Skocz do zawartości
Ptaq

Skuteczne blokowanie IP

Polecane posty

Myślę, że mam pewien problem.

Mianowicie pewne nazwijmy to boty zaczęły mi zajeżdżać kilka stron, w efekcie również serwer.

 

Jako, że na tych stronach mi za bardzo nie zależało, pozwoliłem sobie wyciąć te boty w .htaccess

 

Order Allow,Deny
Allow from all
Deny From 88.*.*.*
itd.

 

Dość brutalnie po takim zakresie, ale nie o tym chce pisać.

 

Pytanie moje jest - w jakim stopniu takie próby dostania się IP i zablokowania takiej próby przez .htaccess powoduje obciążenie. Bo tych IP atakujących jest w każdej sekundzie kilkaset - w "server status" dobrze to widać.

 

Dokładnie się na tym nie znam - dlatego liczę na poradę, czy da się jakoś "wcześniej" blokować te IP, by ociążyć serwer - czy może - takie blokowanie w .htaccess jest idealnym rozwiązaniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda - póki co pingi jeszcze nie spadają - no ale może jak wy blokuje te atakujące mnie IP to będzie spokojniej.

 

Inna kwestia jak to jest z Google / Yahoo itp. - bo one czasem szaleją po serwerze, a z pewnością nie chciał bym ich blokować. I czy ten skrypt rozpoznaje te boty wyszukiwarek i je nie banuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz poznałem tą gorszą stronę tego skryptu. Przynajmniej w moim przypadku - wszystko zaczęło niesamowicie "mulić" mimo, że load był niski. Wyłączyłem CSF i od razu jak bym z maluszka na merca się przesiadł tak zaczęło śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×