Skocz do zawartości
Gość maćku

Nietypowy "hosting"

Polecane posty

Gość maćku

Witam,

 

Potrzebne jest mi miejsce w serwerowni, w którym mógłbym zainstalować dekoder telewizji satelitarnej ("n") oraz Slingboxa, urządzenie, które transmituje obraz z dekodera przez internet. Oczywiście, jako, że jestem właścicielem Slingboxa oraz dekodera, czyli wysyłam obraz sam do siebie - nikt inny nie ma dostępu do systemu, rozwiązanie jest jak najbardziej legalne.

 

Dekoder i Slingbox będą zajmować około 40 (szerokość) x 30 (długość) x 20 (wysokość) cm, do tego potrzebne będzie miejsce na instalację anteny satelitarnej (instalacja zostanie przeprowadzona przez licencjonowanego instalatora) oraz dwóch lub więcej kabli od anteny do dekodera.

 

Co do parametrów połączenia, to na jednego Slingboxa, potrzebne jest około 4-5mbps wysyłania, około 512kbps pobierania oraz miesięczny limit 100GB z możliwością dokupienia transferu. Nie jest mi koniecznie potrzebny stały IP, jedynie port 5001 (lub inny, po którym odbywa się transmisja) musi być odblokowany.

 

Interesowała by mnie umowa na rok z możliwością przedłużenia oraz wykupienia dodatkowego miejsca w serwerowni na instalację kolejnych dekoderów i Slingboxów.

 

Dobrze by było, gdyby była to jakaś firma z Białegostoku, taka, do której nie musiałbym robić zbyt dużo kilometrów lub, która podjęła by się instalacji dekodera i Slingboxa, bez mojego udziału, za dodatkową opłatą.

 

Bardzo chętnie dogadam się również z osobą prywatną, która ma dobre łącze w domu i jakąś nieużywaną komórkę/piwnicę/strych.

 

Czy ktoś chciałby się podjąć takiego zlecenia i ile by mnie to kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo serwerowni jest w biurowcach, a antena na biurowcu to np. 1k netto miesięcznie.

 

Moim zdaniem, małe szanse na współpracę z DC, bo jak ktoś ma budynek wolnostojący to nie będzie skory do zaburzania swojej infrastruktury obcymi kablami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebne jest mi miejsce w serwerowni, w którym mógłbym zainstalować dekoder telewizji satelitarnej ("n") oraz Slingboxa, urządzenie, które transmituje obraz z dekodera przez internet. Oczywiście, jako, że jestem właścicielem Slingboxa oraz dekodera, czyli wysyłam obraz sam do siebie - nikt inny nie ma dostępu do systemu, rozwiązanie jest jak najbardziej legalne.

 

Dekoder i Slingbox będą zajmować około 40 (szerokość) x 30 (długość) x 20 (wysokość) cm, do tego potrzebne będzie miejsce na instalację anteny satelitarnej (instalacja zostanie przeprowadzona przez licencjonowanego instalatora) oraz dwóch lub więcej kabli od anteny do dekodera.

 

Co do parametrów połączenia, to na jednego Slingboxa, potrzebne jest około 4-5mbps wysyłania, około 512kbps pobierania oraz miesięczny limit 100GB z możliwością dokupienia transferu. Nie jest mi koniecznie potrzebny stały IP, jedynie port 5001 (lub inny, po którym odbywa się transmisja) musi być odblokowany.

 

Interesowała by mnie umowa na rok z możliwością przedłużenia oraz wykupienia dodatkowego miejsca w serwerowni na instalację kolejnych dekoderów i Slingboxów.

 

Dobrze by było, gdyby była to jakaś firma z Białegostoku, taka, do której nie musiałbym robić zbyt dużo kilometrów lub, która podjęła by się instalacji dekodera i Slingboxa, bez mojego udziału, za dodatkową opłatą.

 

Bardzo chętnie dogadam się również z osobą prywatną, która ma dobre łącze w domu i jakąś nieużywaną komórkę/piwnicę/strych.

 

Czy ktoś chciałby się podjąć takiego zlecenia i ile by mnie to kosztowało.

 

 

Nie jest to przypadkiem coś takiego jak Sharing ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to przypadkiem coś takiego jak Sharing ??

 

Nie. Sharing to inaczej dzielenie karty na wiele odbiorników.

 

 

ps. Jaki jest sens wysyłania do samego siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maćku

Nie jest to przypadkiem coś takiego jak Sharing ??

Nie. Może się do tego podłączyć tylko jedna osoba jednocześnie.

ps. Jaki jest sens wysyłania do samego siebie?

Nie mam możliwości zainstalowania ani satelity (nie mogę wiercić w ścianach, ani kuć), ani kablówki (klatka jest już po remoncie), a ze zwykłej anteny ledwo mi odbiera telewizję. Slingbox wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet gdzieś coś znajdziesz to pójdziesz z torbami... Może videostrada? Wiem, że nie jest to usługa na najwyższym poziomie ale chyba tylko to zostało w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Może się do tego podłączyć tylko jedna osoba jednocześnie.

 

Nie mam możliwości zainstalowania ani satelity (nie mogę wiercić w ścianach, ani kuć), ani kablówki (klatka jest już po remoncie), a ze zwykłej anteny ledwo mi odbiera telewizję. Slingbox wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

 

Moim zdaniem koszta rozwiązania które opisujesz są spore jak na przyjemność oglądania kanałów sat czy tam hd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maćku

Może videostrada? Wiem, że nie jest to usługa na najwyższym poziomie ale chyba tylko to zostało w takiej sytuacji.

Z TP nie chcę mieć nic wspólnego. Drugie łącze internetowe, tak samo, nie jest mi potrzebne.

 

No nic, dziękuję wszystkim za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piwnice to i ja mogę udostępnić na takich rzeczy :D plus do DSLA dopiąć i bajka ;d :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, że znajdziesz jakiegoś "frajera" na to.

Tym bardziej, że mówisz, że chcesz tego podpiąć kilka sztuk.

Koszt wyrzucenia anteny na dachu jakiegoś biurowca jest spory,

do tego kilka kabli antenowych idących z dachu do samego DC,

a jeśli miało by być tego więcej, to musisz liczyć się z konwerterem quattro + multiswitchem.

Czyli twoja infrastruktura w tym DC była by porównywalna do infrastruktury kablówki.

 

A nie oszukujmy się - taki trzepakowy klient nie jest dla poważnych firm zbyt dobry - bo będzie generował różnorakie problemy, sprowadzał różnorakich tropicieli SYGNAŁu itp.

Co innego takie np. ITI... ale ono ma pod to własne datacenter =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie te anteny itp itp to może znalazł bym Ci coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie te anteny, dekodery, przewody, slingboxy, łącze itp. itp. to może też bym Ci coś znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz urządzenie, które bardzo szeroką wiązkę widmową z zakresu 10-13GHz będzie potrafiła transparentnie przemielić na pasmo 2,4GHz to chyba nagrodę Nobla dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×