Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzyb9k

[SZUKAM] Solidne konto / serwer resseler

Polecane posty

Witam

 

Prowadzę własną firmę, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych, klientom oferuję również hosting. Obecnie mam wykupiony hosting w Home.pl Business Server PRO i płacę za niego jakoś 1300 zł / rok. Jednak jest to opcja bardzo cieżka aby ja odsprzedawać, mimo tego, że home.pl na to pozwala. Mogę klientowi dać dostęp do danego katalogu, poczty i ustawić mu jaką pojemność może zajmować i na tym się opcje udostępniania kończą. Dodatkowo mam taki problem, że dany login może się tylko raz powtarzać czyli np. mam jedno konto o loginie kontakt i jest to konto mailowe we wszystkich domenach jakie mam wykupione i drugiego takiego konta kontakt nie mogę utworzyć.

 

Potrzebuję solidnego hostingu / konta / serwera resellerskiego z opcjami jakie powinno mieć dobre konto reseller oraz które będzie przede wszystkim w miare jak najmniej zawodne. Tzn. żebym nie miał nieprzyjemności jeżeli klient kupi ode mnie hosting a nagle coś tam nawali w firmie hostingowej i będą problemy z działaniem serwera. Jestem zadowolony z obsługi klienta i z działania serwera w home.pl jednak nie opłaca mi się płacić ponad tysiąc złotych miesięcznie za serwer dedykowany w home.pl.

 

Jeżeli chodzi o warunki to wiadomo, że chciałbym jak najlepsze za jak najniższą cenę, ale tak jak napisałem wyżej najważniejsza dla mnie jest niezawodność takiego konta.

 

Nie jestem jakoś specjalnie obeznany w tych tematach, do tej pory korzystałem tylko z usług nazwa.pl oraz home.pl dlatego proszę o jakąkolwiek pomoc w wyborze czegoś dobrego:) Z góry bardzo serdecznie dziękuję ;)

 

P.S. Czy przenosząc domeny z home.pl do innej firmy muszę płacić od nowa za rok użytkowania domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prowadzę własną firmę, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych, klientom oferuję również hosting. Obecnie mam wykupiony hosting w Home.pl Business Server PRO i płacę za niego jakoś 1300 zł / rok. Jednak jest to opcja bardzo cieżka aby ja odsprzedawać, mimo tego, że home.pl na to pozwala. Mogę klientowi dać dostęp do danego katalogu, poczty i ustawić mu jaką pojemność może zajmować i na tym się opcje udostępniania kończą. Dodatkowo mam taki problem, że dany login może się tylko raz powtarzać czyli np. mam jedno konto o loginie kontakt i jest to konto mailowe we wszystkich domenach jakie mam wykupione i drugiego takiego konta kontakt nie mogę utworzyć.

 

Potrzebuję solidnego hostingu / konta / serwera resellerskiego z opcjami jakie powinno mieć dobre konto reseller oraz które będzie przede wszystkim w miare jak najmniej zawodne. Tzn. żebym nie miał nieprzyjemności jeżeli klient kupi ode mnie hosting a nagle coś tam nawali w firmie hostingowej i będą problemy z działaniem serwera. Jestem zadowolony z obsługi klienta i z działania serwera w home.pl jednak nie opłaca mi się płacić ponad tysiąc złotych miesięcznie za serwer dedykowany w home.pl.

 

Jeżeli chodzi o warunki to wiadomo, że chciałbym jak najlepsze za jak najniższą cenę, ale tak jak napisałem wyżej najważniejsza dla mnie jest niezawodność takiego konta.

 

Nie jestem jakoś specjalnie obeznany w tych tematach, do tej pory korzystałem tylko z usług nazwa.pl oraz home.pl dlatego proszę o jakąkolwiek pomoc w wyborze czegoś dobrego:) Z góry bardzo serdecznie dziękuję ;)

 

P.S. Czy przenosząc domeny z home.pl do innej firmy muszę płacić od nowa za rok użytkowania domeny?

 

No kwota 1300 zł rocznie to nie mało, przypuszczam że wziąłeś w promocji za jakąś złotówke serwer.

Odnośnie domeny, musisz zapłacić za domenę, czasami za transfer i musisz otrzymać kod Authinfo od Twojego aktualnego rejestratora.

 

Panel Nazwa czy Home to chyba panel autorski, o ile się nioe mylę. Większość firm bazuje na popularnym cPanel lub Direct Admin. Tam masz więcej opcji, możliwości no tak szczerze, masz o 100% lepszy support niż w Home czy Nazwa. Wystarczy dobrze poszukać i znajdziesz naprawdę dobrą firmę, co zadba o klienta i pomoże w zarządznaiu serwerem. Wtedy otrzymujsz konto i odsprzedajesz części serwera wraz z pełną kontrolą Twoich zasobów.

 

Firm oferujących dobre resellery jest pełno, poproś firmy o swoje oferty, to będziesz miał z czego wybierać. Niestety nowy regulamin zabrania ofert składanych przez firmy, jeśli autor postu tego wyraźnie nie zaznaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak.. czasem można zapomnieć o tych loginach mejlowych i wejść na bombkę na tej głębokiej wodzie, jaką jest hostowanie firmom trzecim...

 

Dzielony, zwykły hosting sobie odpuść raczej, bo potrzebujesz porządnych opcji w panelu.. zaawansowany hosting z takimi opcjami ma IQ.pl, tam masz i sensowną cenę i jakość. Potem ewentualnie można spojrzeć na Lunę w KEI, ale tam czasem - z tego, co ludzie mówią - dziwnie obliczają procenty obciążenia. No właśnie - nie napisałeś nic co tam stoi, jak mocno zamula serwer, ale skoro home nic nie marudzi, to pewnie za ostro nie jest : )

Przy takiej kasie albo PL (IQ/KEI/coś jeszcze) albo niedaleko jakiś VPS managed.. ale jeśli za mocno nie zamula, to chyba jeszcze nie jest czas na VPSa, lepiej kasę przeznaczyć na jakość w Polsce. W pewnej chwili (tak jak wspomniałeś) możliwe, że trzeba będzie machnąć VPS-a lub dedyka (i wtedy będzie można kierować się do DE, na jakiś managed, np. w Statnecie), ale to pewnie jeszcze wrócisz na to forum : )

 

Pozostaje kwestia przenosin wszystkiego.. ale z home to jednak warto, nawet kosztem telefonicznego czy osobistego zmieniania klientom konfiguracji "u pani Zosi w Outlooku" itd...

 

Nie proś o oferty firm, bo poleci Ci SPAM i zaczniesz się skupiać na jakichś taniochach z serwerami "w piwnicy na ślunsku", bo tutaj czasem reklamują się firmy, które mogą nie sprostać Twoim home'owskim przyzwyczajeniom co do jakości (no bo jaki by ten home molochowaty nie był, to jednak pilnują czego trzeba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi ;)

 

No może trochę przesadziłem mówiąc, że korzystałem tylko z home.pl i nazwa.pl. Bo tam miałem tylko sam konta natomiast czasami pracując u klienta to obsługiwałem zarówno dAdmin jak i cPanel. Napisałem temat ponieważ właśnie wielokrotnie doradzałem klientom, którzy mieli własny hosting przenosiny właśnie na home.pl bo w ich własnych hostingach to jeden np. często się wieszał, inny miał poblokowane jakieś funkcje php to jeszcze inny miał jakąś starą wersje php itd.

 

Proszę Was abyście mi doradzili jakieś konkretne firmy, które dotrzymują obietnic i są w miarę profesjonalne. Bo jak przeglądam oferty firm to wszystkie się wydają ok ale boję się abym później nie musiał znowu przenosić całej zawartości do innej firmy, bo się okaże, że ta się nie wywiązuje z tego za co zapłaciłem lub często jej padają serwery. A jak klientom padną serwery www na parę godzin to jeszcze da się jakoś wytłumaczyć, ale znam taki przypadek u znajomego, który kupił serwer za granicą i zdarzyło się, że na tydzień padł serwer www i mail. Czyli klienci jego nie mieli dostępu do swoich maili przez tydzień. Połowa klientów zrezygnowała z jego usług. Co z tego, że od firmy hostingowej dostał jakąś rekompensatę jak stracił połowę klientów.

 

Tak samo zanim kupiłem konto w Home.pl to myślałem nad domenomania.pl, wziąłem najpierw najtańszy hosting na próbę. Wybrałem opcję DirectAdmin a oni standardowo dają cPanel ale w formularz był DA to sobie go wybrałem. Później musiałem dzwonić do nich i sie dowiadywać gdzie mogę wejść do DA bo link po zalogowaniu prowadziły co cPanelu, który nie wybrałem więc mi nie działał. Gdy już mogłem korzystać z DirectAdmin okazało się, że wiele opcji, które w DirectAdmin mogę ustawić nie działają, i aby je ustawiać musiałem za każdym razem pisać maile do ich działu technicznego z prośbą o to. Do tego Pani, z którą rozmawiałem przez telefon może i jest miła ale kompletnie nie zna się na temacie i nie rozumie o czym się do niej mówi tylko zapisuje na kartce i później ktoś bardziej zorientowany odpisuje mailem. Tak więc Domenomania.pl odpadła z listy firm, u których mógłbym wykupic konto reseller.

 

Tak więc prosże Was, abyście doradzili mi konkretne sprawdzone firmy, na których się nie zawiodę i w których jest dobra obsługa klienta.

 

Rozmiar/Transfer jaki będę kupował będzie zależny od moich klientów ale oczywiście tak jak mówię jak najlepiej za jak najmniej :) Zresztą to można chyba zawsze dokupić lub wziąć większą opcję? obecnie na home.pl mam postawionych 6 stron, w tym 2 sklepy internetowe, 1 serwis sportowy i 3 strony firm.

 

MZone Group: Za pierwszy rok zapłaciłem 650 zł, za drugi normalnie 1300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1300 to Twoja kwota wyjściowa, czy możesz dać więcej?

 

Masz 2 wyjścia:

 

1. Platformy stanowiące mix międzu shared a VPS jak np. http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna

2. VPS managed. Wszystko jest robione pod Twoje potrzeby. Masz swój panel jak DA, swoje ns (więc klient ma ns1.twojafirma.pl). Minus to koszty.

 

W ramach 2. masz kolejne dwie subgrupy.

 

1. Firma polska z serwerami w DC na zachodzie. Support może być super ale zgodnie z prawami Murphiego coś się może fizycznie stać z serwerem i tu dużo zależy od polityki serwisowej w tym DC za granicą jak szybko naprawią awarię. Oczywiście masz kopie bezpieczeństwa itp. ale piszę Ci tu o sytuacji ekstremalnej. Zalety są oczywiste ... cena. Mamy np.

- http://statnet.pl/vps/managed-vps-l.html (mam tu pod opieką kilka VPSów to mogę polecić ;), w ofercie mają dwie lokalizacje serwerów: PL i DE)

- http://serwerydlaciebie.pl/serwer_wirtualny,Managed_VPS_Plus_X4.html (miałem przez miesiąc czasu, support świetny ale wirtualizacja końcowo mi nie pasowała)

 

2. Firma top polska z serwerami w PL. Te super hiper, jakby napisać home.pl z VPSami kosztują >300zł:

- http://dvps.pl/

- http://www.hekko.pl/serwery_vps.html (root)

- http://provps.pl/managed_vps.vps

- http://www.prohost.pl/hosting.php?pt=ds&spt=25 (root)

*(root) czyli bez administracji. Admin na umowę zlecenie to koszt 100-300zł/m za podstawową opiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1300 zł to kwota jaką chciałbym na to przeznaczyć.

 

Podoba mi się oferta http://www.unixstorm.org/Reseller.html i na forum widzę dobre opinie o tej firmie.

 

Jako druga opcję widzę narazie http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna lub http://www.kei.pl/?stronka=virt/aztec, tylko widzę, że kei.pl jest trochę drogie. Co oznacza w specyfikacji Zasoby serwera 5 % ? Jak mogę to przekroczyc i jakie są tego konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grzyb9ek nie nie.. KEI ma normalne ceny, albo ciutkę powyżej "sensownych" (bo w Polsce drogo jest), a to Unixstorm ma raczej tanio. Mnie osobiście odpycha ich strona.. niestety, na poziomie hostinKów z Allegro...

 

Podaliśmy trochę firm, teraz bierz okresy testowe i próbuj..

a te przypadki, które opisujesz, to musi być jakaś straszna masakra.. dobrze, że trafiłeś na to forum : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1300 zł to kwota jaką chciałbym na to przeznaczyć.

 

Podoba mi się oferta http://www.unixstorm.org/Reseller.html i na forum widzę dobre opinie o tej firmie.

 

Jako druga opcję widzę narazie http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna lub http://www.kei.pl/?stronka=virt/aztec, tylko widzę, że kei.pl jest trochę drogie. Co oznacza w specyfikacji Zasoby serwera 5 % ? Jak mogę to przekroczyc i jakie są tego konsekwencje?

 

To, że jeżeli przekroczysz ilość wykupionych zasobów, firma może wymówić Ci umowę lub zaoferować przejście na droższy pakiet.

Możesz także mieć zablokowane konto któregoś dnia, bo któreś konto skoczy powyżej limitów zużycia np. CPU.

Oni chyba maja autorski panel administracyjny, nie wydaje mi się to dobre wyjście dla Twoich klientów, jeśli kiedykolwiek musiałbyś ponownie poszukać innej firmy. Migracja może być utrudniona jeśli masz dużo kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konto w KEI (pakiet Biuro Extra) i niestety największą wadą jest panel. Jestem przyzwyczajony do DirectAdmina. Najgorsze jest to, że nie ma wszystkiego w jednym miejscu.

Osobno jest:

- Panel do zarządzania usługami w Kei.pl

- Panel do zarządzania domenami i subdomenami

- Panel do zarządzania wszystkimi usługami pocztowymi

- Panel do zarządzania skrzynką pocztową

i pamiętaj do każdego login i hasło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że jeżeli przekroczysz ilość wykupionych zasobów, firma może wymówić Ci umowę lub zaoferować przejście na droższy pakiet.

Możesz także mieć zablokowane konto któregoś dnia, bo któreś konto skoczy powyżej limitów zużycia np. CPU.

Oni chyba maja autorski panel administracyjny, nie wydaje mi się to dobre wyjście dla Twoich klientów, jeśli kiedykolwiek musiałbyś ponownie poszukać innej firmy. Migracja może być utrudniona jeśli masz dużo kont.

 

 

Mam ten sam problem co Grzyb9k

 

Grzyb9k odezwij się i daj znać co wybrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×