Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Betsy

Hosting dla forum SMF

Polecane posty

Witam!

 

Jestem administratorem forum dyskusyjnego opartego na silniku SMF.

Forum ma ponad 560 użytkowników i generuje dość spory ruch. Niestety

aktualny hostingodawca nie jest w stanie zapewnić ciągłości pracy

serwera.

 

Czy Waszym zdaniem mam szukać raczej serwera VPS czy mogę znaleźć gdzieś dobry hosting współdzielony?

Dodam, że nie dysponuję zbyt duzym budżetem... sad.gif

 

Poniżej załączam część statystyk pokazujących liczbę odwiedzin na

przestrzeniu kilku ostatnich dni:

 

http://img192.imageshack.us/img192/6428/schowek01g.jpg

 

http://img200.imageshack.us/img200/3526/schowek02rz.jpg

 

 

Jednoczesna maksymalna ilość użytkowników online to ok. 50-60

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem administratorem forum dyskusyjnego opartego na silniku SMF.

Forum ma ponad 560 użytkowników i generuje dość spory ruch. Niestety

aktualny hostingodawca nie jest w stanie zapewnić ciągłości pracy

serwera.

 

[...]

 

Jednoczesna maksymalna ilość użytkowników online to ok. 50-60

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc

Pozdrawiam

 

Spokojnie powinien wystarczyć pierwszy pakiet HOME z turox.pl. Cena to 79 złotych za rok. Z ciągłością nie ma problemu, łącza szybkie, pingi małe, serwery Polsce a nie gdzieś u hitlerowców czy na antypodach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie powinien wystarczyć pierwszy pakiet HOME z turox.pl. Cena to 79 złotych za rok. Z ciągłością nie ma problemu, łącza szybkie, pingi małe, serwery Polsce a nie gdzieś u hitlerowców czy na antypodach...

 

 

Tego typu serwer mamy obecnie (nie u Państwa wprawdzie) i niestety nie wystarcza.

No chyba, że mi Pan zagwarantuje na umowie, że jesli serwer HOME nie wystarczy to w tej samej cenie dosatniemy większe konto.

 

Nasz budżet to ok. 300 - 400 zł na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość mniejszych hostingów zapewni Ci lepsze warunki co do obciążenia niż Home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego typu serwer mamy obecnie (nie u Państwa wprawdzie) i niestety nie wystarcza.

No chyba, że mi Pan zagwarantuje na umowie, że jesli serwer HOME nie wystarczy to w tej samej cenie dosatniemy większe konto.

 

Ale pod jakim względem wam nie wystarcza? Z webalizera wynika że generujecie OK 9GB transeru miesięcznie. W planie Home na turoksie jest 15 GB transferu na miesiąc i wielkość konta 3GB - czyli powinno wystarczyć nawet z zapasem.

 

Nasz budżet to ok. 300 - 400 zł na rok.

 

Za tyle to spokojnie macie nawet konto Biznes. Z tym że po co przepłacać, lepiej na początek wziąć to najtańsze a jeśli się okaże że nie starcza, to wtedy najwyżej można myśleć o zwiększeniu. Możesz sobie założyć konto na dwa tygodnie za darmo i potestować. SMF to ci nawet sam zainstaluję jak chcesz, a jak nie chcesz się bawić w importy w phpMyAdminie, to mi podeślij zrzut bazy i ci ją wgram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, problemem u nas jest ciągłość działania a nie transfer.

Zdarzają się przerwy w działaniu, błedy serwera... to jest największa nasza bolączką.

 

Aktualny hostingodawca zwala na zbyt duże obciążenie jakie generuje baza danych msql ale gdy próbowaliśmy się dowiedzieć, nie potrafi wskazać konkretnych zapytań.

 

Pojawia się m.in. taki komunikat

"Connection Problems

Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later."

 

Dlatego uważamy, że pakiet jaki mamy obecnie (zblizony do HOME) nie jest dla nas wystarczający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, problemem u nas jest ciągłość działania a nie transfer.

Zdarzają się przerwy w działaniu, błedy serwera... to jest największa nasza bolączką.

 

Aktualny hostingodawca zwala na zbyt duże obciążenie jakie generuje baza danych msql ale gdy próbowaliśmy się dowiedzieć, nie potrafi wskazać konkretnych zapytań.

 

Pojawia się m.in. taki komunikat

"Connection Problems

Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later."

 

Dlatego uważamy, że pakiet jaki mamy obecnie (zblizony do HOME) nie jest dla nas wystarczający

 

Ale z tego wynika że problemem na tamtym hostingu nie jest rodzaj planu jaki macie, tylko współpraca samego serwera www z bazą danych. A to nie zależy od tego jaki rodzaj planu wybierzesz - pewnie na tamtym hostingu na każdym pakiecie byłyby dokładnie te same problemy. Skoro dostajecie takie błędy, to znaczy że albo serwer bazy danych jest źle skonfigurowany, albo mysql się nie wyrabia albo... administrator jest - oględnie mówiąc - średnio kompetentny. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
administrator jest - oględnie mówiąc - średnio kompetentny.

 

Nie możesz ocenić kompetencji administratora z jakieś firmy, tylko na podstawie takiego postu. Punkt widzenia z pozycji obciążania serwisu zawsze jest dwustronny i nie zawsze obie strony mają taką samą opinie na ten temat, skoro inne konta nie powodują problemów a serwis jest na serwerze współdzielnym to niekonieczne serwer jest źle skonfigurowany.

Klient z dużymi forami lub serwisami ma zawsze niskożerne serwisy (tak twierdzi więszkość, a wiemy jak to jest naprawdę).

 

 

 

Tego typu serwer mamy obecnie (nie u Państwa wprawdzie) i niestety nie wystarcza.

No chyba, że mi Pan zagwarantuje na umowie, że jesli serwer HOME nie wystarczy to w tej samej cenie dosatniemy większe konto.

Wiadomo jest, ż żadna firma nie chce stracić dobrego" klienta i robi wszystko, aby serwis działał poprawnie jednak nikt nie dokona zmian kosztem pozostałych użytkowników na serwerze współdzielnym.

 

Nasz budżet to ok. 300 - 400 zł na rok.

 

Nikt Ci nie da takiej umowy, ponieważ nikt nie jest przewidzieć ruchu jaki serwis będzie generował.

Powinieneś wziąć okres testowy w 2-3 firmach z bardzo dobrymi serwerami i przetestować konto. Jeśli nadal będziesz miał przerwy z łączeniem z bazą pozostanie Ci tylko jakiś VPS, a te 400 złotych na rok to w zasadzie ledwo starcza na dobry sprzęt (nie mówię tu o VPS za 15 złotych).

Możesz to jeszcze postawić na resellerze, nie jest to w końcu aż tak obciążony serwis.

 

Generalnie na normalnym serwerze powinno działać bez problemu forum z około 2000 użytkowników, jednak to tez nie jest reguła. Jest to zależne od wielu czynników oraz zastosowanego skryptu.

 

Oferujemy 14 dni testu, jak większość firm z forum:

 

http://mzone.pl/hosting.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

zapraszam do skorzystania z naszej oferty. Pakiet PREMIUM powinien sprostać Pana wymagania (klienci trzymają bardzo popularne strony na tym pakiecie i wszyscy są zadowoleni).

 

 

Pozdrawiam

 

Edit:

 

60 userów to b. mało.. dziwne, że home nie daje rady :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz ocenić kompetencji administratora z jakieś firmy, tylko na podstawie takiego postu. Punkt widzenia z pozycji obciążania serwisu zawsze jest dwustronny i nie zawsze obie strony mają taką samą opinie na ten temat, skoro inne konta nie powodują problemów a serwis jest na serwerze współdzielnym to niekonieczne serwer jest źle skonfigurowany.

Klient z dużymi forami lub serwisami ma zawsze niskożerne serwisy (tak twierdzi więszkość, a wiemy jak to jest naprawdę).

 

Nie oceniam żadnej firmy, przecież nie padła jej nazwa (chociaz podejrzewam że ta nazwa jest trzyliterowa zaczynająca się od 'c' :( ). Ale zakładając że autor(ka) nie kłamie i administrator nie jest w stanie podać powodów przeciążenia serwera SQL (poza takim że winien jest klient) no to nie świadczy to najlepiej o administratorze. Jest przecież kupa narzędzi do monitoringu mysql-a i trzeba tylko chcieć z nich skorzystać.

 

Witam,

 

 

zapraszam do skorzystania z naszej oferty. Pakiet PREMIUM powinien sprostać Pana wymagania (klienci trzymają bardzo popularne strony na tym pakiecie i wszyscy są zadowoleni).

 

 

Pozdrawiam

 

Edit:

 

60 userów to b. mało.. dziwne, że home nie daje rady :-)

Ech, ta umiejętność czytania ze zrozumieniem. :) Nikt nie napisał że to forum jest na home, tylko ja zaproponowałem pakiet o nazwie 'home'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

guziec sugerowałem się raczej tym ;-):

 

Tego typu serwer mamy obecnie (nie u Państwa wprawdzie) i niestety nie wystarcza.

 

Co nie zmienia faktu, że faktycznie może nie chodzić w tym momencie o home.pl :-) Mimo wszystko moja oferta jest nadal aktualna :-)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze sugestie. Może faktycznie zwykły hosting współdzielony wystarczy na nasze forum. Do marca mam czas na wybranie odpowiedniej firmy, która będzie w stanie zapewnić mi ciągłość działania serwisu (planujemy także rozszerzenie forum o portal). Stresuję się tym, gdyż forum prawie od początku swego istnienia (już ponad 5 lat) boryka się z problemami dotyczącymi obciążeń. Przejście z phpbb na smf poprawiło zdecydowanie parametry. No ale jak widać niestety nie do końca... Z obecną firmą, której nazwa tu prawie padła nie będziemy przedłużać umowy. Chodziło mi nie o firmę home.pl ale o pakiet, który parametrami jest zbliżony do oferty turox.pl - HOME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już przejrzysz wszystkie oferty i nie znajdziesz nic odpowiedniego, zapoznaj się proszę z

ofertą kont www w Hekko.pl. Wstępnie proponuję pakiet MediumPack z 4GB powierzchni i 20GB

transferu miesięcznego, powinno to zaspokoić całkowicie Twoje potrzeby.

 

Koszt tego pakietu to 119,60 zł brutto za rok co mieści się w podanych wcześniej widełkach cenowych.

Serwery zlokalizowane są w Polsce, w Gdańsku. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie padło ważne pytanie - ile masz na forum postów? Jakie dodatki - shoutboxy?

 

Ponad 500000 postów to już dużo i lepiej szukać vpsa.

 

Możesz u nas przetestować konto. Mamy statystyki użycia cpu i logi wolnych zapytań do mysql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie padło ważne pytanie - ile masz na forum postów? Jakie dodatki - shoutboxy?

 

Ponad 500000 postów to już dużo i lepiej szukać vpsa.

 

Możesz u nas przetestować konto. Mamy statystyki użycia cpu i logi wolnych zapytań do mysql.

 

Narazie mamy niecałe 200 tys (dokladnie 187 tys) ale forum działa niecały rok.

Nasze dziewczyny lubia dużo pisać :(

 

Dodatków nie mamy oprócz zainstalowanych kilku styli do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na 14 dniowy okres testowy. W razie gdyby forum rzeczywiście generowało znaczne obciążenie jesteśmy wstanie zaproponować indywidualny pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×