Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bishop

Windows Serwer 2008 Web & Standard

Polecane posty

Cześć

Znalazłem na sieci pewne porównanie tych dwóch edycji systemu serwerowego, gdzie jasno wynika iż w wersji WEB nie ma usług terminalowych ...

Chciałbym zapytać tych osób które takową edycję mają ... czy jest możliwe aby mając np serwer w lokalizacji A i komputer mobilny w lokalizacji B oddalonej np o 4 km, połączyć się z komputera B z serwerem A ??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdalny pulpit jest w każdej wersji systemu windows 2008.

 

Usługi terminalowe, to w skrócie bardziej zaawansowane opcje dostępu do programów, via pulpit zdalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie ... dzieki za odpowiedź.

Już myslałem że niby edycja WEB a jednak możliwa jest taka kiszka odnośnie braku możliwości sterowania serwerem na odległość, a różnica w cenie jest spora... Edycja WEB około 1,5k .... Standard w granicach 4k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdalny dostęp administracyjny (do dwóch równoczesnych sesji administratorskich) jest w każdym windowsie.

A Windows Web Server posiada jedynie rolę usług sieci Web i żadnej innej... nawet DNS.

 

 

PS: Już teraz nie USŁUGI TERMINALOWE, a USŁUGI PULPITU ZDALNEGO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×