Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Poker

Serwer Dedykowany - plan zakupu

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Rozważam zakup serwera dedykowanego w firmie serwerydedykowane.pl .

 

Hosting jaki chciałbym zakupić to :

 

Core 2 Quad Q9400 4GB RAM

 

2 x 500GB SATA

 

łącze 100 Mbits

 

3000 GB mies transfer

 

 

 

Więc tak, serwer potrzebny jest mi przede wszystkim dla portalu, który miesięcznie wykorzystywałby max 1000gb (obecnie ~300gb). Resztę transferu czyli około 2000gb planowałbym wykorzystywać do "wyświetlania zdjęć"(nie chce zdradzać konkretnie co na nim będzie). Obliczyłem tutaj że 2000gb/ miesięcznie zżerać będzie wyświetlanie "paczek zdjęć"(w paczce około 20 róznych o łącznej wadze 500kb) jest to już taki ekstremalny wynik.

 

Rozmiar wszystkich plików na serwerze nie przekroczy 3gb.

 

Zastanawiam się czy taki serwer byłby w stanie to pociągnąć, czy skoro są takie limity transferu i jest to serwer dedykowany to czy nie ma innych limitów, typu ilość żądań http ? W nazwa.pl coś takiego niestety mam.

 

Dodatkową informacją jest to iż zdjęcia nie będą miały określonego czasu w którym są wyświetlane (np. o 19 wchodzi 100tyś ludzi) całość byłaby rozłożona na 24h (wiadomo są godziny szczytów itp wtedy troche więcej w nocy mniej).

 

Jak wygląda w ogóle administracja takim serwerem ? Zielonego pojęcia nie mam, moje jedyne doświadczenie z serwerami to zwykłe serwery takie jak w nazwa.pl / 366zł / rok .

 

Czy tutaj też jest ftp ?

Czy sam muszę instalować "dodatki" typu php mysql?

Co oznacza system operacyjny w serwerze? i jak wygląda jego dobór ( znam tylko obsługę windowsów), czy windows jest gorszy od Linuxa?

Czy czas ładowania zdjęć z takiego serwera jest długa? czy wszystko działa normalnie? ( chodzi mi o to czy byłoby to porównywalne do ładowania zdjęć z serwera typu nazwa.pl?)

 

Jakie są haczyki w tego typu serwerze, czego nie ma napisanego na ich stronie?(serwerydedykowane.pl)

Czy są limity na ilość zapytań do bazy mysql? lub na żądania http?

Czy transfer 3000gb to tak naprawdę realny transfer jaki dostajemy do zużycia?

 

Ps. Nie wyśmiewajcie się z braku mojej niewiedzy, jest to dla mnie totalna nowość i przyszedłem tutaj się dowiedzieć wszystkiego co dotyczy tego typu serwerów, nie chcę kupić kota w worku nie mając pojęcia jak to naprawdę działa. Liczę na waszą wyrozumiałość.

 

Dariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czy tutaj też jest ftp ?

Czy sam muszę instalować "dodatki" typu php mysql?

Co oznacza system operacyjny w serwerze? i jak wygląda jego dobór ( znam tylko obsługę windowsów), czy windows jest gorszy od Linuxa?

Czy czas ładowania zdjęć z takiego serwera jest długa? czy wszystko działa normalnie? ( chodzi mi o to czy byłoby to porównywalne do ładowania zdjęć z serwera typu nazwa.pl?)

 

Jakie są haczyki w tego typu serwerze, czego nie ma napisanego na ich stronie?(serwerydedykowane.pl)

Czy są limity na ilość zapytań do bazy mysql? lub na żądania http?

Czy transfer 3000gb to tak naprawdę realny transfer jaki dostajemy do zużycia?

 

 

Oferta ktora widzisz na stronie dotyczy samego sprzetu i lacza. Administracja jest po Twojej stronie (administrujesz sam lub Twoj administrator) mozesz ja takze zlecic SD http://serwerydedykowane.pl/admin.php

 

Co do limitow http/mysql to ich ustalanie jest po stronie administratora serwera i w zasadzie zalezne jest tylko od wydajnosci sprzetu lub ograniczn samego oprogramowania.

 

Co do transferu .... hmmmm - mysle ze jak zuzyjesz te 3000 GB miesiecznie to sporo doplaca do tego ze jestes ich klientem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Co do transferu .... hmmmm - mysle ze jak zuzyjesz te 3000 GB miesiecznie to sporo doplaca do tego ze jestes ich klientem smile.gif

Możesz wyjaśnić dlaczego? Firma raczej jest przygotowana na to, że jeden klient zużyje 3TB a inny 50GB.

 

Czy transfer 3000gb to tak naprawdę realny transfer jaki dostajemy do zużycia?

Realny. Chociaż wielu tego nie widzi, polska to taki kraj gdzie umowa = umowa :)

 

Jakie są haczyki w tego typu serwerze, czego nie ma napisanego na ich stronie?(serwerydedykowane.pl)

Nie zawsze będziesz miał 100mbps. Poza tym Superhost niema jeszcze agregatu. Ale planują.

http://www.webhostin...-pradotworczego

 

Czy czas ładowania zdjęć z takiego serwera jest długa? czy wszystko działa normalnie? ( chodzi mi o to czy byłoby to porównywalne do ładowania zdjęć z serwera typu nazwa.pl?)

Zależy jak skonfigurujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić dlaczego? Firma raczej jest przygotowana na to, że jeden klient zużyje 3TB a inny 50GB.

 

Nie wiem co tu jest do wyjasniania. Napisalem, ze do tego klienta beda doplacac, a z czego to juz ich sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Nie wiem co tu jest do wyjasniania. Napisalem, ze do tego klienta beda doplacac, a z czego to juz ich sprawa...

Idąc tym tokiem rozumowania, wykupuję 100-500 dedyków, i zapuszczam ściąganie z każdego na 3TB - i firma pada, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania, wykupuję 100-500 dedyków, i zapuszczam ściąganie z każdego na 3TB - i firma pada, tak?

 

Dziwne masz to rozumowanie, ale jesli chcesz otrzymac odpowiedz zapytaj Panow z SD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są limity na ilość zapytań do bazy mysql? lub na żądania http?

Czy transfer 3000gb to tak naprawdę realny transfer jaki dostajemy do zużycia?

 

Ps. Nie wyśmiewajcie się z braku mojej niewiedzy, jest to dla mnie totalna nowość i przyszedłem tutaj się dowiedzieć wszystkiego co dotyczy tego typu serwerów, nie chcę kupić kota w worku nie mając pojęcia jak to naprawdę działa. Liczę na waszą wyrozumiałość.

 

 

 

Jeżeli nie masz doświadczenia w linuxie, podaruj sobie zwykły serwer dedykowany. Musisz szukać serwerów zarządzanych, ewentualnie znależć administratora na forum, co nie będzie tanie.

 

Co do transferu .... hmmmm - mysle ze jak zuzyjesz te 3000 GB miesiecznie to sporo doplaca do tego ze jestes ich klientem :)

 

Nie wiem dlaczego mieliby dopłacać do interesu, każda normalna firma jest ukierunkowana na zysk. Im więcej klient płaci tym więc firma otrzymuje. Napewno są przygotowany na taką ewentualność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Dziwne masz to rozumowanie, ale jesli chcesz otrzymac odpowiedz zapytaj Panow z SD ...

I według Ciebie, to co odpowiedzą?

Tak dokładamy do transferu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o do transferu .... hmmmm - mysle ze jak zuzyjesz te 3000 GB miesiecznie to sporo doplaca do tego ze jestes ich klientem :)

 

Zeby zakończyć ten wątek, każdy 1G powyżej limitu jest fatrurowany wg przelicznika 1G=1PLN.

To jest wkalkulowane w calosc, jeden zuzyje 4T i zaplaci 2k, inny zuzyje 200G, jeszcze inny 500G, srednia się liczy, to tak jak w banku

jak wszyscy pojda wyplacic kase to każdy bank upadnie

 

Pozdrawiam,

TG

 

A moze warto poszukać czegoś za granicą ? Jezeli nie koniecznie Polska

 

A może kupuje polskie bo ...

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie widze innych kuszacych propozycji i tak sobie mysle,ze SD.. beda mialy spory problem o ile plan Pokeradojdzie do realizacji.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja polecam ci serwery z OVH ;) Tam jakoś niczym się nie przejmują z starej oferty mam 7 TB miesięcznie. Pobierałem dużo "legalnych" torrentów .np linux przez zdalny pulpit ;)

 

Mogę zagwarantować że Data Center OVH posiada znacznie lepsze możliwości techniczne i stałą pomoc.

 

Niestety po zakupie otrzymujesz czystą dystrybucję linuxa dlatego też mysql, ftp musisz skonfigurować sobie samodzielnie B)

 

Myślę że wystarczy ci Google do konfiguracji jeżeli będziesz miał problem daj ogłoszenie na forum administratorzy służą pomocą :)

 

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×