Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MnicH54

Własność firmy, NIP i REGON

Polecane posty

Witam,

zastanawia mnie jedno, szukałem i nie było takiego pytania. A mianowicie mam zarejestrowaną jakąś firmę np: Budex. Tworzy ona jakieś tam strony www i aplikacje. Ale ktoś z tej firmy chciałby założyć hosting np. Hostop (bo czuje że jest na siłach lub chce się podszkolić), czy taka osoba może w Hostop napisać że jest to własność firmy Budex i podać ich NIP i REGON? I niemieć problemów że nie jest to zarejestrowana działalność (Hostop)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie wyraźnie zaznaczone, że Hostop jest marką Budex'u (i wszystkie dane na stronie będą wskazywały na Budex) oraz jeżeli Budex będzie miał podane PKD 6311Z (Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność) w ewidencji, to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Budex będzie miał podane PKD 6311Z (Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność) w ewidencji, to tak.

 

a jak nie będzie miało to też tak, bo i tak nikt tego nie sprawdza, żadne sankcje nie grożą, to "tylko" GUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawia mnie jedno, szukałem i nie było takiego pytania. A mianowicie mam zarejestrowaną jakąś firmę np: Budex. Tworzy ona jakieś tam strony www i aplikacje. Ale ktoś z tej firmy chciałby założyć hosting np. Hostop (bo czuje że jest na siłach lub chce się podszkolić), czy taka osoba może w Hostop napisać że jest to własność firmy Budex i podać ich NIP i REGON? I niemieć problemów że nie jest to zarejestrowana działalność (Hostop)??

 

Jeżeli Ty jako właściciel firmy wyrazisz na to zgodę to tak, ten ktoś wtedu używa nazwy/marki Twojej firmy.

Powinieneś jednak rozszerzyć działalność o nową usługę, chociaż nie wiem czy za to coś grozi.

Druga sprawa, że ta osoba nie będzie pewnie tego robiła za darmo, więc dla US Ty to robisz, lub zatrudniasz tą osobę (wtedy dochodzą paperki z ZUS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepiej mieć taki wpis jak nie mieć. Ale jak płacisz regularnie podatki to nie powinno być żadnych problemów :lol: ewentualnie przy kontroli mogą się doczepić, że nie masz takiego PKD w swojej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×