Skocz do zawartości

Polecane posty

Opinie o BudgetVPS.pl

 

Usługi HitMe.net.pl i BudgetVPS.pl są kierowane do różnych grup docelowych, prezentują różną jakość począwszy od sprzętu / łącz, a skończywszy na SLA i poziomie dostępności BOKu. Ze względu na to stary temat zostaje podzielony.

 

Poprzedni temat: http://www.webhostin...inie-hitmenetpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując moją przygodę z budgetvps "żenada"

 

Brak wsparcia, odpowiedzi na tickety po 1-2 tyg, czasami wogole bez odpowiedzi.

 

Korzystałem z budgetvps i dałem sobie z tym "serwerem" spokuj.

Lepszy uptime i większą stabilność ma chyba mój serwer w domu. (to nie żart)

Jest to oferta raczej dla desperatów (osób lubiących ryzyko)

Jak napisał sam właściciel budgetvps w jednym z wątków :

BudgetVPS.pl - tanio, bez dodatków, bez gwarancji jakości, bez supportu.

 

Nie jestem złośliwy ale korzystałem już wielu ofert budgetowych głównie za granicą (USA), i nigdzie nie było tak tragicznie.

Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwerek w BudgetVPS mam od czerwca. Do uptime'u nie mam zastrzeżeń, w tym czasie miały miejsce chyba ze dwie lub trzy zapowiedziane wcześniej przerwy techniczne. Na serwerze działa kodowanie dźwięku (autopilot do radia), które jest wrażliwe na niedostatek mocy procesora, jednak z tym również nie ma problemów. Problem jest ze stabilnością łącza, od ostatniej przerwy technicznej zdarza mu się zatkać. BOK w rozwiązaniu tej kwestii nie jest zbytnio pomocny, a to chyba podpada pod problemy po ichniej stronie, z którymi ja nic zrobić nie mogę. Do wad zaliczyłbym jeszcze słabiutki panel kontrolny, ubogi w funkcje, a na dodatek nie wszystkie działają.

 

Ostateczna ocena: to trochę takie polskie OVH, świetne parametry sprzętu za niską cenę. ;-) Jak działa to jest super, jak nie działa pozostaje sobie strzelić w łeb, bo na BOK nie ma co liczyć. Nie stawiałbym tam nic poważnego, ale na jakieś amatorskie projekty to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak odpowiedzi na maile, nieodbieranie telefonow. Jesli chcesz serwer gdy w przypadku problemow ( z panelem kontrolnym, maszyna ) firma zostawi Cie na kilka dni/tygodni to smialo moge polecic ta usluge.

 

Generalnie jedyny sens jaki ja widze dla tego srodowiska to wykorzystanie jako serwer to pod jakies srodowisko testowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o 21:43 (niedziela) zgłosiłem problem w systemie billingowym

o 23:26 dostałem odpowiedź

o 00:30 na czacie od razu odpowiedziano na moje dodatkowe pytania/prośby

 

Czyli komunikacja bywa całkiem niezła.

 

Serwer mam od lutego. Działa. Nie trzymam tam nic ważnego, ale do testów znakomity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero kontaktu, jak kupiłem w czwartek domene PL przez panel klienta to do teraz jej status jest oczekujący. I co dziwne dalej MOŻNA JĄ KUPIĆ za pośrednictwem np. home.pl. Czyli nawet nie została zarezerwowana. Oczywiście pieniądze wpłaciłem i potwierdzenie wpłaty przyszło na maila ;]

I też pozwolę sobie zacytować pana Marka:

BudgetVPS.pl - tanio, bez dodatków, bez gwarancji jakości, bez supportu.

A teraz pozwole sobie zacytować fragment ze strony głównej tego hostingu:

Budżetowa oferta serwerów VPS HitMe.net.pl wystartowała!

BudgetVPS.pl jest kolejną marką naszej firmy, już drugą zajmującą się serwerami VPS. Ofertę BudgetVPS kierujemy przede wszystkim do osób niewymagających pomocy technicznej w obsłudze serwera VPS, szukających dobrej ceny i wysokiej jakości świadczonych usług.

Same sprzeczności z tym co napisał pan Marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co dzisiaj zobaczyłem sprawdzając pocztę email, przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Dostałe rachunek za usługę której nikt nie potrafili aktywować przez 3 tygodni. To jest szczyt bezczelności i niekompetencji. Zacznijmy od tego że piszę to tutaj bo z tego co zauważyłem na tickety z panelu nikt nie odpowiada. Ale po kolei:

 

27.10.09- Zakupiłem licencje na DA + instalacja 20 zł netto. Zapłaciłem przez pay pal więc pieniądze dostali natychmiast.

 

29.10.09- Otworzyłem zgłoszenie w panelu, z pytaniem kiedy mogę się spodziewać instalacji DA.

 

05.11.09- Wysłałem ponaglenie w tej samej sprawie, bo nie dostałem żadnej odpowiedzi.

 

06.11.09- O dziwo dostałem odpowiedź. Standardowa regułka że trzeba przeinstalować system, że proponują CentoOS itp.

 

06.11.09- Odpowiedziałem że chcę mieć zainstalowanego Debiana, bo po prostu jest lepszy dla moich zastosowań.

 

06.11.09- I w tym momencie wszystko wydawało się ok na VPS została zainstalowana świeża instalka Debiana, ale niestety nic po za tym.

 

09.11.09- Dwa dni serwer leżał odłogiem bo DA powinien być zainstalowany na "świerzym systemie" a przez dwa dni nikt nie pofatygował się z jego instalacją. Tu muszę przyznać że znudziło mi się bawienie w kotka i myszkę, wniosłem o zamknięcie VPS z końcem okresu rozliczeniowego, i poprosiłem o zwrot opłaty za DA, bo z jakiej racji mam płacić za niewykonaną usługę.

 

20.11.09- Do tej pory brak odzewu ze strony Hitme, jednak wieczorem dostałe rachunek za miesięczną licencję DA który domniemanie jest zainstalowany na serwerze VPS który już nie działa.

 

Muszę przyznać że nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją. W firmie w której mam obecnie VPS DA miałem zainstalowanego w ciągu 48 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nasuwa tylko jedno sformułowanie na myśl - LOL.

 

Zapłać za obsługę to Ci to zrobią, wykup pakiet zarządzany to tez Ci to zrobią.

Tak ciężko zdać sobie sprawę z tego że to właśnie Ty jesteś adminem serwera i sam musisz nim zarządzać? Co Firma ma do tego?

 

Ehhh dzieci... Za 30 lat będę się bał wyjść na ulice wieczorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nasuwa tylko jedno sformułowanie na myśl - LOL.

 

Zapłać za obsługę to Ci to zrobią, wykup pakiet zarządzany to tez Ci to zrobią.

Tak ciężko zdać sobie sprawę z tego że to właśnie Ty jesteś adminem serwera i sam musisz nim zarządzać? Co Firma ma do tego?

 

Ehhh dzieci... Za 30 lat będę się bał wyjść na ulice wieczorem...

 

27.10.09- Zakupiłem licencje na DA + instalacja 20 zł netto. Zapłaciłem przez pay pal więc pieniądze dostali natychmiast.

Cholera Jarek przeczytałeś co on napisał ?

Zapłącił 20 zł za instalację, support potwierdził przyjęcie zlecenia więc może by to ogarnęli - pomijam fakt że pewnie to chodziło o ./setup.sh bo co za te pieniądze oczekiwać, ale powinno być gotowe.

 

p.s. Zaraz Marek pewnie napisze, że użytkownik kłamie i nie ma racji, postraszy go coś w stylu "mam nadzieję, że ma PAn na to dowody" itd. bo z tego co widze ich userzy mają tylko i wyłącznie wirtualne problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapłącił 20 zł za instalację, support potwierdził przyjęcie zlecenia więc może by to ogarnęli - pomijam fakt że pewnie to chodziło o ./setup.sh bo co za te pieniądze oczekiwać, ale powinno być gotowe.

 

Tak chodziło tylko o ./setup.sh, zresztą w tej cenie wyobrażałem sobie nic innego. Gdybym dostał dane CID i LID to sam bym sobie zainstalował panel bez niczyjej łaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to wszystko mnie nie dziwi, to nie pierwszy taki przypadek,

ja kiedyś na reinstall systemu czekałem ponad 2 tyg, jak "panel" szwankował.

polecałbym robić mniej promocji, a bardziej zająć się klientami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecałbym robić mniej promocji, a bardziej zająć się klientami.

To samo pisał kilka miesięcy temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem*

 

Swoją drogą dziwna polityka tej "firmy". Nałapać klientów na 1 miesiąc aby zapłacili i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to najtańszy pakiet Little, nie jest już dostępny. Czyli to oznacza, że jak go posiadam, tam mam się wynosić? I czy będzie jeszcze kiedyś dostępny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Lecz za takie pieniądze chyba nikt nie liczy na to że coś zrobią za nich...

 

 

i tu się grubo mylisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że ludzie za te parę groszy chcieli by mieć go zarządzanego przez kogoś w pakiecie... Płaca 25 zł i chcą admina porządnego gratis na każde zawołanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę żeby ktoś mi zarządzał serwerem. Ale skoro mają usługę która się nazywa:

 

Panel DirectAdmin+Instalacja

 

To mam chyba prawo oczekiwać instalacji DA. Czyż nie? To jak się firma ceni to nie moja sprawa. Cały problem polega nie na tym że nie zainstalowali mi DA, tylko o to że opłaciłem licencje na okres miesiąca a nie mogłem z niej skorzystać. Przez miesiąc nie dostałem nawet danych licencji żebym sam mógł sobie zainstalować panel. Dostałem tylko wezwanie do zapłaty za kolejny miesiąc używania licencji której nie dostałem, w dodatku dzisiaj dostałem jeszcze ponaglenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Czy to się nie łapie czasem na ustawę mówiąc o niezgodności przedmiotu z umową sprzedaży? Skieruj sprawę do rzecznika praw konsumenta jeżeli nie będzie od nich wyjaśnienia i tyle... Miałem podobną nieprzyjemność z kilkoma sprzedawcami, choć nie w kwestii hostingu / serwerów, ale takie zażalenie zawsze skutkowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lukasamd, znowu nie przesadzajmy za 20 kilka złotych nie będę szedł do rzecznika praw konsumenta, chociaż może warto? Jestem ciekawy jak się hitme ustosunkuje do tej sytuacji, na tickety nie odpisują, na maile też, jedyna nadzieja w forum, jednak ostatnio widzę że przedstawiciele hitme sie na nim nie udzielają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Skoro tak wielu klientów narzeka, to ktoś powinien moim zdaniem się za to zabrać.

Niższe ceny nie usprawiedliwiają tego, że nie otrzymałeś usługi za którą zapłaciłeś, lub nie masz do niej dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem dwie rzeczy od hitme, zwrot opłaty za instalacje DA (lepiej późno niż wcale) i o dziwo kolejne ponaglenie za niezapłacony abonament za licencję DA. Wnioskuję z tego że w tej firmie mają koszmarny przepływ informacji, czyli pospolicie mówiąc- maja burdel.

 

 

 

 

Łukasz nie pochodzisz czasem z okolic Sanoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×