Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rafal-r

Hosting dla portalu auto-moto

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w doborze serwera.

 

Aktualnie korzystam z dedyka, ale uważam że aż taki serwer nie jest mi potrzebny, a chciałbym zejść z kosztów...

 

Posiadam kilka portali. Jeden z nich posiada ok 5 tys uu/dobę i ok 25 tys pv/dobę. jest to strona motoryzacyjna/legalna. Na ten portal potrzebuję 10gb miejsca. Transferu nie wiem ile zużywam bo teraz mam "unlimited" :-] Głowny kontent to zdjecia i treść, grubszych plików do pobrania nie ma.

 

Inne portale mają oglądalność rzędu 100-200 uu/dobę, ale potrzebują ok 50 GB na dysku.

 

 

Chciałbym aby wszystko było na jednym serwerze, ale nie znalazłem firmy który dałaby mi taki złoty środek - z duża ilością miejsca i niską ceną.

 

Może tą jedną stronę wrzucić na jeden serwer, a kilka innych stron na drugi?

Macie jakieś propozycje? Ważne aby support był na poziomie, no i żeby ta firma była raczej zaufana, zasłużona - żeby nie była firma krzak :-)

 

Kwota jaką chciałym przeznaczyć to do 100zł/miesiąc.

 

Z góry dzięi za pomoc. Pozdrawiam, Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w doborze serwera.

 

Aktualnie korzystam z dedyka, ale uważam że aż taki serwer nie jest mi potrzebny, a chciałbym zejść z kosztów...

 

Posiadam kilka portali. Jeden z nich posiada ok 5 tys uu/dobę i ok 25 tys pv/dobę. jest to strona motoryzacyjna/legalna. Na ten portal potrzebuję 10gb miejsca. Transferu nie wiem ile zużywam bo teraz mam "unlimited" :-] Głowny kontent to zdjecia i treść, grubszych plików do pobrania nie ma.

 

Inne portale mają oglądalność rzędu 100-200 uu/dobę, ale potrzebują ok 50 GB na dysku.

 

 

Chciałbym aby wszystko było na jednym serwerze, ale nie znalazłem firmy który dałaby mi taki złoty środek - z duża ilością miejsca i niską ceną.

 

Może tą jedną stronę wrzucić na jeden serwer, a kilka innych stron na drugi?

Macie jakieś propozycje? Ważne aby support był na poziomie, no i żeby ta firma była raczej zaufana, zasłużona - żeby nie była firma krzak :-)

 

Kwota jaką chciałym przeznaczyć to do 100zł/miesiąc.

 

Z góry dzięi za pomoc. Pozdrawiam, Rafał

 

Jeżeli jest to kilka serwisów dobry VPS powinien wystarczyć:

 

http://mzone.pl/vps.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Rozrzucić po zwykłych hostingach i przy odrobinie szczęścia wyjdzie ułamek ceny. Podstawą jest sprawdzenie obciążenia serwera i transferu (na pewno w statystykach do dedyka powinno coś być).

 

Te 5000 unikalnych użytkowników to może być mało i dużo, co to za skrypt na którym jest strona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się VPS od serwera wirtualnego?

Tym czym HDD od twardego dysku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:-) dzieki :-P heh

 

Waszym zdaniem ten OVH się nadaje czy średnio?

 

Home.pl ma chyba niezłą ofertą z tym że pojemność to 30GB (Business Server Pro).

 

Preferuję raczej te "pospolite" firmy, ale możliwe że te bardziej "egzotyczne" są lepsze...

 

Chciałbym podjąć decyzję raz, a porządnie - żeby nie przenosić non stop plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS to serwer na którym ma Pan dostęp z poziomu roota i może instalować co dusza zapragnie... ma Pan też wydzieloną pamięć ram, procesor etc. etc.

Na wirtualnym nie ma Pan takiej możliwości i używa gotowego przystosowanego konta www do danego celu.

 

Ciekawe, a ja zawsze myślałem że VPS to skrót od "Virtual Private Server" czyli "wirtualny serwer prywatny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie jakieś propozycje? Może być VPS - z tego co się orientowałem to w 150zł/mc powinienem się wyrobić. Tylko pytanie - jaka firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Preferuję raczej te "pospolite" firmy, ale możliwe że te bardziej "egzotyczne" są lepsze...

Egzotyczne to takie małe, tak ;) ?

 

np. u nas, możesz zadzwonić, i dogadać się bez problemu co do ceny, obciążenia itp.

w "pospolitych" firmach, jeśli dzwonisz to nie do "kierownika", a konsultanta który nic specjalnego zaoferować nie może (tylko to, co ma wyznaczone "z góry")...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie jakieś propozycje? Może być VPS - z tego co się orientowałem to w 150zł/mc powinienem się wyrobić. Tylko pytanie - jaka firma?

 

Zarządzany czy też nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas oferujemy taki hosting "szyty na miarę", co do ceny to będzie to w Pańskim zasięgu oraz 30 darmowych dni testowych. Jeśli interesuje Pana oferta

prosimy o kontakt pod http://newrails.pl/site/mains/kontakt wtedy możemy się porozumieć.

 

cpanel, php, mysql, postgresql

 

pozdrawiam

 

Zarządzany czy też nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas oferujemy taki hosting "szyty na miarę", co do ceny to będzie to w Pańskim zasięgu oraz 30 darmowych dni testowych. Jeśli interesuje Pana oferta

prosimy o kontakt pod http://newrails.pl/site/mains/kontakt wtedy możemy się porozumieć.

 

cpanel, php, mysql, postgresql

 

pozdrawiam

 

 

 

To nie mój hosting ale zapytanie względem podobnego tematu jakiś czas temu. Konto pierwsze u nich miałem w 2007 ale już mam tyle projektów, że chciałbym mieć resellera + jakiś bonus;) Zakładanie serwera się nie opłaca czasowo jak się ma firmę niespezjalizowaną w hostingu - raz próbowałem z RORem ale poległem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×