Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sinner

[reseller] 70 klientów, gdzie przenieść?

Polecane posty

Witam,

 

chciałbym wykupić gdzieś konto resellera, niestety nie jestem pewien jak to dokładnie będzie funkcjonować.

Do tej pory domowym sposobem z łączem DSLa za 500 zł mc trzymałem klientów u siebie.

 

 

Wzorując się na www.prohost.pl są tam jedynie dostępne wersje z pojemnością 10 GB. To chyba ciut mało...

 

szacunkowo 50 stronek to zwykle html+flash zajmują każda. +- z galerią od 20mb-200 mb,

następne 20 stronek ma swoje systemy CMS, nie są to portale społecznościowe, nikt nie ma forum, także ruch generują jedynie "nowi klienci".

 

napewno z 30tu klientów ma swoje skrzynki pocztowe i teraz jeśli licząc szacunkowo..

- miałbym dać każdemu na poczte po 300mb (chyba wystarczy?) - to daje już 9 GB

- 50 stronek po 100 mb - 5 gb

- 20 stronek po 200 mb - 4 gb

 

wydaję mi się, że to i tak minimalne "MB"... dlatego proszę o podpowiedź, może o ew. firmę hostingową która będzie dla mnie odpowiednia.

 

jeszcze pare pytających myślinków:

- czy 80 GB transferu mc bedzie mi wystarczyc?

- czym dokładnie się różni ten overselling od zwykłego? bo nie za bardzo mogę to zrozumieć.

 

Co wybrać by nie przepłacić :) Zależy mi na jakości, cPanelu i fakturze :), (DA jest raczej słabszy) po forum widze ze prohost jest dobrze opiniowany.

 

 

Zastanawiam się jeszcze mocno nad zagranicą, dokładniej HostGator.com - wyczytałem, że są porządni :)

A parametry o niebo lepsze od prohosta, cena podobna + billing system (tylko boję się olewania klienteli z zagranicy, czyli mnie :)

 

...zgadzam się na oferty firm hostingowych....

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszedłem jeszcze na ranking z forum i widze ze deho.pl ma taką opcje:

 

i_vps_.gifSerwer DEHO 2

 

Dedykowany Hosting Reseller (VPS)

jest naprawdę chyba najbardziej odpowiedni tyle ze nie ma cPanela.

 

Jakie są w zasadzie różnice, lepiej bedzie VPS czy RESELLER w prohoscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

VPS musisz sam konfigurować, kupić i zainstalować cPanela.

Jeśli potrzebujesz taniej i dobrej oferty reseller, napisz PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O zagranicznych wynalazkach typu HostGator.com zapomnij, jeśli nie chcesz podpaść klientom :)

 

To czego szukasz to VPS Managed czyli de facto od Twojej strony reseller.

 

Masz 3 wyjścia:

 

1) Budżetowe, przy zachowaniu dobrej jakości, z panelem DA jak np. http://statnet.pl/vps/managed-vps-l.html

2) Topowe jak http://dvps.pl/managed_vps/oferta.html czy http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna - "wadą" jest tu to, że takie rozwiązania posiadają własne, dedykowane panele do obsługi.

3) VPS osobno, administracja osobno. Bierzesz VPSa w hekko.pl / prohost.pl itd. i zatrudniasz admina na umowę zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz to jest 70 "małych" stronek, myślę że na vps jest zdecydowanie za wcześnie

i szkoda wydawać kasy. Po prostu weź resellera z cpanelem skoro preferujesz ten panel,

odpadnie ci opłata za administracje vps-em i opłata za licencję cpanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również wydaje mi się, że VPS to za wcześnie. Dobry reseller napewno wystarczy i będziesz miał przynajmniej profesjonalny support.

 

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą reseller: http://www.mzhost.co...ller_lista.html

 

W tej chwili trwa promocja -30%, kod promocyjny: ZIMA2010

 

Overselling daje Ci możliwość sprzedaży wolnego miejsca na dysku (wirtualnego), do momentu zajęcia całego "fizycznego" miejsca na dysku przez np. Twoich użytkowników. To fizycznego to oczywiście tak umownie, aby było bardziej obrazowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co wybrać by nie przepłacić :) Zależy mi na jakości, cPanelu i fakturze :), (DA jest raczej słabszy) po forum widze ze prohost jest dobrze opiniowany.

A nie doczytałem, że chcesz cPanel. DA nie jest słabszy ma tylko mniej "bajerków" taka choinka z mniejszą ilością lampek :)

 

Jeśli jednak koniecznie cPanel to prohost będzie jak najbardziej dobrym wyborem. Miałem tam konto blisko dwa lata (suma sumarum zmigrowałem na VPS).

 

A dlaczego polecałem Ci VPS?

 

W VPS masz własne środowisko i własne, gwarantowane zasoby. A zwykły reseller to jednak nadal shared i jesteś zależny od innych na tym serwerze. W sumie jak nie masz jakiś super hiper czepialskich klientów to nie ma problemu i spokojnie możesz resellera brać. Ja miałem kilku takich co każdą minutową przerwę odbierali jako milionowe straty to ich dla świętego spokoju na VPS wrzuciłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz każdemu udostępniać panelu administracyjnego, to wybierz zwykły hosting.

Sam popodpinasz klientom domeny itp.

A co do skrzynek mailowych, to korzystając z google apps, w każdej domenie możesz utworzyć 50 skrzynek, po 7 GB każda.

Na tym możesz zaoszczędzić na pojemności wykupionego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@behemoth - ciekaw jestem tylko który z tych klientów, którzy pewno płacą za to odpowiednio będzie ucieszony z darmowej poczty, z reklamami w webmailu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, o tym nie pomyslalem.

Byc moze nie beda korzystac z webmaila, tylko przez IMAP/POP3.

Ewentualnie mozna uzyc wtyczki do firefox'a blokujacej reklamy.

Ale przeciez nie o to chodzi.

Podawalem tylko przyklad, jak mozna zaoszczedzic troche na pojemnosci.

Poza tym nie sa to reklamy typu popup lub reklamy w formie maili, wiec ich uciazliwosc jest znikoma.

Co nie zmienia faktu, ze sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no.. nie róbmy jaj.. skoro jest kasa na komercyjne rozwiązania, z supportem i w Polsce (lub powiedzmy DE) to po co pchać się do tego _($*!_*$ Google...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym problem, że mialem kogoś od obsługi mojego serwera w domu ale współpraca nie była zbytnio udana, poza tym placic miesiecznie za internet + inne opłaty tpu prąd +-700 zł to stwierdziłem, że czas na zmiany. Stad kompletny brak znajomosci administracyjnych.

 

Czyli wykupując VPS konfiguracje macie na mysli czego, recznie przez putty czy jak :)???

Na deho widze ze jest panel do obsługi DA, na dodatek z dopiskiem reseller, czyli tak mysle, ze administracja bedzie polegala na wyklikaniu DA :)))

 

Kalkulując, myślę, że jednak zwykly reseller moze byc rzeczywiscie za slaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Czyli wykupując VPS konfiguracje macie na mysli czego, recznie przez putty czy jak biggrin.gif???

 

Tak, o to chodzi.

 

Doszło do Ciebie PW :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie w tym problem, że mialem kogoś od obsługi mojego serwera w domu ale współpraca nie była zbytnio udana, poza tym placic miesiecznie za internet + inne opłaty tpu prąd +-700 zł to stwierdziłem, że czas na zmiany. Stad kompletny brak znajomosci administracyjnych. Czyli wykupując VPS konfiguracje macie na mysli czego, recznie przez putty czy jak :)??? Na deho widze ze jest panel do obsługi DA, na dodatek z dopiskiem reseller, czyli tak mysle, ze administracja bedzie polegala na wyklikaniu DA :))) Kalkulując, myślę, że jednak zwykly reseller moze byc rzeczywiscie za slaby...
jak trafisz na firmę która Cię upcha jak śledzia w puszce to rzeczywiście reseller będzie za słaby, to zależy już od polityki firmy i ... ceny - wiadomo że jak bardzo tanio to i bardzo ciasno. płaciłeś po 700zł. miesięcznie, myślę że w 200zł. miesięcznie to się spokojnie zmieścisz z zapasem i masz święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to odrazu wynając całą serwerownie, napewno wytrzyma.

 

Jak znajdziesz dobrego resellera, będziesz miał spokój. Jak chcesz mieć VPS i wyrywać sobie włosy bo Twój wynajęty admin nie załatał czegoś, będziesz musiał się tłumaczyć klientom.

Wszystko można naprawić, poprawić. Pytanie tylko za jaką cenę. VPS weź sobie do nauki, nie kładź klientów dopuki nie znasz się na administracji tego cudu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hekko: jakieś stare wyczytane debaty na temat DA vs cPanel kiedyś miałem z tym styczność i funkcjonalnie spodobał/zapadł mi w pamieć cPanel, ale nie upieram się może być DA.

 

co do specyfikacji aktualnych potrzeb to policzyłem ciut dokładniej co i ile tego jest:

 

- 60 stronek bez dynamicznej tresc (zwykly html + flash)

- 7 zawiera systemy CMS typowo biznesowe (php, po 1 bazie mySQL)

- +20 skrzynek pocztowych

 

myślę, że podałem wystarczająco dużo informacji,

prosiłbym o ewentualne podawanie konkretnego pakietu od firmy hostingowej, która wysyła mi wiadomości.

 

Mam w tej chwili taki mentlik, że potrzebuję od was już sprecyzowanych ofert (jest to ważne i nie chcę trafić na awaryjne firmy).

 

budżet hmm..., na ten moment myślę, że do tego co mam to musimy się zmieścić w granicach 600-1200 netto/rocznie to jest max.

... niech wygra lepsza oferta :]

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Forum naprawdę służy ludziom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hekko: jakieś stare wyczytane debaty na temat DA vs cPanel kiedyś miałem z tym styczność i funkcjonalnie spodobał/zapadł mi w pamieć cPanel, ale nie upieram się może być DA.

Jasne, rozumiem. Myślę, że funkcjonalność jest podobna z rzeczy które naprawdę są potrzebne i przydatne, reszta to raczej kwestia gustu :)

 

budżet hmm..., na ten moment myślę, że do tego co mam to musimy się zmieścić w granicach 600-1200 netto/rocznie to jest max.

... niech wygra lepsza oferta :]

W związku z tym zapraszam do zapoznania się o ofertą serwera MaxReseller+ z oferty serwerów reseller w Hekko.pl.

 

W cenie 1098 zł BRUTTO rocznie otrzymasz 18GB pojemności i 90GB transferu miesięcznego. Oba parametry można w każdej chwili zwiększyć. Jeśli przerasta Cię opcja płatności rocznych to jak najbardziej dla tego serwera możesz wybrać płatności miesięczne, kwartalne lub półroczne.

 

Możesz również stworzyć własne, wirtualne dnsy, wgrać własną skórkę dzięki czemu większość Twoich klientów nawet z grubsza nie pozna u kogo się utrzymujesz :)

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy MZone Group:

 

Pakirty Reseller: http://www.mzhost.co...ller_lista.html

 

W tej chwili promocja, kod: ZIMA2010

Promocja ta upoważnia do zniżki w wysokości 30% na pakiety reseller.

 

Obsługa cPanel, codzienny backup, ogromna ilość funkcji dostępnej w WHM/cPanel, nielimitowana ilość kont, własne NS.

 

W pakiecie również RVSKIN PL, brandowanie panelu itp.

 

W razie pytań zapraszam na czat do konsultanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×