Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ArekJ

Dedyk w LiveNet vs. RPS w OVH.

Polecane posty

Witam.

Mam dość spory problem, ponieważ nie wiem który z tych dwóch serwerów zakupić:

- Dedyk w LiveNet (host.Basic: AMD Athlon 3200+, 1GB DDR, 80GB, 2000GB/100Mbps)

- RPS w OVH (RPS III Premium: AMD Athlon 64 2x1.9, 2GB DDR2, 20GB, no limit/100Mbps)

OVH jest tańsze i ma lepsze parametry(procek + ram + bez limitu transferu), ale niestety posiada ograniczenią prędkość przepływu do 4MB/s.

Serwer jest pod grę internetową, grafika pobiera się raz i waży do 2MB.

Proszę o opinię, który z tych 2 serwerów byłby lepszy, ponieważ nie znam się za bardzo na tym.

Z góry dzięki.

ArekJ

 

P.S. Adresy:

http://livenet.pl/serwery-dedykowane.php

http://www.ovh.pl/produkty/rps3.xml

 

Jeżeli potrzeba jeszcze więcej informacji to proszę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to pod grę w takim razie nie będzie problemu z dyskiem sieciowy, więc RPS wydaje się słuszny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to nie nazywaj RPSa z OVH dedykiem, gdyż jako tako on takowym nie jest, bo jedna część nie znajduje się fizycznie z maszynie (dysk sieciowy), stąd taka a nie inna cena.

Dodatkowo, limit transferu w Livenecie jako tako nie istnieje, gdyż nie chce się go nikomu sprawdzać, a w OVH za to istnieje, z tym, że napisano to małym druczkiem, po przekroczeniu jesteś automatycznie przełączany na łącze 10Mbps.

Dodatkowo nie zapomnij o pingach, do Livenetu średni będzie ok. 20-25, a do OVH ok. 50 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to nie nazywaj RPSa z OVH dedykiem, gdyż jako tako on takowym nie jest, bo jedna część nie znajduje się fizycznie z maszynie (dysk sieciowy), stąd taka a nie inna cena.

Dodatkowo, limit transferu w Livenecie jako tako nie istnieje, gdyż nie chce się go nikomu sprawdzać, a w OVH za to istnieje, z tym, że napisano to małym druczkiem, po przekroczeniu jesteś automatycznie przełączany na łącze 10Mbps.

Dodatkowo nie zapomnij o pingach, do Livenetu średni będzie ok. 20-25, a do OVH ok. 50 :)

 

Zapomniałem napisać, że gra jest to gra viaWWW czyli przez przeglądarkę - ping nie ma dla mnie dużego znaczenia w tym momencie. Czyli pod taką grę lepiej by było tego dedyka wziąć jeśli OVH jednak posiada ten limit?

 

P.S. Gdzie nazwałem RPSa dedykiem? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie wybrałbym RPS-a, jego wydajność nie jest zachwycająca, zwłaszcza przy wykorzystaniu dużych baz danych, te dyski sieciowe to wogóle nieporozumienie jest.

RPS nadaje się na małe strony,streaming,torrent itp

może weź sobie jakiegoś dobrego vps-a lub jak wolisz dedyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kriss83 Uważasz, że ten dedyk by się nadał? Nie znam się na serwerach dedykowanych i nie mam pojęcia jak bardzo moja gra może obciążać. W tym momencie stoi na serwerze znajomego 4x2.6GHz, 4GB ramu, też w LiveNecie i na pytanie jak bardzo obciążam ten serwer dowiaduję się, że w ogóle, czyli wnioskując można stwierdzić iż ten dedyk host.Basic wystarczy. Może się orientujesz, albo ktoś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPSy nie mają limitu transferu (a to obcięcie łącza do 10 mbits jest przy dedykach z oferty ovh i z oferty kimsufi). Są trzy "poziomy" transferu do dysku SAN: Standard (1MB/s), Premium (4MB/s), Business (10MB/s). Oczywiście odpowiednio płatne.

Wszystko zależy od obciążenia jakie będzie generowała gra, ilość zapytań do bazy, itp. Możesz zacząć od transferu Standard, a potem w miare potrzeb zwiększyć do np Premium

 

#edit:

 

co to znaczy że wogóle nie obciąża? wogóle nie chodzi gra czy jak?

tak jak napisał kriss83, przy większych bazach może zacząć zamulać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kriss83 Uważasz, że ten dedyk by się nadał? Nie znam się na serwerach dedykowanych i nie mam pojęcia jak bardzo moja gra może obciążać. W tym momencie stoi na serwerze znajomego 4x2.6GHz, 4GB ramu, też w LiveNecie i na pytanie jak bardzo obciążam ten serwer dowiaduję się, że w ogóle, czyli wnioskując można stwierdzić iż ten dedyk host.Basic wystarczy. Może się orientujesz, albo ktoś inny?

 

ten z livenet spokojnie wystarczy, ale także i vps bez problemu to uciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obciąża było napisane w sensie, że nie jest to zauważalne.

Zapytania do bazy to od 6 do 8 na odświeżenie strony. Strona jest odświeżana 50-100 tys. razy dziennie, zależy tak na prawdę od dnia, bo grają w to młode, uczące się osoby.

RPSa jeżeli już to rozpatruję tylko w wersji III Premium, czyli 4MB/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obciąża było napisane w sensie, że nie jest to zauważalne.

Zapytania do bazy to od 6 do 8 na odświeżenie strony. Strona jest odświeżana 50-100 tys. razy dziennie, zależy tak na prawdę od dnia, bo grają w to młode, uczące się osoby.

RPSa jeżeli już to rozpatruję tylko w wersji III Premium, czyli 4MB/s

 

 

to RPS III z opcja premium wyniesie cie 119 zl,

odrazu ci powiem ze wydajniejszy bedzie najtańszy dedyk kimsufi z ovh w tej samej cenie. I z normalnym dyskiem 500GB , a nie sciowym wynalazkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

119zł + 22% VAT czyli 146.28 o o ile się nie mylę.

Do tego dedyka z kimsufi jestem średnio nastawiony, bardziej jakoś LiveNet mi pasuje, lepsze opinie słyszałem, zresztą obecny serwer tam stoi i większych problemów ze strony technicznej tam nie ma.

Czyli podsumowując, lepiej zapłacić więcej o te 25zł, ale przy tym zyskać sporo na wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. lepiej zainteresuj się kimsufi C-05G. może akurat trafi Ci sie procek 2.8 ghz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. lepiej zainteresuj się kimsufi C-05G. może akurat trafi Ci sie procek 2.8 ghz :)

 

Nie rozumiem. W ich ofercie tego serwera C-05G jest wyraźnie napisane, że procek to 1.2GHz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to z ovh bywa.. trafić możesz procek od 1.2 do 2.8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×