troche i nie jest to polecane rozwiązanie ze względu na współdzielony dysk. Drugą opcja rozpatrywaną opcją jest kimsufi.pl z najtanszym dedykiem. Procesor Celeron 1.2GHz daje radę ? Ewentualnie mogę spróbować negocjować z obecnym hostingodawcą. Tylko o zwiększenie czego mógłbym prosić ? RAM? Ile ramu powinno wystarczyć ?

 

IMHO warto tutaj pokombinować nad softem niż nad sprzętem... nawet słabsza maszyna pociągnie taki traffic o ile będzie dobrze ustawiona... można zrobić jakieś proxy dla obrazków, apache też nie jest jakiś "oszczędny" w zasobach, do tego akceleracja skryptów, memcache dla bazy albo ramdyski. rozwiązań jest dużo, można coś "uszyć"

 

jeżeli masz i ochotę to chętnie zasugeruję pewne rozwiązania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×