Skocz do zawartości
athbus

Czy bind jest potrzebny

Polecane posty

Witam,

kupiłem sobie vps'a do testów, żeby nauczyć się czegoś zanim przeniosę się ze swoją stroną na taką maszynę.

 

Ogólnie sprawy idą w dobrym kierunku i udaje mi się wszystko postawić, ale nurtuje mnie jedna kwestia. A mianowicie czy muszę/powinienem stawiać sobie binda lub coś podobnego. Domenę ustawiłem na ip serwera i wszystko zdaje się działać. Chciałbym was zatem zapytać co daje posiadanie zainstalowanego binda - jakie są przewagi takiego rozwiązania nad zwykłym przekierowaniem domeny na ip?

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz mozliwosc samodzielnej konfiguracji dns domeny u rejestratora to nie ma najmniejszego sensu stawianie swojego binda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mając dns u siebie masz pełną władze na tym co znajduje się w twojej domenie, możesz dodawać sobie subdomeny, kierować je na różne adresy, itp. Chyba, że możliwości dodawania/usuwania rekordów z domeny daje twój rejestrator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chyba mi się już rozjaśnia.

 

Najczęściej korzystam z masternetu jeśli chodzi o domeny i jest tu taka opcja jak edycja rekordów w dns... Teraz widzę, że mogę dla każdej subdomeny/poczty utworzyć osobny wpis kierujący na inne ip.

 

Rozumiem, że jeśli miałbym domenę w firmie, gdzie mogę jedynie zdefiniować jedynie nameserwera to wtedy musiałbym korzystać z binda u siebie, żeby takiego nameservera utworzyć?

 

Jak znajdę chwilkę to poczytam o konfiguracji binda i spróbuję sobie i tak go skonfigurować dla zabawy, na razie cieszę się z działającej domeny ;-)

 

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli możesz tylko zdefiniować zewnętrzne serwery dns to musisz mieć binda (chociaż niekoniecznie, są jeszcze inne serwery dns) u siebie, albo skorzystać z usługi typu FreeDNS SGH.

 

moze to Ci sie przyda: http://linux.justinh...tup_using_BIND9 albo bardziej obszerny materiał http://www.howtoforg...ional_dns_howto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już chyba wszystko jasne. Teksty na pewno się przydadzą jak znajdę chwilkę na zabawę.

Teraz walczę z konfiguracją Trac i przegrywam ;-)

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie zostało powiedziane :)

Dzięki przekierowaniu na DNS nie musisz dodawać każdej domeny z osoba u operatora, tylko np. ze skryptów u siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Moim zdaniem niektóre tematy powinny zostać zamknięte:o

Przy okazji zamkniemy twoje konto. (:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×