Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomek_zwl

VSP wolniejszy od konta w Home.pl

Polecane posty

Konto Business Server w Home.pl nie było wystarczające dlatego zdecydowałem się na VPS w home.pl "Hosting dedykowany 50". Na obu kontach zainstalowałem ten sam skrypt wykorzystujący php+mysql+html

 

Jak się okazało Hosting dedykowany 50 jest dużo wolniejszy od konta które wcześniej używałem i konta które było 4x tańsze... co może być przyczyną ?

 

Testował ktoś Hosting dedykowany w home.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowałem popularne sklepy:

- prestashop

- oscommerce

 

Test za pomocą loadimpact.com

 

może warto zwrócić się z tymi uwagami do boku home? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że na współdzielonym zarzynałeś hosting i korzystałeś z większej mocy niż obecnie masz na dedykowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że na współdzielonym zarzynałeś hosting i korzystałeś z większej mocy niż obecnie masz na dedykowanym

 

Raczej nie dlatego

 

Na hostingu współdzielonym miałeś dostęp do całego procesora, przypuśćmy jest to 2,5Ghz

 

Na VPS natomiast może być ograniczenie użycia procesora do jakiejś tam wartości, np 1,5Ghz

 

Stad poczucie że VPS jest wolniejszy. Zamawiając VPS należy zwrócić uwagę na oferowaną w nim moc procesora.

 

VPS nie zawsze jest szybszy niż shared.

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Abstrahując już od faktu, że ten hosting dedykowany jest piekielnie drogi (ale nie wnikam, skoro autor wybrał, to musiał być zdecydowany), to nie wyobrażam sobie innej sytuacji, niż taka, że BOK home Ci to super uważnie opisze w pięknym e-mailu analizując zachowanie skryptu w stosunku do "pudełka", na którym siedzi(ał)...

bo chyba BOK home za 9 stów na 3 miechy nie zachowuje się tak jak przy stówie na rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×