Skocz do zawartości
MicNeo

Domena w nazwa.pl, serwer w home.pl i aplikacje google

Polecane posty

Witam,

 

Mam mega zawikłaną sytuacje. Mam domenę kupioną w nazwa.pl, jednak mam serwer w home.pl więc ją tam oddelegowałem. Wszystko fajnie śmiga, DNS zmienione itp. Jednak okazało się, że potrzebuje skorzystać z aplikacji google - zwłaszcza maila. I tutaj pojawia się problem, bo nie mogę zmienić rekordów MX :) Wyczytałem, że można to obejść używając np FreeDNS::SGH. Jednak totalnie nie wiem jak to zrobić. Bo tak, z nazwa.pl powinno pójść na FreeDNS::SGH, a z SGH na home.pl. Do tego zmiana MX-ów.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Bo tak, z nazwa.pl powinno pójść na FreeDNS::SGH, a z SGH na home.pl. Do tego zmiana MX-ów.

dobrze myślisz :)

 

 

tworzysz strefy na freedns, potem w nazwie delegujesz na nie swoją domene. Rekordy A ustawiasz na home.pl, a MX na google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm.. a nie możesz tego poustawiać w panelu nazwa.pl? Tam nie ma rekordów? Hmm.. już nie pamiętam.. a BOK nie może ustawić na nazwie? Zawsze jednak wygodniej jak najmniej paneli i ustawień, chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a nie możesz tego poustawiać w panelu nazwa.pl? Tam nie ma rekordów? Hmm.. już nie pamiętam.. a BOK nie może ustawić na nazwie? Zawsze jednak wygodniej jak najmniej paneli i ustawień, chyba?

W nazwie nie można samemu edytować rekordów, trzeba za każdym razem pisać do BOK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jeszcze ostatnie upewnienie się - bo w sumie nie moge się tym bawić zbyt długo, bo strona już chula.

 

Czyli tak, w nazwa.pl wpisuje takie dns-y:

fns1.sgh.waw.pl.

fns2.sgh.waw.pl.

 

I w SGH, mam dodać takie dnsy:

dns.home.pl

dns2.home.pl

dns3.home.pl

 

No i sobie zmieniam po porostu mx-y i wszystko ma chulać, tak? Nie jestem pewien czy to tak ma być, jeżeli ktoś już coś podobnego robił to proszę o rade ;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jeszcze ostatnie upewnienie się - bo w sumie nie moge się tym bawić zbyt długo, bo strona już chula.

 

Czyli tak, w nazwa.pl wpisuje takie dns-y:

fns1.sgh.waw.pl.

fns2.sgh.waw.pl.

 

I w SGH, mam dodać takie dnsy:

dns.home.pl

dns2.home.pl

dns3.home.pl

 

 

Ty chcesz korzystac z dnsów home? Bo chyba za bardzo nie wiesz co robisz. ;)

 

 

 

No i sobie zmieniam po porostu mx-y i wszystko ma chulać, tak? Nie jestem pewien czy to tak ma być, jeżeli ktoś już coś podobnego robił to proszę o rade :)

 

Pozdrawiam!

 

 

W nazwa.pl ustawiasz że twoją domenę obsługują dns-y fns1.sgh.waw.pl i

fns2.sgh.waw.pl. Następnie logujesz się na sgh, zakładzasz tam swoją domenę i ustawiasz dla niej dwa rekordy NS o nazwie fns1.sgh.waw.pl i fns2.sgh.waw.pl. Następnie tworzysz rekordy typu A (jeden dla domeny z www a drugi dla domeny bez www), kierujące na IP gdzie masz stronę i jeden rekord typu MX kierujący na gmaila, bo tam masz pocztę. Wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy raz takie coś robie ;) Zawsze miałem takie serwery na których mogłem zmieniać praktycznie wszystko.

 

Ostatnie pytanie, skąd wziąć adres ip serwera home..pl? Bo za cholere nie mogę znaleźć u nich na stronie żadnej wzmianki. Strzelam, że ip z pingu to raczej nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo tak, z nazwa.pl powinno pójść na FreeDNS::SGH, a z SGH na home.pl

 

Po co tak pokrętnie ?

Z nazwy kierujesz na FreeDNS, tam dodajesz 2 NSy, które guziec już podał, dodajesz tam rekord A na adres IP serwera, na którym masz stronę, dodajesz alias CNAME z wartością www na adres Twojej strony (tak, żeby wywołanie strony z www na początku też działało), potem ustawiasz mxy do Google i to wszystko, po co jeszcze kierować do home...

 

a skąd dostać IP serwera z home na którym masz stronę? Najłatwiej spingować teraz swoją stronę, nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniałem. Zobaczymy czy dobrze ;) Jak narazie jeszcze nie rozpropagowały się adresy.\

 

@wygodad: jeżeli sobie nie poradzę na pewno się zgłoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×