Skocz do zawartości
d.v

Pomocy. Problem z modemem USB dla Orange ZTE MF636

Polecane posty

Wczoraj zainstalowałem na lapie (Toshiba Satellite Pro U400) Windowsa 7, czysta instalka na świeżo sformatowanej partycji, całkowicie czysty system. Większość sprzętu system rozpoznał bez problemu i poinstalował sam sterowniki, do reszty szybko znalazłem stery na stronie Toshiby, dedykowane dla Win7, wszystko działa jak powinno bez mrugnięcia.

 

Jednak przy próbie uruchomienia modemu USB dla Orange - ZTE model MF 636 cały czas mam problem - pokazuje komunikat, że nie można zainstalować oprogramowania z powodu braku uprawnień administratora, mimo, że jestem zalogowany jako użytkownik z prawami administratora (domyślny pierwszy użytkownik). Próba przekopiowania sterowników z modemu na dysk i uruchomienia instalacji jako administrator też nic nie daje - ciągle ten sam komunikat, tryb awaryjny - to samo.

 

Być może nieumiejętnie korzystałem z wujka googla, ale nic nie mogłem znaleźć konkretnego, co pomogłoby mi obejść w jakikolwiek sposób ten problem.

 

Dodam jeszcze, że pod Vistą nie było z tym modemem żadnych zgrzytów, chodziło wszystko całkiem sprawnie, instalował się gładko, działał sprawnie.

 

 

 

 

Pomóżcie, Towarzysze, bo się już zaczynam poddawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to użytkownicy neostrady z modemem speedtouch

mają te same problemy z systemem Windows 7...

 

Próbowałeś skontaktować się z pomocą techniczną orange?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie działa to pod Win 7. Moja dziewczyna pracuje na party-line Orange więc wiadomości z pierwszej ręki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności zrobiłbym jak polecił @Fiercio,

jeśli nie pomoże starałbym się ręcznie w systemie zainstalować modem (drivery z niego bądź gdzieś z netu) i zestawić transmisję z poziomu windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z menedżera urządzeń wybierz swój modem a następnie za pomocą opcji "aktualizuj sterownik" wskaż, żeby system windows przeszukiwał płytkę instalacyjną... powinien bez problemu zainstalować sterownik. Ja miałem podobne problemy, ale z modemem Merlin.. zrobiłem to co tu opisałem i wszystko działa (no, nie ma menedżera połączenia, ale system windows sam się łączy z siecią więc jak dla mnie to żaden problem).

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klik klik sciagnij wszystko na dysk i prawym myszki odpal jako administrator ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klik klik sciagnij wszystko na dysk i prawym myszki odpal jako administrator ;)

 

Gdyby to było takie proste, nie prosiłbym fachowców o pomoc. Jak już pisałem w pierwszym poście - wiem, że czasem to pomaga, robiłem tak - skopiowałem instalkę z modemu (który jednocześnie robi za pendrive'a i zawiera pliki instalacyjne własnych sterowników i aplikacji Orange - nie ma w jego przypadku żadnego innego nośnika ze sterami), mimo tego system wywalał ten sam komunikat o braku uprawnień, nie rozpoczynał nawet instalacji sterowników czy softu, to mnie właśnie najbardziej zdziwiło.

 

 

Laptop dzisiaj leży u kumpla, jutro pokombinuję z UAC i trybem zgodności, może to coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×