Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
3kbusiness

Serwer dedykowany pod portal

Polecane posty

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Potrzebuje waszej pomocy, drodzy forumowicze. Otóż, wstyczniu chcę ruszyć z dużym projektem w sieci – jest to portal tematyczny,pierwszy taki w Polsce.

Rozważałem jego uruchomienie na początku korzystając z hostingu jednej zpopularnych firm w Polsce. Jednak po przeanalizowaniu aspektów technicznych,jak i rozmowie z przedstawicielami firm np. kei.pl czy Home.pl, zostałempoinformowany, że nie ma sensu inwestować w hosting (limit połączeń do bazy,liczne ograniczenia itd.) – najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie zserwera dedykowanego, ze względu na duże możliwości konfiguracyjne itp.

 

Ogólnie od strony technicznej wygląda to tak:

Portal uruchomiony na Joomla 1.5 z bardzo dużą ilością treści.

Być może zostanie również uruchomione forum np. phpBB3.

Celem jest uzyskanie w ciągu pierwszych 3 miesięcy ok. 15 000 –20 000 aktywnych użytkowników portalu (nie mam na myśli liczby unikatowychodwiedzić, ale użytkowników, którzy będą regularnie korzystać z usług jakiebędzie oferował portal).

 

Niestety budżet na uruchomienie portalu, już w tej chwili wygląda kiepsko,ponieważ zostały pokryte inne koszta (np. przygotowanie reklamy wogólnopolskich stacjach radiowych itp.)<BR style="mso-special-character:line-break"><BR style="mso-special-character:line-break">

 

Udało mi się, znaleźć sponsora, który zaoferowałzasponsorowanie serwera dedykowanego ulokowanego w Polsce. Myślę że jest todobre rozwiązanie, natomiast nie wiem jakie parametry powinien mieć ten serweri tutaj jest moje pytanie, skierowane do was. Jakbyście mogli pomóc mi określićparametry serwera (procesor, pamięć ram, łącze itp.)

 

Ogólnie myślę, że dysk o pojemności 250GB starczy. Nie wiem jakiego potrzebujeprocesora i ile pamięci ram. Natomiast z łączem wygląda to tak: 100mbps zlimitem 100GB/mc + 1,5zł za każde 1 gb, lub 10mbps bez limitu transferu.  

 

Rozważałem jeszcze ofertę serwerów dedykowanych dwóch firm,a mianowicie ovh.pl i hetzner.de – co o tym myślicie ?

 

 

 

Potrzebuje pomocy bardzo pilnie.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy te 10mbps to nie za słabe łącze ?

 

Suma sumarum, daje nam to 80 użytkowników przy prędkości 128kbps na użytkownika (tj. znając życie ok. 10kb/s).

 

 

 

 

No i jakie paramtery musi mieć ten serwer, ponieważ nie wiem jakie firma powinna mi zamontować w sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wyłania się trochę dziwny obraz Twojego projektu. Z jednej strony zapewne niemałe pieniądze pójdą na reklamę, z drugiej zaś wygląda na to, że za takim projektem nie stoi nikt, kto by się znał na technicznej stronie przedsięwzięcia.

 

Hetzner i OVH to tanie serwerownie, ale obie mogą zaoferować maszyny, które powinny dać radę uciągnąć Twój serwis. Oczywiście bez bardziej szczegółowej wiedzy o projekcie to po części wróżenie z fusów. Faktem jest, że nie oferują one rozbudowy sprzętu, ale też ich ceny są na tyle niskie, że na dzień dobry możesz sobie wydzierżawić mocną maszynę, która bez rozbudowy powinna pociągnąć Twój projekt przez dłuższy czas. Wbrew temu co pisze Damian, brak możliwości rozbudowy nie dyskwalifikuje oferty do poważnych zastosowań. Jednej maszyny nie można rozbudowywać w nieskończoność, więc prędzej czy później i tak musiałbyś dostawiać kolejne. Podobnie ma się kwestia reakcji na awarie i pomocy technicznej. OVH akurat nie słynie z dobrej obsługi klienta, ale bez problemu znajdziesz zagraniczną serwerownię, w której obsługa będzie na prawie każde Twoje skinienie. Oczywiście za taki luksus się odpowiednio płaci.

 

Reasumując: na Twoim miejscu szukałbym serwera z czterordzeniowym procesorem, minimum 4 GB RAM-u (lepiej 8 GB) i pakietem ruchu minimum 800 GB na łączu 100 Mb/s. Szacunki są może trochę na wyrost, ale jeśli projekt będzie tak udany jak zapowiadasz to ten zapas dość szybko się przyda. Jeśli budżet pozwala Ci na dzierżawę serwera o takich parametrach w porządnej firmie w Polsce to bierz śmiało - będziesz zadowolony. Jeśli jednak chciałbyś płacić poniżej 1000 zł miesięcznie to spróbuj którejś z zagranicznych firm, jak będziesz miał szczęście to nawet w OVH będzie Ci dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Potrzebuje waszej pomocy, drodzy forumowicze. Otóż, wstyczniu chcę ruszyć z dużym projektem w sieci – jest to portal tematyczny,pierwszy taki w Polsce.

Rozważałem jego uruchomienie na początku korzystając z hostingu jednej zpopularnych firm w Polsce. Jednak po przeanalizowaniu aspektów technicznych,jak i rozmowie z przedstawicielami firm np. kei.pl czy Home.pl, zostałempoinformowany, że nie ma sensu inwestować w hosting (limit połączeń do bazy,liczne ograniczenia itd.) – najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie zserwera dedykowanego, ze względu na duże możliwości konfiguracyjne itp.

 

Ogólnie od strony technicznej wygląda to tak:

Portal uruchomiony na Joomla 1.5 z bardzo dużą ilością treści.

Być może zostanie również uruchomione forum np. phpBB3.

Celem jest uzyskanie w ciągu pierwszych 3 miesięcy ok. 15 000 –20 000 aktywnych użytkowników portalu (nie mam na myśli liczby unikatowychodwiedzić, ale użytkowników, którzy będą regularnie korzystać z usług jakiebędzie oferował portal).

 

Niestety budżet na uruchomienie portalu, już w tej chwili wygląda kiepsko,ponieważ zostały pokryte inne koszta (np. przygotowanie reklamy wogólnopolskich stacjach radiowych itp.)

 

Udało mi się, znaleźć sponsora, który zaoferowałzasponsorowanie serwera dedykowanego ulokowanego w Polsce. Myślę że jest todobre rozwiązanie, natomiast nie wiem jakie parametry powinien mieć ten serweri tutaj jest moje pytanie, skierowane do was. Jakbyście mogli pomóc mi określićparametry serwera (procesor, pamięć ram, łącze itp.)

 

Ogólnie myślę, że dysk o pojemności 250GB starczy. Nie wiem jakiego potrzebujeprocesora i ile pamięci ram. Natomiast z łączem wygląda to tak: 100mbps zlimitem 100GB/mc + 1,5zł za każde 1 gb, lub 10mbps bez limitu transferu.

 

Rozważałem jeszcze ofertę serwerów dedykowanych dwóch firm,a mianowicie ovh.pl i hetzner.de – co o tym myślicie ?

 

 

 

Potrzebuje pomocy bardzo pilnie.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje

 

 

 

 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego co napisałeś. Otwierasz duży projekt przeznczając dużą sumę na reklamę i prepagowanie projektu w sieci, jednak nie masz pieniędzy na rzecz najważniejszą którą jest serwer. Wydaje mi się, ż w tym przypadku realcja powinna być dokładnie odwrotna.

Znalazłeś sponsora, jednak uprzedź go o kosztach utrzymania takiego serwera, które nie będą małe w żadnej firmie i będziesz z czasem musiał zpłacić dodatkowe pieniądze za dodatki w postaci transferu dysku itp. Jak już wyżej napisano, nie każdy serwer da się rozbudować wg twoich potrzeb, jednak zawsze jest możliwa kolokacja i umieszczenie tam swojego serwera.

Serwery w OVH oraz Hetzner to dobry wybór moim zdaniem przy niepewnym budżecie na projekt. Obie firmy mają ogromne zaplecze i część usługodawców hostingu korzysta z ich serwerów, więc to mówi samo za siebie.

Firmy z którymi rozmawiałeś na temat parametrów technicznych powiedziały Ci prawdę, taki serwis można utrzymać tylko na serwerze dedykowanym, jednak nikt nie będzie Ci w stanie obliczyć dokładnie parametrów serwera. To musisz sprawdzic już w praktyce.

Jeśli nie masz pełnego budżetu, weź taki na który Ciebie stać (jednak z min. 4GB RAM) i Twojego sponsora (najtaniej będzie chyba w OVH) i módl się, aby serwis przynosił zyski w krótkim czasie. Pamiętaj, że przy usługach hostingowych ważna jest terminowość opłat za usługę, nikt nie będzie Tobie przedłużał terminów płatności. Mała wpadka finasowa i Twój serwis będzie zablokowany przez providera.

Kolejna rzecz, serwery ulokowane w Polsce są znacznie droższe niż te umieszczone w DC zagranicznych, gdzie w zasadzie za tą samą cenę możesz otrzymać serwer zarządzany już z obsługa administratora. Jest to pomocje, jeśli nie znasz się na administracji takich serwerów dedykowanych gdzie będziesz musiał płacić dodatkowe pieniądze za administrację serwisu lub zatrudnić stałego administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam serwer i jego sponsora wygląda to tak: 

Sponsorem jest firma hostingowa, która jest w stanie zasponsorować dowolny serwer dedykowany ze swojej oferty na 3-5 miesięcy, bez zobowiązań - czyli jeśli projekt wypali, późniejszy koszt jaki będe musiał ponieść miesięcznie to ok. 500-600 zł. Dlatego też, tutaj raczej nie powinienem się martwić, o problemy z płatnościami, a jeśli chodzi o administrację serwera - również ze strony firmy. 

 

 

Jednak zastanawiam się w dalszym ciągu jak to wygląda z tymi 10mbps - czy to wystarczy, no i oczywiście czy nie lepiej będzie mi skorzystać z usług zagranicznego hostingowca i serwera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam serwer i jego sponsora wygląda to tak:

Sponsorem jest firma hostingowa, która jest w stanie zasponsorować dowolny serwer dedykowany ze swojej oferty na 3-5 miesięcy, bez zobowiązań - czyli jeśli projekt wypali, późniejszy koszt jaki będe musiał ponieść miesięcznie to ok. 500-600 zł. Dlatego też, tutaj raczej nie powinienem się martwić, o problemy z płatnościami, a jeśli chodzi o administrację serwera - również ze strony firmy.

 

 

Jednak zastanawiam się w dalszym ciągu jak to wygląda z tymi 10mbps - czy to wystarczy, no i oczywiście czy nie lepiej będzie mi skorzystać z usług zagranicznego hostingowca i serwera.

 

 

 

 

 

 

Jeśli tak, to wtedy raczej spokojnie, jednak nie liczyłbym, aby Ci dali najlepszą maszynę i super łącze które mogą sprzedać.

Poproś o najlepsze łącze z ich oferty, nic więcej nie możesz zrobić skoro to serwer sponsorowany.

No i naprawdę chwalebne sposoring dedyka na 5 miesięcy beż żadnych warunków z ich strony.

Za troszke więcej niż 600 złotych miesięcznie masz u nas serwer zarządzany zlokalizowany w UK, pomoc przez 24 h. Napisz na PW to przygotuje Ci ofertę jakbyś chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MZone Group

 

§ 3Sygnatura (podpis):

§ 3.1 Podpis powinien mieć maksymalnie cztery linijki tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak zastanawiam się w dalszym ciągu jak to wygląda z tymi 10mbps - czy to wystarczy, no i oczywiście czy nie lepiej będzie mi skorzystać z usług zagranicznego hostingowca i serwera. 

 

Moim zdaniem 10 Mb/s to za mało jak na przewidywaną przez Ciebie liczbę użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ovh.pl - Swoja droga pamietaj o adminie, ktory ci to wszystko ladnie skonfiguruje pod potrzeby tego portalu.

 

 

Ps. Jesli nie masz doswiadczenia w tego typu projektach(a chyba nie masz) to odpusc sobie to odrazu. Nie stracisz pieniedzy i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce, serwery "łącza" są jeszcze stosunkowo drogie i nieopłacalne moim zdaniem,

rozejrzyj się za granicą, wspomniałeś o OVH i Hetzner,

na twoim miejscu wybrałbym raczej Hetzner, na projekt który przedstawiłeś

musisz mieć minimum port 100mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Przede wszystkim poszukaj rozsądnego doradcę / admina, który pomoże z doborem sprzętu. Jeśli sponsor zaproponował serwer dedykowany to proszę wkleić tutaj co On proponuje jako konfiguracja, a my chętnie ocenimy. Warto byłoby znać informację jakie są koszty miesięcznie po tych 5 miesiącach i czy uwzględniają opiekę administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witamy wszystkich użytkowników Webhostingtalk.pl

 

Proszę pamiętać o fakcie, że z serwerem dedykowanym jest jak z bolidem formuły jeden...Może mieć fantastyczne wyniki, ale musi być prowadzony przez profesjonalnego i wyszkolonego kierowcę, w innym wypadku skończy się to katastrofą!

 

Pozwolę sobie zacytować fragment naszej oferty dotyczącej konfiguracji oraz obsługi serwerów dedykowanych.

 

Zachęcamy do kontaktu wszystkie firmy, które chciałby zapomnieć o problemach związanych z konfiguracją oraz utrzymaniem serwerów dedykowanych oraz serwerów RPS.

 

Jeśli tworzą lub prowadzą Państwo:

 

- popularny serwis WWW (serwisy społecznościowe, portale, serwisy gromadzące zdjęcia i multimedia lub udostępniające widgety)

- aplikacje udostępniane w modelu SaaS (Software as a Service)

- firmę hostingową oferującą nie tylko hosting WWW i poczty, ale również hostowanie aplikacji tworzonych w Javie, Pythonie lub Ruby on Rails

 

… to z pewnością zadawali sobie Państwo pytania:

 

- W jaki sposób skalować serwis?

- Jak zapewnić wysoką jakość usług coraz większej liczbie użytkowników?

- Jak utrzymać jednocześnie rozsądny poziom wydatków?

 

Ważne jest znalezienie i skuteczne wdrożenie rozwiązania. Skutki eksperymentowania i testowania różnych opcji na działającym produkcyjnie serwisie mogą być niezwykle kosztowne.

 

Chcesz budować szybsze i większe serwisy? Skontaktuj się z nami — pomożemy Ci robić to efektywnie!

 

Pomożemy znaleźć odpowiedzi między innymi na poniższe pytania:

 

- Czy serwery będą w stanie obsłużyć zwiększony ruch, jeśli link do niego pojawi się na popularnym portalu albo na Wykop.pl?

- Co się stanie, jeśli z serwisu będzie korzystało coraz więcej i więcej użytkowników?

- Jakie rozwiązania i technologie wybrać, mając ograniczony budżet?

- Czy serwis powinien być hostowany w firmie hostingowej, powinniśmy kupić VPSa/RPSa czy też serwer dedykowany?

- W jakim centrum danych (data center) powinny znajdować się nasze serwery?

- Jakich serwerów i systemów operacyjnych użyć?

- Co się stanie w przypadku awarii? Czy serwis przestanie działać? Czy utracimy dane?

- Jak poprawić wydajność aplikacji?

- Czy nasze oprogramowanie jest skalowalne?

-Jak skonfigurować system cache'ujący?

- W jaki sposób monitorować dostępność i niezawodność serwerów i usług?

- Jak zabezpieczyć się przed awarią? Jak stworzyć system wysokiej dostępności?

- Jak obsługiwać sesje użytkowników na rozproszonych serwerach?

 

Pytania brzmią znajomo? Skontaktuj się z nami — pomożemy znaleźć odpowiedzi!

 

Technologie, w których się specjalizujemy i które polecamy:

 

- system operacyjny: Linux, dystrybucje Debian GNU/Linux, CentOS oraz RedHat Enterprise Linux

- serwery WWW: Apache, nginx, lighttpd

- serwery baz danych: MySQL (natywna replikacja i NDB cluster), Postgresql (replikacja przez Slony)

- silniki indeksujące (SQL): Sphinx

- serwery proxy (reverse proxy): Squid, Perlbal

- serwery cache: Memcached

- Amazon Web Services: Amazon Simple Storage Service (Amazon S3), Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2)

- … i wiele innych

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

 

Pewnie zadają sobie Państwo kim jesteśmy...

 

Nasz zespół to wykwalifikowani profesjonaliści specjalizujący się w zagadnieniach bezpieczeństwa informacji i systemów komputerowych. Zdobyli oni doświadczenie w firmach internetowych, informatycznych, jak również zajmujących się doradztwem i finansami.

 

Współpracujemy nie tylko z ekspertami z zakresu bezpieczeństwa IT. Są wśród nas są również radcy prawni, projektanci oprogramowania i menadżerowie projektów. Dzięki temu w krótkim czasie jesteśmy w stanie zaangażować do realizacji projektów właściwych specjalistów i podjąć się ich kompleksowej realizacji.

 

Rozwijamy się i pogłębiamy naszą wiedzę, co potwierdzają otrzymywane certyfikaty, takich firm jak Cisco oraz Microsoft.

 

W skład każdej oferty wchodzi:

- szczegółowa wycena

- umowa na instalację//konfigurację serwera

- umowa o świadczenie usługi administracji serwerem GNU\Linux lub innym

- umowa o zachowaniu poufności

- gwarantowany czas reakcji oraz SLA, zależne od wykupionego pakietu wsparcia technicznego.

 

Za każdą usługę wystawiamy fakturę VAT.

 

Dane kontaktowe:

Aboo Technology

ul. Krakowskie Przedmieście 242, 32-087 Zielonki

Szczegółowa oferta

Kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×