Skocz do zawartości
zomb

Serwer z Polski.. skad ?

Polecane posty

Witam,

Zamierzam kupić serwer dedykowany w Polsce. Dlatego proszę o pomoc przy wyborze. Maszyna jaka jest mi potrzebna powinno mieć parametry:

procesor 4x

ram 4GB+

HDD nie gra roli

łącze 100Mb (Polskie)

2+ adresy ip

 

Serwer jest mi potrzebny głównie do serwerów gier oraz hostingu stron www.

Cena około 500zł/mc + instalacja

Cechy jakimi powinna szczycić się firma:

niezawodność, duży uptime, dobry support, niskie pingi.

 

Proszę o dobre rady.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się ofertami: livenet.pl, serwerydedykowane.pl w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zobacz ofertę tych dwóch firm, w Livenet.pl za 499 zł masz:

  • Core 2 Quad Q8400
  • 8 GB RAM
  • HDD: 2 x 320 GB
  • Transfer 3000 GB

Lub też tańszy pakiet z 4 GB RAM, mniejszym dyskiem i mniejszym transferem (2500 GB), Core 2 Duo E7600 za 349 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić serwer dedykowany w Polsce. Dlatego proszę o pomoc przy wyborze. Maszyna jaka jest mi potrzebna powinno mieć parametry:

procesor 4x

ram 4GB+

HDD nie gra roli

łącze 100Mb (Polskie)

2+ adresy ip

 

Serwer jest mi potrzebny głównie do serwerów gier oraz hostingu stron www.

Cena około 500zł/mc + instalacja

Cechy jakimi powinna szczycić się firma:

niezawodność, duży uptime, dobry support, niskie pingi.

 

Proszę o dobre rady.

Pozdrawiam.

 

Interesowałby Cię zamiast serwera dedykowanego... serwer VPS z gwarantowanymi parametrami (włącznie z dedykowanymi procesorami na wyłączność) i w najlepszej możliwej lokalizacji dla serwerów gier (ATMAN)? Jeśli tak - dopisz zgodnie z regulaminem forum, że wyrażasz zgodę na otrzymywanie ofert od firm i będę mógł coś ciekawego przedstawić.

 

Generalnie dam sobie rękę uciąć, że wydajnościowo taki serwer będzie znacznie lepszy niż dedykowany oparty na jakimś PC i w podobnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak generalnie z tego co sam szukałem to tylko sh i ln ale niestety livenet odrazu odpada bo nie będę drugi raz od nich serwera brał tylko żeby sobie nerwy psuć. Co do transferu to jakieś 1-2TB powinno wystarczyć.

Interesowałby Cię zamiast serwera dedykowanego... serwer VPS z gwarantowanymi parametrami (włącznie z dedykowanymi procesorami na wyłączność) i w najlepszej możliwej lokalizacji dla serwerów gier (ATMAN)? Jeśli tak - dopisz zgodnie z regulaminem forum, że wyrażasz zgodę na otrzymywanie ofert od firm i będę mógł coś ciekawego przedstawić.

 

Generalnie dam sobie rękę uciąć, że wydajnościowo taki serwer będzie znacznie lepszy niż dedykowany oparty na jakimś PC i w podobnej cenie.

 

Jakoś nie mogę znaleźć opcji edytuj (widocznie jestem ślepy, wiec napisze tutaj:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie ofert od firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć jakie masz obecnie wykorzystanie łącza (chodzi mi o Mb/s). Pytanie wyda się śmieszne, ale większość osób które tak uporczywie szuka portu 100mbps tak naprawdę nie wie ile faktycznie łącza potrzebują(taka sytuacja miała miejsce kilka razy...). Jeżeli zmniejszysz swoje wymagania co do szybkości portu (którego i tak zapewne nie używasz) to będę wstanie zaoferować dość ciekawą ofertę....

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak generalnie z tego co sam szukałem to tylko sh i ln ale niestety livenet odrazu odpada bo nie będę drugi raz od nich serwera brał tylko żeby sobie nerwy psuć. Co do transferu to jakieś 1-2TB powinno wystarczyć.

 

Jeśli oczekujesz od firmy "niezawodność, duży uptime, dobry support, niskie pingi.", do tego taką konfigurację maszyny i takie łącze to mogę Cię zapewnić, że w tej cenie (500 zł/m-c) nic takiego nie znajdziesz. Wszystko zależy od tego, czy bardziej Ci zależy na jakości czy cenie.

 

 

 

Jakoś nie mogę znaleźć opcji edytuj (widocznie jestem ślepy, wiec napisze tutaj:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie ofert od firm.

 

Ze swojej strony mogę zaproponować np. jeden z dwóch wariantów:

1) 4x 2,50 GHz (CPU współdzielone), 4 GB RAM (gwarantowane), 50 GB HDD, Linux, 600 GB/m-c transferu, 2x IP: 391.62 PLN brutto /1 m-c (instalacja bezpłatnie)

2) 4x 2,50 GHz (CPU gwarantowane, na wyłączność), 4 GB RAM (gwarantowane), 50 GB HDD, Linux, 600 GB/m-c transferu, 2x IP: 625.86 PLN brutto /1 m-c (instalacja bezpłatnie)

 

W obu przypadkach serwery oparte o platformę IBM i zlokalizowane w warszawskim ATMANie.

W przypadku zainteresowania, zapraszam do kontaktu mailowego: michal@unixstorm.org.

 

PS. Transfer można w każdej chwili powiększyć, praktycznie od ręki. Można więc zacząć od mniejszego limitu, a jeśli będzie taka potrzeba - powiększać stopniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić serwer dedykowany w Polsce.

...

Cena około 500zł/mc + instalacja

...

Cechy jakimi powinna szczycić się firma:

niezawodność, duży uptime, dobry support, niskie pingi.

Jeśli chcesz 1-2TB/m a Livenet odpada to będzie ciężko.

 

W PL to prędzej o 1000 netto za powyższe wymagania.

 

Dlaczego akurat PL a nie DE/UK?

 

Masz albo mniej markowe serwery w hetzner.de / server4you.de lub DELLe w hosteurope.de za mniej więcej Twój budżet. Pingi większe od polskich w wysokości ok. 20ms nie będą stanowiły najmniejszego problemu. Są też polscy pośrednicy jakbyś nie chciał osobiście z DE zamawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

[...]

 

Proszę o dobre rady.

Pozdrawiam.

 

jeżeli zależny Ci na dobrym supporcie i niezawodności to polecam usługi 'UnixStorm'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up - potwierdzam, ciężko będzie Ci znaleźć coś lepszego od oferty UnixStorm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak 600gb transferu pod to co ty chcesz to jest kropla w morzu...

 

Myślę,że nic lepszego jak cena+parametry+ping w webh nie znajdziesz,aczkolwiek tam z uptimem nie wiem jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety ale co do unix'a to za mało transferu, oraz co dedyk to dedyk a co vps to vps...

 

Możesz powiedzieć jakie masz obecnie wykorzystanie łącza (chodzi mi o Mb/s). Pytanie wyda się śmieszne, ale większość osób które tak uporczywie szuka portu 100mbps tak naprawdę nie wie ile faktycznie łącza potrzebują(taka sytuacja miała miejsce kilka razy...). Jeżeli zmniejszysz swoje wymagania co do szybkości portu (którego i tak zapewne nie używasz) to będę wstanie zaoferować dość ciekawą ofertę....

 

 

Pozdrawiam

 

co do wykorzystania łącza to myśle że 10Mb/s by mi starczyło tylko nie wiem jak jest w naszym pięknym kraju, ponieważ załóżmy z serwerem mam 10Mb a z tego np. tylko 1Mb/s do TP a reszta na innych operatorów i na świat. A jak z tym jest u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety ale co do unix'a to za mało transferu, oraz co dedyk to dedyk a co vps to vps...

 

 

 

co do wykorzystania łącza to myśle że 10Mb/s by mi starczyło tylko nie wiem jak jest w naszym pięknym kraju, ponieważ załóżmy z serwerem mam 10Mb a z tego np. tylko 1Mb/s do TP a reszta na innych operatorów i na świat. A jak z tym jest u Was ?

 

Wiesz to zalezy , z reguly jest tak ze na server przypada 100mbit ale dzielone z innymi wiec mysle ze nie ma sensu sie porywac na jakies rozwiazania typu 10 mbit i to dzielone.Natomiast zeby miec 100 mbit dedykowane w polsce to trzeba duzo wydac... wiec mysle ze dobrze robisz ze chcesz 100 mbit

 

moze jeszcze zobacz sobie oferte kylos.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy największym serwerze dajemy 15mb/s i to wszystko można wykorzystać do TP. Jak chcesz to sprawdź sobie np. na serwerze publicznym coldgames.pl (ta sama lokalizacja-te same łącza) http://coldgames.pl/public.php

 

 

Pozdr.

 

 

Edit:

 

Wiesz to zalezy , z reguly jest tak ze na server przypada 100mbit ale dzielone z innymi wiec mysle ze nie ma sensu sie porywac na jakies rozwiazania typu 10 mbit i to dzielone.Natomiast zeby miec 100 mbit dedykowane w polsce to trzeba duzo wydac... wiec mysle ze dobrze robisz ze chcesz 100 mbit

 

Z tą różnicą, że w naszym przypadku limit przepustowości, jest zarazem łączem gwarantowanym. Oznacza to, że klient zawsze będzie miał do dyspozycji 15mb/s(nie licząc kryzysowych sytuacji :-)). Wydaje mi się, że jest to dużo bardziej uczciwe postawienie sprawy, niż w przypadku łącz shared 100mb/s z których klient może wykorzystywać kilka %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy największym serwerze dajemy 15mb/s i to wszystko można wykorzystać do TP. Jak chcesz to sprawdź sobie np. na serwerze publicznym coldgames.pl (ta sama lokalizacja-te same łącza) http://coldgames.pl/public.php

 

 

Pozdr.

 

tyle ze on jeszcze na tym chce hostowac strony oprocz serverow gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale czy ktoś mu tego zabrania? Na serwerze dedykowanym może odpalić wszystko co tylko chce (oczywiście wszystko co jest zgodne z PL prawem).

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale czy ktoś mu tego zabrania? Na serwerze dedykowanym może odpalić wszystko co tylko chce (oczywiście wszystko co jest zgodne z PL prawem).

 

 

 

Pozdrawiam

 

wydaje mi sie ze to lacze moze przeciazone przy hostingu gier i www na 15 Mbitach.Chociaz skoro to jest gwarantowane to byc moze bedzie sie lepiej sprawowalo niz 100 mbit sharowane, Webh.pl ma napewno wieksze doswiadczenie niz ja :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety ale co do unix'a to za mało transferu, oraz co dedyk to dedyk a co vps to vps...

 

Transfer można dokupić, ale przy 1-2 TB to już znacznie wykracza poza podany budżet, stąd pisałem - kwestia, czy zależy Ci na jakości czy cenie, a jak widzę jednak przeważa cena.

 

 

Odnośnie tego porównania VPS vs Dedykowane to jak się domyślam, jest to po prostu przyzwyczajenie i powielanie opnii wiekszości osób przyzwyczajonych do budżetowych serwerów za 20-30 zł i z oversellingiem na poziomie 500%. W praktyce dobrze zorganizowany serwer VPS na porządnym sprzęcie jest kilkukrotnie bardziej wydajny niż porównywalny cenowo serwer dedykowany.

 

W sumie... Serwery dedykowane w całości też możemy zaoferować, tylko sama jego dzierżawa wyniosłaby około 800 zł netto/m-c, nie licząc ceny łącza. Dlatego nawet nie proponowałem tej opcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer można dokupić, ale przy 1-2 TB to już znacznie wykracza poza podany budżet, stąd pisałem - kwestia, czy zależy Ci na jakości czy cenie, a jak widzę jednak przeważa cena.

 

[...]

 

@zomb pisze

Cechy jakimi powinna szczycić się firma:

niezawodność, duży uptime, dobry support, niskie pingi.

 

z czasem praktyka pokazuje, że powyższe cechy usług (niezawodność, dobry support) przeważają nad ich 'kosztami'

 

No tak generalnie z tego co sam szukałem to tylko sh i ln ale niestety livenet odrazu odpada bo nie będę drugi raz od nich serwera brał tylko żeby sobie nerwy psuć. [...]

 

@zomb z powyższego wywnioskowałem, że zależy Ci bardziej na jakości usług, biorąc pod uwagę, że masz zamiar m.in. 'hostować' strony www

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×