Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
guziec

RAID, nie-RAID...

Polecane posty

 

 

- godzina około 1 w nocy montowanie nowego dysku bo stary nadaje się do śmietnika i instalacja systemu.

 

Pozdrawiam.

 

Jednego dysku? Nie macie tam nawet zwykłego raida? Przecież dyski teraz kosztują śmieszne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poszedł FS, to RAID nie jest pomocny.

 

Jeśli byłaby tam macierz to filesystem "poszedłby" wtedy, gdyby padł kontroler, bo mirror zabezpiecza przed padem jednego dysku. Skoro cały system padł po dupnięciu dysku (bo wymieniaja dysk a nie kontroler), to znaczy że nie ma tam raida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy do RAIDa potrzebny jest potrzebny zewnętrzny kontroler? <_<..

Swoją drogą, wydzielam tą dyskusje do innego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy do RAIDa potrzebny jest potrzebny zewnętrzny kontroler? <_<..

 

A kto powiedział że jest potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

guziec: po prostu z Twojej wczęśniejszej wypowiedzi wynikało, że RAID można mieć tylko jak ma się kontroler, przynajmiej ja to tak odebrałem <_<. No ale nie zmienia to tego, że chyba ani SW ani HW RAID tak czy siak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy siak - jak padnie HW kontroler to dane na macierzy pozostają w całości? Czy jest szansa, że mogą się zepsuć przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BleMan

 

W przypadku RAID1, dane które są w macierzy możesz w przypadku padu kontrolera możesz odtworzyć na dowolnym innym. Gorzej w przypadku bardziej zaawansowanych raidów. Inna sprawa jest taka, że nie zdarzyło mi się jeszcze, by padł kontroler.

 

Oczywiście nie mówimy tutaj o anomaliach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie do końca tak jest, ponieważ kontrolery zostawiają swoje znaki wodne,

które przez urządzenia innej marki mogą być niewidoczne, a tym samym bezużyteczne;

vide: widoczne dla nich jako puste dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy raidzie 1, nie ma problemu. Testowałem to już na kilku kontrolerach (SAS6-IR / PERC 6 z Dell R410). Po włożeniu dowolnego dysku z takiej macierzy pod np. PC'ta nie było problemów z wystartowaniem systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy raidzie 1, nie ma problemu. Testowałem to już na kilku kontrolerach (SAS6-IR / PERC 6 z Dell R410). Po włożeniu dowolnego dysku z takiej macierzy pod np. PC'ta nie było problemów z wystartowaniem systemu.

 

Niestety jest. Pokaz mi prosze, jak przenosisz RAID1 z kontrolera Areca na P800 HPka.

Tak wlasciwie to nie rozumiem czemu mialbym chciec wlozyc inny kontroler po padaczce oryginalnego...

 

m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×