Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
XemiX

Darmowy hosting foruum MyBB - Firma?

Polecane posty

Witam,

 

Wraz z kolegą zamierzamy otworzyć mini hosting forum skryptu MyBB. Coś na zasadzie wxv.pl czy eloforum.pl

 

Hosting skryptu MyBB:

 

Brak dostępu do FTP

 

Pojemność, Transfer itd. wystarczające dla skryptu MyBB.

 

I tu się pojawia pytanie:

 

Trzeba rejestrować działalność gosporadczą? Jeśli nie to czy to jest legalne?

 

Z hostingu narazie nie planujemy czerpać zysków, choć nie wykluczone, że wprowadzimy dodatki za SMS.

 

To są narazie tylko nasze plany. Narazie chcemy się dowiedzieć czy to wogóle bedzie legalne, jeśli nie zarejestrujemy działaności gospodarczej.

 

 

 

Proszę o odpowiedzi.

 

Pozdr.

 

 

 

 

 

PS. Posiadamy dedyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć działalności gospodarczej do takich rzeczy.

Nawet jak będziecie zamieszczać reklamy na forach "klientów", to możecie to robić jako osoba prywatna.

 

Dopiero potem - jak zaczniecie pobierać jakieś opłaty, musicie zainteresować się firmą.

 

 

 

PS.

Więcej enterów się nie dało? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

W dotpay jest to np. na zasadzie umowy o dzieło, jak pewnie u większości.

Więc jest to legalne, bo podatek odprowadza za ciebie dotpay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehe w sumie ja powinienem napisać do samo co GyniO:

Oj widzę konkurencja ;D

 

:)

 

DG nie jest wymagana ale na dłuższą metę opłacalna z uwagi na to że trochę kosztów możesz odzyskać [VAT i dochodowy].

 

W sumie jedyne co mogę ci doradzić to zakup dobry serwer dedykowany i nie nastawiaj się na miliony [na tego typu serwisach dość ciężko się zarabia] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer dedykowany już mamy, a na dochodzy się bardzo nie nastawiamy.To tylko takie małe udogodnienia za nie wielką opłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W sumie niegłupi pomysł, "darmowy" + coś tam za smsy... hmmmm.. powodzenia życzę i pochwal się sajtem jak wystartujecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do tego na początku będzie to ciekawe zaplecze do pozycjonowania :) potem google się już skapnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potem google się już skapnie :)
Nie skapnie się :)

 

U mnie na hostingach niektóre fora cały czas mają PR :)

 

Serwer dedykowany już mamy, a na dochodzy się bardzo nie nastawiamy.To tylko takie małe udogodnienia za nie wielką opłatą.

Za same SMSy ciężko Ci będzie utrzymać cały serwis z uwagi na ro że jedynie jakąś część $ dostajesz z jednego SMSa (od otrzymanej $$$ za SMSy musisz jeszcze zapłacić podatek dochodowy).

 

Ogólnie również życzę wam powodzenia i mam nadzieje że za rok będziecie mogli napisać w tym temacie że serwis nadal istnieje i że jest w pełni darmowy + "coś tam za smsy..":)

 

potem google się już skapnie :)
Nie skapnie się :)

 

U mnie na hostingach niektóre fora cały czas mają PR :)

 

Serwer dedykowany już mamy, a na dochodzy się bardzo nie nastawiamy.To tylko takie małe udogodnienia za nie wielką opłatą.

Za same SMSy ciężko Ci będzie utrzymać cały serwis z uwagi na ro że jedynie jakąś część $ dostajesz z jednego SMSa (od otrzymanej $$$ za SMSy musisz jeszcze zapłacić podatek dochodowy).

 

Ogólnie również życzę wam powodzenia i mam nadzieje że za rok będziecie mogli napisać w tym temacie że serwis nadal istnieje i że jest w pełni darmowy + "coś tam za smsy..":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu

Akurat mam pytanie z innej beczki :

Ktoś tu napisał ze do wprowadzenia opłat sms nie jest potrzebna d.g , tak więc można otworzyć hosting za sms bez dg czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta patrzcie na PR a daleko zajdziecie...

 

PR to już przeżytek, google zamierza to dziadostwo usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GyniO, jakieś źródło ;)?

 

Po necie ostatnio krążyła plota że PR ma zostać usunięty tyle że była ona związana ze złym tłumaczeniem zagranicznego bloga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×