Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
webmatt

poszukuje hostingu

Polecane posty

hej!

 

bardzo proszę o pomoc w doborze hostingu pod serwis z dużą bazą danych (1gb) dziennie odwiedza nas 8 000uniq

 

znajomi doradzają mi dreamhost argumentując brakiem awaryjności oraz niezawodnością- jedyna wada to troszkę wolno "chodzą"

 

czy możecie coś polecić???

pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

bardzo proszę o pomoc w doborze hostingu pod serwis z dużą bazą danych (1gb) dziennie odwiedza nas 8 000uniq

 

znajomi doradzają mi dreamhost argumentując brakiem awaryjności oraz niezawodnością- jedyna wada to troszkę wolno "chodzą"

 

czy możecie coś polecić???

pozdrawiam:)

 

 

w tym wypadku przydalby się minimum vps

 

napisz coś więcej, jakie jest zużycie transferu,

na czym jest oparta strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS fajna sprawa ale gorzej z jego administracją- nie znam się na tym:) a szkoda mi trochę pieniędzy na płacenie administratorowi:)

 

zużywam 35-40gb transferu miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS fajna sprawa ale gorzej z jego administracją- nie znam się na tym:) a szkoda mi trochę pieniędzy na płacenie administratorowi:)

 

zużywam 35-40gb transferu miesięcznie

 

Weź VPS zarządzany i nie masz problemu z tym. Masz już opłaconego administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz budżet ale może

 

  • Procesor: 3 Ghz
  • Pamięć RAM (gwarantowana): 2048 MB
  • Pamięć RAM (maksymalna): 3072 MB
  • Dysk twardy: 250GB
  • Transfer: 1000 GB/mies
  • Adres IP: 1 szt.
  • Niski ping: IP do testów 193.218.154.88
  • Dostęp do konta root (ssh)

149 PLN/mies.

 

Myślę że spokojnie sobie poradzi z taką bazą i ilością.

W cenę wliczona jest obsługa administratora.

 

Lub jeżeli to za dużo to może coś innego z naszej oferty

http://logout.pl

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam:)

 

myślę ze takie parametry by mi wystarczyły:

 

procesor: 2Ghz

transfer: 50gb/msc

gwarantowany ram: 1024mb

pojemność: 20gb

administracja wliczona w cenę

 

zapraszam do przesyłania swoich ofert

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam:)

 

myślę ze takie parametry by mi wystarczyły:

 

procesor: 2Ghz

transfer: 50gb/msc

gwarantowany ram: 1024mb

pojemność: 20gb

administracja wliczona w cenę

 

zapraszam do przesyłania swoich ofert

pozdrawiam

 

No i nadal nie podałeś widełek cenowych ;)

 

Serwer z pełna administracją przez cały okres dzierżawy, pomoc ticket, chat, telefon. Monitoring przez 24/dobę.

 

Darmowy WHM/cPanel, Fantastico oraz RVSKIN oraz możliwość otrzymania darmowej licencji WHMAutopilot lub Clientexec na nasz serwer.

 

http://mzone.pl/vps.html

 

VPSUK512 serwery w UK (opcja trzecia).

Masz tam gwarantowane 512 MB (burst 1024MB), nie ma problemu jednak z przygotowanie oferty z większym RAM, cena jednak będzie troszkę wyższa.

 

Serwer umieszczony w DC na terenie USA jest troszkę tańszy (zgłoszenie indywidualne nie jest widoczny na stronie www).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam:)

 

myślę ze takie parametry by mi wystarczyły:

 

procesor: 2Ghz

transfer: 50gb/msc

gwarantowany ram: 1024mb

 

Masz bazę wielkości gwarantowanego ramu, gdzie chcesz ją zmieścić, przecież nie chcesz dla każdego usera mielić po dysku prawda?

8 tys unikalnych na takiej duzej bazie, nie sądzę że 2Ghz wystarczą bo gdyby tak było siedziałyś dalej na shared, a nie szukał alternatywy

 

Pozdrawiam,

TG

 

webmatt nie podał widełek cenowych a TG już mu dajesz ofertę ;) ?

 

 

Bo widzisz klient ma precyzyjne wymagnia i widełkami cenowymi ich się nie zmieni, rozmiaru bazy nie przeskoczysz ani unikalnych nie zmniejszysz niskim budzetem :P

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz bazę wielkości gwarantowanego ramu, gdzie chcesz ją zmieścić, przecież nie chcesz dla każdego usera mielić po dysku prawda?

8 tys unikalnych na takiej duzej bazie, nie sądzę że 2Ghz wystarczą bo gdyby tak było siedziałyś dalej na shared, a nie szukał alternatywy

...i Twoja firma ma "consulting" w nazwie? Z powyższej wypowiedzi można wywnioskować, że albo nie masz pojęcia o czym piszesz albo wciskasz na siłę rozwiązania, których klient nie potrzebuje. Wstyd.

 

Bo widzisz klient ma precyzyjne wymagnia i widełkami cenowymi ich się nie zmieni, rozmiaru bazy nie przeskoczysz ani unikalnych nie zmniejszysz niskim budzetem ;)
Tyle tylko, że Twoja oferta ma się nijak do jego wymagań... Przecież jego strona nie generuje nawet 1 zapytania na sekundę i powinna spokojnie działać nawet na małym VPS'ie...

 

Poza tym jak można "doradzać" komuś jakiego sprzęt potrzebuje, jeżeli nie wiadomo w jakiej technologii wykonana jest strona, jakie obciążenie generuje, ile zapytań do bazy generuje każda odsłona, jakie metody cache'owania zastosowano, itp, itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...i Twoja firma ma "consulting" w nazwie? Z powyższej wypowiedzi można wywnioskować, że albo nie masz pojęcia o czym piszesz albo wciskasz na siłę rozwiązania, których klient nie potrzebuje. Wstyd.

Heh, zaraz zobaczysz ocb bo sam nie kumasz

 

Tyle tylko, że Twoja oferta ma się nijak do jego wymagań... Przecież jego strona nie generuje nawet 1 zapytania na sekundę i powinna spokojnie działać nawet na małym VPS'ie...

Obliczyleś to na podstawie uniknych? Skąd wiesz ile unikalna osoba wykonuje zapytań do bazy ile pobiera grafiki ile otwiera stron?

8 Tys unikalnych to moze dawac nawet do 200 osób w szczycie jednocześnie, przecież nie rozkłada się to równo w czasie.

 

Ale niech będzie tylko 10 osób i każda odwołuje się do bazy danych, ktora w całości nie zmieści się w pamięci, to co mysql wtedy zrobi? Będzie szukał rekordów po dysku. Pytanie czy pracowałeś kiedyś z takimi "dużymi" bazami? Śmiem twierdzić że nie.

Na VPSie jeden klient znacznie obciążąjący dysk może wpływać na innych użytkowników, stąd ostrożne założenie, że cała baza powinna zmieścić się w buforze pamięci w celu zmniejszenia IO.

 

Widziałem już próby wrzucania takich serwisów na najtańsze vpsy i myślę, że mam trochę doświadczenia, mniemam, że zabierając głos też administrujesz serwerem gdzie są vpsy? Czy tylko tak dywagujesz bo Ci sie wydaje?

 

Nie zarzucaj innym braku wiedzy skoro sam nie masz danych wystarczajacych do potwierdzenia swojej tezy.

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej:)

 

sprawdziłem statystyki zapytań do bazy:

dziennie średnio połączeń 33 000 i 110 000 zapytań(Queries)

 

bazę mam od 2007 więc trochę można by ją odchudzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, zaraz zobaczysz ocb bo sam nie kumasz
Wyobraź sobie, że wiem o co biega i podtrzymuję to co wcześniej napisałem.

 

Ale niech będzie tylko 10 osób i każda odwołuje się do bazy danych, ktora w całości nie zmieści się w pamięci, to co mysql wtedy zrobi? Będzie szukał rekordów po dysku
Zdajesz sobie sprawę z tego, że bardzo mało prawdopodobne jest to aby każde zapytanie czytało całą zawartość bazy danych? Przypuszczam, że mniej niż 20% zawartości będzie czytane więcej niż raz dziennie...

 

Pytanie czy pracowałeś kiedyś z takimi "dużymi" bazami? Śmiem twierdzić że nie.
Akurat nie trafiłeś, bo pracowałem z dużymi bazami... A 1GB bynajmniej dużą bazą nie jest ;)

 

Nie zarzucaj innym braku wiedzy skoro sam nie masz danych wystarczajacych do potwierdzenia swojej tezy.
Żeby nie było niedomówień, nie ma żadnej "mojej tezy", napisałem, że jego strona powinna działać na małym VPS'ie, bo w ogólności powinna... Nie jestem takim hipokrytą, żeby doradzać komuś konkretne rozwiązanie, w tym samym poście, w którym piszę o nieznajomości budowy jego strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej:)

 

sprawdziłem statystyki zapytań do bazy:

dziennie średnio połączeń 33 000 i 110 000 zapytań(Queries)

 

bazę mam od 2007 więc trochę można by ją odchudzić:P

 

Chyba będziesz to musiał przetestować ;) , żadna kula Ci tego nie powie :)

Zacznij od oszczędności i odchdzenia bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie trafiłeś, bo pracowałem z dużymi bazami... A 1GB bynajmniej dużą bazą nie jest :P

Umiemy czytać znaki inerpunkcyjne? Z jakiegoś powodu są tam cudzysłowy prawda? ;)

 

Żeby nie było niedomówień, nie ma żadnej "mojej tezy", napisałem, że jego strona powinna działać na małym VPS'ie, bo w ogólności powinna... Nie jestem takim hipokrytą, żeby doradzać komuś konkretne rozwiązanie, w tym samym poście, w którym piszę o nieznajomości budowy jego strony...

 

Wiemy co to jest teza?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Teza

 

Skonczmy jednak ta sprzeczke, każdy i tak oceni

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×