Skocz do zawartości
ArturMaly

Przenosiny z Prohostu - do kogo?

Polecane posty

Witam,

Tak jak w temacie, chciałbym przenieść swoje strony, pliki, pocztę z prohostu do innego usługodawcy, który zapewni mi

+ bardzo wysokie SLA,

+ nie zamulający serwer i łącze,

+ szybki helpdesk,

+ ~ 5GB przestrzeni,

+ nielimitowaną ilość domen, subdomen oraz kont mysql,

+ Cron,

 

Bardzo fajnie gdyby było możliwe w jakiś sposób szybkie i bezproblemowe przeniesienie kont pocztowych, baz danych, plików z prohostu.

 

A teraz czemu chcę się przenieść z prohostu - wątpliwe naliczanie obciążenia CPU [wahanie się w ciągu miesiąca od 0.3895% do 9.9388% dziennie, mimo tego że cron wykonuje codziennie te same zadania, użytkownicy podobnie itp..], przez co brakuje mi tych kilku/kilkunastu punktów CPU.

 

Ile pieniędzy mam do wydania? do 200zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Przypnę się do tematu, bo również mam w prohost i najprawdopodobniej (90%) również się przenoszę, choć z nieco innych powodów.

Po w miarę dokładnym wybadaniu sytuacji postanowiłem postawić na Glowanet. Za 2x mniejszą cenę do zaoferowania pan Adam ma jeszcze lepsze warunki niż miałem w prohost (limit obciążenia 10% zamiast 5%, transfer bez limitu, cPanel w pełni po polsku, znacznie szybsze łącze) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak w temacie, chciałbym przenieść swoje strony, pliki, pocztę z prohostu do innego usługodawcy, który zapewni mi

+ bardzo wysokie SLA,

+ nie zamulający serwer i łącze,

+ szybki helpdesk,

+ ~ 5GB przestrzeni,

+ nielimitowaną ilość domen, subdomen oraz kont mysql,

+ Cron,

 

Bardzo fajnie gdyby było możliwe w jakiś sposób szybkie i bezproblemowe przeniesienie kont pocztowych, baz danych, plików z prohostu.

 

A teraz czemu chcę się przenieść z prohostu - wątpliwe naliczanie obciążenia CPU [wahanie się w ciągu miesiąca od 0.3895% do 9.9388% dziennie, mimo tego że cron wykonuje codziennie te same zadania, użytkownicy podobnie itp..], przez co brakuje mi tych kilku/kilkunastu punktów CPU.

 

Ile pieniędzy mam do wydania? do 200zł netto.

 

 

Zapraszam do przetestowania naszej oferty:

 

http://mzone.pl/hosting.html

 

14 dniowy bezpłatny okres testowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać jeszcze dwa warunki które musi spełniać hosting:

+ moduł ionCube Loader

+ możliwość podpięcia wielu domen do jednego katalogu [bez użycia przekierowań niestety w Vipower.pl tego nie ma :/ ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
+ możliwość podpięcia wielu domen do jednego katalogu [bez użycia przekierowań niestety w Vipower.pl tego nie ma :/ ]

Wiekszość z cPanelem będzie posiadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N3T5kY, właśnie zdziwiło mnie że DA nie ma takiej funkcji, no to może zacznę od początku zbierać propozycje na hosting, wymagania:

  • Cpanel [kilka domen prowadzących do jednego katalogu]
  • bardzo wysokie SLA
  • szybki serwer i łącze
  • szybki, pomocny helpdesk
  • ~ 5GB powierzchni
  • nielimitowana ilość domen, subdomen, kont pocztowych, baz danych MySQL
  • dostęp do Cron'a
  • moduł ionCube Loader

 

Do wydania do 200zł / rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Może tak, dlaczego chcesz się wynieść z prohostu?

 

Ja bym zaprosił do siebie, ale niestety nie mogę zagwarantować supportu 24h oraz uptime-u 99.8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli zwiększysz budżet o połowę, łatwiej będzie zagrzać gdzieś miejsce na dłużej.. ewentualnie weź coś za tą kasę na pół roku... bo za 200zł / rok to tak nie wiem... szybko, ceppanel, SLA - wszystko full wypas ma być..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi, gdyby w DA było można bez problemu przypisać więcej domen do jednego katalogu to nie było by problemu...

 

Może tak, dlaczego chcesz się wynieść z prohostu?

 

Pierwszy post: "A teraz czemu chcę się przenieść z prohostu - wątpliwe naliczanie obciążenia CPU [wahanie się w ciągu miesiąca od 0.3895% do 9.9388% dziennie, mimo tego że cron wykonuje codziennie te same zadania, użytkownicy podobnie itp..], przez co brakuje mi tych kilku/kilkunastu punktów CPU."

 

Czyli moje aplikacje zużywają [??] ponad 3% zużycia procka, a jeden procent miesięcznie to koszt ~30zł netto / miesiąc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Wybacz nie zauważyłem :)

 

Jeśli chcesz, przetestuj konto u nas. Napisz na PW, mogę udzielić nawet 30 dni testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi, gdyby w DA było można bez problemu przypisać więcej domen do jednego katalogu to nie było by problemu...

 

Pewnie, że można.. używając wskaźników domen lub jak usługodawca dobry to zrobi symlink na życzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hekko tylko chciałbym żeby to działało tak jak w cpanelu,

odnośnie symlinka to już Vipower.pl mi to zaproponował tylko przy każdej nowej domenie będę musiał pisać do usługodawcy aby mi zrobił symlinka, a o wskaźnikach domen będę musiał poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać jeszcze dwa warunki które musi spełniać hosting:

+ moduł ionCube Loader

+ możliwość podpięcia wielu domen do jednego katalogu [bez użycia przekierowań niestety w Vipower.pl tego nie ma :/ ]

 

Na vipserv.org jest możliwość parkowania dowolnej ilości domen a także tworzenia własnych konfiguracji php.ini załączając ioncube loader, zend optimizer a nawet moduły z pecl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby w DA było można bez problemu przypisać więcej domen do jednego katalogu to nie było by problemu...

 

 

W DirectAdmin można normalnie, z poziomu użytkownika dodawać wiele domen wskazujących na jeden katalog. Nawet więcej - można od razu skonfigurować czy dana domena ma być aliasem czy wskaźnikiem. I wszystko automatycznie, bez konieczności angażowania supportu. Zainteresowanych zapraszam po indywidualne "HowTo" na PW (gratis, na koszt firmy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zwiększysz budżet o połowę, łatwiej będzie zagrzać gdzieś miejsce na dłużej.. ewentualnie weź coś za tą kasę na pół roku... bo za 200zł / rok to tak nie wiem... szybko, ceppanel, SLA - wszystko full wypas ma być..

 

A gdybym miał powiedzmy to 300zł / rok to co polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zużywam nie więcej niż 20GB / miesiąc.

Więc tak z 25-30 GB wystarczyło by w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zapoznaj się z ofertą konta www MediumPack+ w Hekko.pl.

W pakiecie za 170,80 zł brutto rocznie dostaniesz 6GB pojemności i 30GB transferu miesięcznego co

w zupełności zaspokoi Twoje potrzeby. W ciągu kilku dni wdrożymy oprogramowanie które zakończy erę

reloadów apache na wszystkich serwerach dzięki czemu, mam nadzieję, uptime wszystkich maszyn będzie

bliski 100% bez wyjątku.

 

W czasie testu będziesz mógł sprawdzić generowane obciążenie, udostępniamy statystyki.

 

Serwery zlokalizowane są w Polsce, w Gdańsku. Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej o infrastrukturze dzięki

której utrzymujemy łączność ze światem zapraszam do przejrzenia tej podstrony.

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, ale poszukiwania trwają dalej.

Testowałem różne oferty z DA, systemami autorskimi i jednak chciałbym zawęzić krąg poszukiwań do ofert z Cpanelem...

 

Jak na razie moim faworytem jest Netmark.pl, ma cpanel, niskie ceny, wszystko jak na razie działa tylko czy jest to firma godna uwagi na dłuższą metę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, ale poszukiwania trwają dalej.

Testowałem różne oferty z DA, systemami autorskimi i jednak chciałbym zawęzić krąg poszukiwań do ofert z Cpanelem...

A powiedz czemu akurat Cpanel skoro DA daje to samo również ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie moim faworytem jest Netmark.pl, ma cpanel, niskie ceny, wszystko jak na razie działa tylko czy jest to firma godna uwagi na dłuższą metę?

 

 

wg. mnie tak + serwery w szara.net więc jest git ;] , poszukaj opinii świeżych w internecie i zdecyduj się ;)

http://www.webhostin...pinia-netmarkpl

http://www.google.pl...lient=firefox-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hekko - przyzwyczajenia, przyzwyczajenia, przyzwyczajenia...

jarek - już szukałem i prawie żadnych nowych nie znalazłem, czyli świadczy dobre usługi albo świadczy je nielicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4ry giga to mało przyszłościowe [już prawie wykorzystuje to w całości], 6GB za drogo więc niestety odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×