Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ark.

MZONE Group - firma krzak?

Polecane posty

Witam,

firma(?) Mzone Group nie posiada numeru VAT (ponoć przechodzą na VAT w 2010 roku, w takim razie jak się teraz rozliczają?) oraz nie chce podać numeru rejestracyjnego firmy (każda firma musi go mieć, to raczej logiczne), jakby była to jakaś tajemnica (a jest to standard jak podawanie informacji polskich firm). Oczywiście na początku próbowałem się doszukać danych na ich stronie, jednak bezskutecznie. Regulamin zawiera jedynie informacje:

 

(...) MZone Group z siedzibą w Wielkiej Brytanii, Dereham, 5 Kings Road. Umowa ta musi być zgodna z obowiązującym prawem na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie nastąpiła rejestracja firmy MZone Group.(...)

 

Zainteresowałem się tym gdyż chciałem otrzymać fakturę by rozliczyć się w PL. Faktura generowana automatycznie nie zawiera potrzebnych danych by się rozliczyć, a obsługa twierdzi że polscy klienci nie mają z tym problemu (pewnie po prostu się nie rozliczają z UK).

 

Mzone, jak twierdzi, jest zarejestrowane w UK. Na stronie http://wck2.companieshouse.gov.uk/ niestety wyszukiwanie pod frazą mzone poległo. Sprawdzałem kilka innych firm zarejestrowanych w UK i wyszukiwarka zwraca prawidłowe wyniki.

 

Co mnie jeszcze zainteresowało, to brak domeny mzone.co.uk oraz brak powiązań z klientami z UK.

 

Więc jak to jest? Czy Mzone Group jest zwykłym krzakiem i działa nielegalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZone Group nie jest Polską firmą, tylko Angielską. Siedziba firmy jest na terenie Wielkiej Brytanii i tu jest zarejestrowana.

Mzone Group podlega także pod angielski urząd podatkowy, nie Polski.

Zanim oskarżysz kogoś, że ktoś działa nielegalnie popytaj/poczytaj w angielskim urzędzie podatkowym na temat zasad prowadzenia działaności w UK.

Nie jesteśmy płatnikiem VAT, więc nie możemy umieszczać takiego numeru na rachunkach (to chyba logiczne).

Jak chcesz odliczyć sobie VAT korzystaj z Polskich firm (przypominam MZone Group nie jest Polską firmą), nie zagranicznych lub firm które są zarejestrowane jako firma z VAT. Masz rację mamy plan przejść na VAT w 2010 roku. Ciekawe skąd masz takie informacje, masz jakiś wywiad? :)

Jesteś w błędzie, nie każda firma musi mieć numer rejestracyjny ( np. Sole Trader takowego nie ma a jest powiązany z NIN), jest on wymagany tylko w przypadku firm LTD i dużych firm, które są odpowiednikiem polskich sp. z O.O. i innych podobnych. My posiadamy takowy numer, nie widzę jednak sensu przedstawiac go tutaj.

Jeżeli uważasz, że działamy nielegalnie zadzwoń do angielskiego HM Revenue, o ile Twój angielski jest na tyle dobry co Polski (tu mam ogromne wątpliwości), a nie szukaj naszej firmy na liście firm LTD.

 

Co do działalności naszej firmy dochodzą jeszcze dwie pod tą nazwą, są to serwis komputerowy oraz sklep.

No i osobiście jako właściciel firmy zapewniam Ciebie, że wszystkie podatki są uregulowane na bieżąco jak również odpowiednie ubezpieczenia konieczne przy prowadzeniu firmy.

 

I nie radziłbym Ci naprawdę pisać o Mzone Group w formie "krzak" lub podobnych zniesławiających działalność naszej firmy, może się zrobić Tobie niemiło. Mnie stać na prawników, mam nadzieję że Ciebie także.

 

Tak patrzę na Twoje posty, Ty to jakiś aferzysta jesteś same komentarze na temat działalności firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest sens przedstawienie numeru rejestracyjnego ponieważ uwiarygodni to waszą firmę.

Jeżeli nie, to sprawa dla mnie jest jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie radziłbym Ci naprawdę pisać o Mzone Group w formie "krzak" lub podobnych zniesławiających działalność naszej firmy

 

A na porządny layout już nie? :P Ciekawe podejście, chciałoby się powiedzieć "polskie".

Warto też postudiować o groźbach i zastraszaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×