Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam użytkowników, chciałbym się dowiedzieć co będzie lepsze (wydajniejsze) do zastosowań serwerowych. Chciałbym postawić kilka dużo goszczonych stron na jakimś serwerze dedykowanym i tu się pojawia jaki procesor do takiego zastosowania wybrać? Prosiłbym o odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i7 to procesor typowy na desktopy, Xeony zaś są procesorami typowo serwerowymi. Obsługują ECC, i7 nie :)

 

Według mnie lepiej brać xeona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i7 to procesor typowy na desktopy, Xeony zaś są procesorami typowo serwerowymi. Obsługują ECC, i7 nie :)

 

Według mnie lepiej brać xeona :)

 

Bzdury piszesz. Procesory i7 bez problemy obsługują pamięci ecc. Zaś jeśli porównywać konstrukcje i7,kontra konstrukcja xeonów E55XX, jedyna różnica to obsługa dodatkowego łącza QPI do konfiguracji 2 procesorowych.

 

Różnice w większości biorą się z samej platformy, nie zaś z procesora samego w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do pytania :)

 

kombinuje maszyne serwerową. Tzn w sumie to ma być do obliczeń, serwer aplikacji, erp itp. Na serwer z Xeonem np X5550, 12 gb ramu, 4 dyski sas po 300 gb to już koszt pewnie ok 20 000 pln. Podobny sprzęt z i7 i dyskami sata wyjdzie dużo taniej. 

 

No i właśnie.. co lepiej. Czy brać maszyne stricte serwerową? Czy może tego i7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do pytania :)

 

kombinuje maszyne serwerową. Tzn w sumie to ma być do obliczeń, serwer aplikacji, erp itp. Na serwer z Xeonem np X5550, 12 gb ramu, 4 dyski sas po 300 gb to już koszt pewnie ok 20 000 pln. Podobny sprzęt z i7 i dyskami sata wyjdzie dużo taniej.

 

No i właśnie.. co lepiej. Czy brać maszyne stricte serwerową? Czy może tego i7?

 

 

 

Chcesz zamienić wydajność sas na sata ? :)

i7 nie są złe, ale reszta Twojej wypowiedzi zbytnio kupy się nie trzyma.

 

Osobiście jeśli nie miałby to być jakiś dwuprocesorowy sprzęt to łykałbym to i7, nie mam nic naprzeciw ...

A co do wspomnianej pamięci ECC to raczej nie kwestia procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że przy dobrym procesorze potrzebne są też nam wydajne dyski. Bo co nam po wydajnym procesorze skoro większość jego czasu będzie szła na czekanie danych z twardziela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na serwer z Xeonem np X5550

(...)

Podobny sprzęt z i7 i dyskami sata wyjdzie dużo taniej. 

Różnica w cenie wynika głównie z tego, ze X55xx to DP. Jak możesz to bierz X34xx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego i7, też można włożyć kontroler sas, wyjdzie taniej.

 

Kwestia jest taka, kupując samemu sprzęt markowy / serwerowy, płacimy dużo więcej, ale za to otrzymujemy gotowe i stabilne rozwiązanie. Wiele da się uzyskać z domowych rozwiązań, ale to już wymaga wiedzy(doświadczenia, funduszy na taką zabawę) i kombinowania(czasu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników, chciałbym się dowiedzieć co będzie lepsze (wydajniejsze) do zastosowań serwerowych. Chciałbym postawić kilka dużo goszczonych stron na jakimś serwerze dedykowanym i tu się pojawia jaki procesor do takiego zastosowania wybrać? Prosiłbym o odpowiedzi :)

 

jesli bawic sie w serwery to nalezy wybierac rozwiazania serwerowe

jesli pamiec, to z ECC

jesli RAID, to sprzetowy

jesli szybskie dyski to SAS lub FC

etc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie coś znalazłem:

 

http://pclab.pl/art36733.html

 

ja też wkrótce wybieram sprzęt i zdecydowałem się najprawdopodobniej na I7-920 - będę go wirtualizował na 4 VPSy - każdy po 2 core:

1) apache

2,3) Tomcaty

4) bazka

 

jak sprzęt okaze się za słaby, to zmienie procek na lepsze i7, ale przypuszczam ze na dlugo takie cos starczy...

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie coś znalazłem:

 

http://pclab.pl/art36733.html

 

ja też wkrótce wybieram sprzęt i zdecydowałem się najprawdopodobniej na I7-920 - będę go wirtualizował na 4 VPSy - każdy po 2 core:

1) apache

2,3) Tomcaty

4) bazka

 

jak sprzęt okaze się za słaby, to zmienie procek na lepsze i7, ale przypuszczam ze na dlugo takie cos starczy...

 

pozdr

 

IMO zatka Ci sie na dysku najpierw jesli nie bedzie to jakies sensowne rozwiazanie

 

w dzisiejszych czasach procesory nie sa problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będę go wirtualizował na 4 VPSy - każdy po 2 core:

1) apache

2,3) Tomcaty

4) bazka

Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co?

 

np:

-baza niewidoczna z zewnatrz

-z przodu tylko ballancer, zadnych danych, praiwe zadnych logow

-dostep do tomcatow i bazy niebezposrednio z zewnatrz (bezpieczenstwo)

-wywalka jednego tomcata nie zabija bazy ani drugiego tomcata - aplikacja dalej dziala

 

 

a dlaczego nie?

 

IMO zatka Ci sie na dysku najpierw jesli nie bedzie to jakies sensowne rozwiazanie

 

w dzisiejszych czasach procesory nie sa problemem

 

zdaje sobie sprawę - ale jak sobie można z tym poradzić majac na razie budzet okolo 600zl miesiecznie?

Jakieś propozycje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np:

-baza niewidoczna z zewnatrz

-z przodu tylko ballancer, zadnych danych, praiwe zadnych logow

-dostep do tomcatow i bazy niebezposrednio z zewnatrz (bezpieczenstwo)

Ogniościanka wszystko załatwi.

 

a dlaczego nie?
Bo nie ma sensu niepotrzebnie komplikować konfiguracji, skoro nie przynosi to żadnych korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogniościanka wszystko załatwi.

 

Bo nie ma sensu niepotrzebnie komplikować konfiguracji, skoro nie przynosi to żadnych korzyści.

 

 

jakbym w jednej maszynie mial powiedzmy 2 Tomcaty i jeden z nich zaczyna zabierać cały procek (może się tak zdarzyć), to co wtedy?

Wszystkie 8corów pracuje i nic nie działa! Trzeba zabić Tomcata.

 

rozbijając to na kilka maszyn - zabita zostaje jedna z nich, a pozostałe działają, a co najważniejsze użytkownik nie widzi, że 2 cory s niedostępne...

Znasz sposób, żeby było tak samo na 1 maszynie? Bo tez sie zastanawiam czy nie przekombinowuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakbym w jednej maszynie mial powiedzmy 2 Tomcaty i jeden z nich zaczyna zabierać cały procek (może się tak zdarzyć), to co wtedy?

Wszystkie 8corów pracuje i nic nie działa! Trzeba zabić Tomcata.

Jesteś pewien, że Tomcat zajmie jednocześnie wszystkie dostępne rdzenie? Nie można tego jakoś skonfigurować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że to dotyczy Solaris'a, a nie Tomcat'a.

 

ano masz rację - wkleiłem zanim doczytałem.

Nic innego nie znalazłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×