Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maks Baum

Duże zużycie RAMu

Polecane posty

Witam!

 

 

Oto mój problem:

obrazek1

obrazek2

 

Czy powinienem kliknąć RESTART (na obrazku 1) - zakładam że system po tym restarcie wstanie...? Generalnie mam zużycie procesora ok 25% i ramu niepamietam ile ale napewno nie na maxa jak jest od wczoraj. Niemogę się połączyć puttym "server unexpectedly closed network connection" żeby zobaczyć cokolwiek - choćby "top". O administrowaniu poprzez DA mogę zapomnieć, wejście na serwisy na tym serwerze prawie niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy powinienem kliknąć RESTART (na obrazku 1)?

Najpierw spróbuj kliknąć tam na Open VNC Console i tam coś ewentualnie skillować (hint: liste procesów wyświetl przez polecenie ps a nie top - bo z takim zużyciem ramu to ncurse nie załadujesz :) ), a jak i to się nie będzie dało, to pozostaje albo restart (mniej wiedzożerne i rzekł bym szybsze), albo zalogowanie się na maszynę-matkę i kill części zbędnych procesów (zakładam, że skoro masz do proxmoxa dostęp, to dostęp roota do serwera-hosta też powinieneś mieć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak wygląda htop.

Przy takim zużyciu ramu to jedyne, co czy to TOP, czy to HTOP może zwrócić to magiczne SIGSEGV/"OOM" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po restarcie robi się coś takiego względnie szybko  ps -aux

Następny restart i znowu.... może ograniczyć ilość możliwych procesów apacza? (jak?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... czy kiepskie łącze do serwera może mieć wpływ na nagenerowanie się dużej ilości procesów apacza? Bo zdaje się przywrócono mi lepsze / wszystkie serwery nie są już na 1 i coś ulżyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie. Po porostu raz na jakiś czas jest wskazany restart systemu, czy apacza, lub innego procesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×