Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
berry1985

Jak się zdecydować - kiedy się nic nie rozumie:)

Polecane posty

Witam wszystkich!

 

Mam taki problem od kilku dni szukam rozwiązania dla siebie ale nie mogę się zdecydować;) bo nie bardzo rozumiem o co w tym wszystkim chodzi B)

Może tak na początek po co mi coś takiego jak strona www - w moim zawodzie - fotograf jest to potrzebne do przeżycia:)

Mam stronkę zrobioną we flashu i jest na niej jakieś 100 zdjęć - chciałabym aby się nie zamulała:)no i blog w wordpressie:)

 

I teraz chciałabym aby domeny były pl i com:)

 

Nie znam się na serwerach ani na domenach - to co przeczytałam i jakie informacje zebrałam to wyszło mi na to, że bluehost najbardziej się opłaca...ale jest tyle za i tyle samo przeciw...

 

Z tym , że nazwa. pl mi się w ogóle nie kalkuluje - za 3 lata 900 zł za serwer i 750 za domeny ;)

Bluehost.com - 250 baksów na 3 lata:) ale bez pl...

........

 

więc nie wiem co dalej robić - gdzie kupić tanio domenę pl- bo jest tylko jedna i nie płacić 100 za przedłużanie:)

A może jest jakiś host który ma wszystko w miarę rozsądnej cenie?

 

 

Błagam pomóżcie:)

 

Pozdrawiam - zrozpaczona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny - masternet.pl lub ovh.pl

 

Hosting - glowanet.pl , hekko.pl , vipower.pl , turox.pl , prohost.pl .... wszystko zależy ile chcesz miejsca, transferu, no i jaki masz na to budżet.

 

Domena .pl w w/w firmach Cię będzie kosztować 15 zł netto przez pierwszy rok, a odnowienie na następne lata 55 zł netto.

 

Podaj wymagania co do hostingu i twój budżet jaki chcesz przeznaczyć na to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wymagań - bo nie wiem co mam wymagać;) dlatego czuje się głupia i bezradna:)

 

Ma być bezpiecznie i bez zawieszek:) na reszcie się nie znam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma konieczności wykupienia hostingu, tak gdzie wykupiłes domenę.

 

Domeny faktycznie najtaniej jest kupić w Masternet, inne firmy oferują czasami promocje np. domena gratis do hostingu.

 

Jak sama piszesz, nie masz doświadczenia w tym temacie, a Nazwa ma serwery niezbyt tanie i support pozostawia do życzenia czasami.

Wydaje mi się, że opcja hostingu 2GB i transfer od 20 GB na miesiąc, w zupełności wystarczy na Twoje Portfolio i Wodpress.

Nie bierz jednak hostingu najtańszego, czasami nie idzie to w parze jakością (szczególnie oferty z Allegro).

Poszukaj hostingu z kontem testowym, wtedy będziesz miał możliwość przetestowania konta, panelu i supportu.

No i nie spiesz się z wyborem, na rynku jest około 15 godnych polecenia firm.

Proponuję zajrzeć tutaj: http://www.webhostingtalk.pl/ranking/

Jest to spis firm monitorowanych przez WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka sama:) Ja kobieta - puch marny:)

 

Już poprawiłem, przepraszam nie zauważyłem. Przeważnie jest to męska część co sie takimi sprawami interesuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Domeny tylko masternet.pl !

Wracając do hostingu ... Jeżeli masz dużo zdjęć to transfer jest duży potrzebny w takim razie shared w OVH.pl

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Domena masternet.pl

 

Hosting: jeśli jest 200 na rok albo jakoś tak to IQ.pl.. ciut mniej? no to lecimy: Hekko.pl, Prohost.pl, Neteasy.pl - i z 10 innych, ale pewnie nie chce Ci się teraz zagłębiać totalnie w to forum..

Jak dużo transferu wyjdzie to przenosiny do Niemiec na www.smallservers.pl, jak mega rewelacja wypali sajt na Wordpressie i zacznie zamulać to VPS Managed w Statnet.pl ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Jeżeli potrzebujesz pomocy, doradztwa i wyjaśnienia co i jak działa - dzwoń 791-412-122, chętnie pomogę.

To jest jakiś podryw?

 

 

Jok3 oczywiście ;D

 

Wiele firm, jak i również moja oferuje pełne wsparcie techniczne więc jeśli do takiej zadzwonisz to zostaniesz pokierowana "za rączkę" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki WAM serdecznie!!!

 

Chyba zdecyduje się na OVH.pl - wyglądają naprawdę rzetelnie:)

 

Dzięki wielkie raz jeszcze - teraz zastanawiam się który - i chyba wybiorę personal bo pro to chyba za dużo:)

 

o co chodzi z SQL? i czy 25 mb starczy :D??bo ja chce mieć dobrej jakości zdjęcia - w ogóle nie wiem jaki SQL mi potrzebny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z SQL? i czy 25 mb starczy :D??bo ja chce mieć dobrej jakości zdjęcia - w ogóle nie wiem jaki SQL mi potrzebny....

 

SQL jest potrzebny do WordPressa. 25 MB powinno wystarczyć, ale co do samego wyboru OVH jako hostingu jestem raczej na nie, lepszym pomysłem jest znalezienie jakiegoś hostingu w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

OVH? To naprawdę nie było co wybrać?

Dlaczego ludzie nie czytają co się pisze na forach?

Budżet i wymagania są na tyle sensowne, że można wziąć coś w Polsce lub w POLSKIEJ firmie z serwerami w Niemczech.. po co pchać się do tych żabojadów? Bo transferu czy miejsca dużo? A miejsce na jakość gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjecia to nie znaczy, ze od razu duzo transferu bedzie potrzebne. Zwykle na poczatku jest mala ogladalnosc wiec moze starczyc nawet jakis tani, niewielki hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH.pl nie brać, ja osobiście nie jestem do niej przekonany, podsumowując:

 

Domeny : MasterNet.pl

Hosting: Webh.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie

 

Domena : Masternet.pl

Hosting : Glowanet.pl

 

Dlaczego GlowaNET? Ponieważ z Panem Adamem zawszę można się dogadać co do specjalnych parametrów. I najważniejsze support jest szybki, odpisuje nawet na Gadu-Gadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×