Skocz do zawartości
Gość

Lista hostów z automatycznym CHMODem

Polecane posty

Gość

Hello,

 

Taki trochę specyficzny temat, który może służyć jako lista zbiorcza pomagająca innym użytkownikom.

 

Proszę o wpisywanie (raczej przez przedstawicieli firm) które hosty posiadają automatyczne CHMODy przy instalacji skryptów.. o ile dobrze pamiętam, gwarantuje to chrootowanie. Jeśli się mylę, nie szkodzi : ) ogólnie chodzi mi o usługi, które nie wymagają ręcznego ustawiania CHMODów przy instalacji np. Joomli.

 

Proszę o krótkie zgłoszenia w tym wątku w stylu:

 

Firmajakastam.pl

plany biznes: jest

plany value: nie ma

plany reseller: jest

 

Chodzi mi o shared i resellery. VPSy to wiadomo, można zrobić.

 

Wiem, że w cPanelu jest to możliwe.. ale czy w DA też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawy w chmody dla skryptów PHP nie wymaga każdy hosting, który używa jakiegoś suexeca/suphp z PHP trybie CGI/FastCGI. Czyli jakieś 90% rynku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w DA jest to też mozliwe.

 

Sam ze zdziwnieniem zauwazylem, ze mimo ze większość firm uzywa php jako CGI/FastCGI to kilka duzych dalej jadą na php jako module.

Chyba nazwa.pl ma takie ustawienia i trzeba ustawiac ręcznie chmody na dla uploadowanych plików ;)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

patryk no to chyba dawno nie zakładałem testowych kont, bo z tego, co pamiętam to właśnie prawie wszyscy wymagają CHMODowania na piechotę...

nazwa.pl być może, że to ma.. już nie pamiętam.. wiem, że KEI ma.. ogólnie to bardzo ułatwia życie..

 

wątpię jednak, czy naprawdę aż tak duży procent rynku to ma.. naprawdę? hmmm...

no to wezmę testy w hekko, prohost i paru innych i zobaczę.. ja raczej nie pamiętam, aby to tak popularne było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisywane przez Ciebie chmod'owanie to nic innego jak konieczność nadania PHP działającemu jako moduł serwera Apacha,

a więc i działającego z uprawnieniami użytkownika Apache, uprawnień do odczytu/zapisu plików należących do użytkownika

systemowego np. kowalski.

Jak Patryk słusznie zauważył, jeźdzców hardcoru używających mod_php po dziś dzień jest relatywnie mało.

Wszyscy światli mają jakiś system a la fastcgi/suphp, które uruchamia parsery PHP z uprawnieniami

użytkownika kowalski zamiast Apache, a co się z tym wiąże nie zachodzi konieczność zmian chdmod'ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patryk no to chyba dawno nie zakładałem testowych kont, bo z tego, co pamiętam to właśnie prawie wszyscy wymagają CHMODowania na piechotę...

nazwa.pl być może, że to ma.. już nie pamiętam.. wiem, że KEI ma.. ogólnie to bardzo ułatwia życie..

 

wątpię jednak, czy naprawdę aż tak duży procent rynku to ma.. naprawdę? hmmm...

no to wezmę testy w hekko, prohost i paru innych i zobaczę.. ja raczej nie pamiętam, aby to tak popularne było..

 

W TUROX też nie ma z tym problemów, wszystkie pliki w każdym koncie są automatycznie ustawiane na odpowiedniego właściciela, z uprawienianiami którego działa proces apache'a serwujący pliki z tego konta. Tak więc nie ma żadnej potrzeby mieszania chmodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bellerofont ...czy zgodnie z tym, co piszesz można dojść do jakiegoś wniosku, że nie udostępnienie tej funkcji (powiedzmy, że nawet "przy okazji" bo piszecie tu o innym puszczeniu PHP) może świadczyć o jakiejś ułomności systemu? Nawiązuję do Waszych opinii i tekstu "jeźdzców hardcoru używających mod_php". W sumie zauważyłem, głownie na hostach w UK, że ostatnimi czasy ostrzej przechodzą na taką funkcjonalność.. czyli jednak to dobrze? Bo raz ktoś mi gdzieś odpisał, że to niebezpieczne jest.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mod_php = dla pojedyńczego odbiorcy z w miarę logicznie zabezpieczonymi skryptami, bo jak php leci via user apache to może być spory problem przy w mairę kumatym "haxiorze"...

suexec z fastcgi czy nawet mało wydajne suphp nadają się o wiele lepiej dla środowiska współdzielonego

 

 

jeszcze pozostaje kwestia klatki ... ale to jakby bardzo rzadka kwestia przy tanich hostingach typu DA za 50 netto rocznie ...

są na rynku jeźdzcy hardcore-u (spodobało mi się biggrin.gif ) co dają mod_php i ssh z fajnymi uprawnieniami biggrin.gif

 

 

Wracając do tematu, na IONIC.pl nie spotkasz się z w/w problemem CHMODowania. '

Warto natomiast pamiętać aby CHMOD na pliki typu hmm db.connect.php/config.php miał jak najmniejszą "widzialność' i "uruchamialność".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

U nas także niema konieczności zmiany uprawnień, ze względu na wykożystanie serwera litespeed.

Tak jak Najdmen wspomniał, z reguły plikowi z danymi bazy wystarczą uprawnienia odczytu, czyli "400".

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×