Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
latet

[pytanie] Zmiana rejestratora

Polecane posty

Witam,

 

Z góry przepraszam, jeśli coś pokręcę, ale te zagadnienia trącą dla mnie czarną magią...

 

Jestem właścicielem pewnej prywatnej domeny .pl.

Właśnie zmieniam hosting z małej firmy X na małą firmę Y, ale rejestratorem (registrarem) nie jest ani X ani Y tylko AZ.pl.

 

Nie jestem zadowolony z AZ.pl. Ciężko mi idzie komunikacja z nimi. Od 2 dnie bezowocnie czekam na rozpoczęcie procesu redelegacji na DNS nowego hostingu. Nic się nie dzieje (nie chodzi o powolną propagację, tylko o to, że az.pl nawet nie rozpoczął żadnych działań w tej sprawie i nie opowiada na moje maile).

 

Tak więc chcę zmienić rejestratora na jakąś inną, solidniejszą firmę.

Czy możecie jakąś polecić? (myślałem o Home.pl).

Znam wady i zalety Home.pl ale jako firmy hostingowej. Nic nie wiem o jej sprawowaniu się jako registrar domen hostingowanych u firm trzecich.

 

I jeszcze pytanie oboczne:

czy jest bardzo nienormalną sytuacja, jesli mając hosting w firmie X nie korzystam w ogole z jej DNS-ów, tylko z innych, w moim przypadku fns1.sgh.waw.pl? Tak miałem do tej pory, sam nie wiem czemu tak było, bo moj poprzedni hostingodawca miał wlasne DNS-y (a są tacy co nie mają?).

Teraz wiem, że muszę sam odszukać adminów fns1.sgh.waw.pl i poinformować o zmianie delegacji i błagać o wykreślenie wpisu o mojej domenie z fns1.sgh.waw.pl - bo z tego co się dowiedziałem, nie dzieje się to automatycznie, a jesli tego nie zrobią, to nikt korzystający z sieci SGH nie będzie mógł wejsc na moją stronę, ani wysłać mi maila. To jest chore.

 

Pozdrawiam,

 

latet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Napisz do AZ z prośbą o dane logowania do swojego panelu, sam zmienisz sobie DNSy i uzyskasz authinfo do przeniesienia domeny. Jeśli napiszesz z jawną prośbą przeniesienia, to masz większe szanse, że będą się starali to utrudnić ;)

2. Mam 2 domeny w home.pl i nie narzekam. W razie problemów z przeniesieniem możesz liczyć na support, mi pomogli w ciągu kilku minut. Samo przeniesienie trwało niewiele dłużej.

3. Każda firma oferująca usługi hostingowe posiada serwer DNS, będzie mniej cyrków jeśli skorzystasz właśnie z niego (oczywiście pod warunkiem, że sama firma jest w porządku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×